• Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Протирайте лампочки і плафони від пилу, пилюка може "з'їдати" до 20% світла.

  Використовуйте сірники замість запальничок - більшість запальничок одноразові і не піддаються переробці.

 • В Україні з макулатури повторно виготовляється лише 0,1% паперу, в той час, як у Європі - 50%, а в Японії - 65%.

  При експлуатації традиційного багатоповерхового житлового будинку через стіни витрачається до 40% тепла, через вікна - 18%, підвал - 10%, дах - 18%, вентиляцію - 14%.

 • Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Мийте частіше вікна, таким чином у кімнати буде проникати більше світла.

  Використовуйте на одну салфетку менше. В середньому за рік європеєць використовує 2000 салфеток.

 • Пластику необхідно близько 450 років тільки для того, щоб почати розкладатися.

  Приймайте "швидкий" душ замість ванни. В середньому за 5 хв. душу ви використовуєте до 50 л. води, для ванної потрібно - до 200 літрів.


  Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

 • Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Використовуйте техніку правильно: вчасно прочищений від пилюки пилосос споживає на 15-20 % менше електроенергії.

  Утилізація однієї пластикової пляшки вивільняє єнергію, достатню, щоб запалити 60 Вт лампочку і протримати її ввімкненою протягом 6 хв.

 • Щорічно у море потрапляють до 150000 тонн пластику, включаючи упаковки, мережі і буї.

  Перевіряйте справність сантехніки: при крапанні з крана "втікає" 24 літри за добу (втрата - 720 літрів за місяць).


  Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!Міністерство палива та енергетики України

Чемпіонат з футзалу серед команд керівного складу енергокомпаній України «ТОП-Енергія»

[13:02 25.03.13]    Актуально про орнітологічну безпеку в енергетиці
Фоторепортаж

20-22 березня 2013 року у ПАТ «Прикарпаттяобленерго» проходив науково-практичний семінар, присвячений актуальним питанням орнітологічної безпеки енергообладнання та охорони довкілля. Ініціатором такої зустрічі фахівців стало ТОВ «ДТЕК», делегація якого взяла участь у заходах, зокрема на базі Галицького національного природного парку. На семінарі виступили з доповідями фахівці енергокомпаній різних регіонів України, а також спеціалісти Західноукраїнського орнітологічного товариства (м. Львів). Головна мета заходу – обмін досвідом та розробка спільної позиції енергокомпаній у питаннях мінімізації впливу підприємств на навколишнє середовище.

ПАТ «Прикарпаттяобленерго», проголосивши своє прагнення бути кращою еко-компанією, розробило та почало реалізацію низки природоохоронних програм. Наприклад, з 2011 року діє програма зі збереження біорізноманіття «Лелека» (встановлення спеціальних платформ для гнізд на опорах електроліній), ініційовано наукове дослідження взаємного впливу електромереж та орнітофауни, розроблено програму «Зелена лінія» (впровадження принципів «зеленого офісу») та інші. Схожі напрацювання у напрямку мінімізації впливу на довкілля мають й інші компанії, представники яких були запрошені до участі у семінарі.
Доповнюючи президента Західноукраїнського орнітологічного товариства Андрія Бокотея (доповідь «Білий лелека і лінії електропередачі: цивілізований метод вирішення проблеми»), про свої дії у напрямку охорони білого лелеки розповіли енергетики. Зокрема, досвідом у вирішенні проблем гніздування білого лелеки на опорах електроліній в Україні поділилися технічний директор ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник, директор з технічних питань ПАТ «Волиньобленерго» Володимир Перчук, керівник Яворівського РЕМ ПАТ «Львівобленерго» Петро Дида. Отримана інформація, включно з детальними схемами та методичними розробками, стане у нагоді гостям Прикарпаття, у першу чергу, з ПАТ «Дніпрообленерго», які також планують розпочати встановлення платформ для лелек. Натомість для представників енергокомпаній Західної України була цікава презентація головного спеціаліста департаменту з охорони праці та екології ТОВ «ДТЕК» Олени Потапенко, яка була присвячена основним напрямкам природоохоронної діяльності ТОВ «ДТЕК» та ініціативам компанії зі збереження біорізноманіття.
Багато уваги учасники семінару також приділили проблемі конфлікту птахів та ліній електропередач, намагаючись розглянути її як з точки зору орнітологів, так і енергетиків. Науковий співробітник Державного природознавчого музею НАН України Наталія Дзюбенко розповіла про результати орнітологічного обстеження високовольтних ліній, які проводилися на замовлення ПАТ «Прикарпаттяобленерго» з березня 2012 по лютий 2013 року у Тлумацькому та Городенківському районах Івано-Франківської області. Екологи та енергетики компаній, що входять до корпорації «ДТЕК», у відповідь поділилися своїми напрацюваннями. Зокрема, представники ТОВ «Сервіс-Інвест» (м. Донецьк) та «ДТЕК Крименерго» розкрили попередні результати дослідження впливу на птахів високовольтних електроліній, фахівці «ДТЕК Донецькобленерго» також розповіли про розробку та реалізацію заходів з орнітологічної безпеки власного енергообладнання.
Зустріч фахівців стала корисною для всіх учасників. Вона ще раз підтвердила актуальність питань охорони довкілля, зокрема мінімізації впливу діяльності енергокомпаній на навколишнє середовище. За результатами роботи семінару компанії-учасники прийняли спільну резолюцію.Останні новини

АТ «Прикарпаттяобленерго» провело загальні збори акціонерів

АТ «Прикарпаттяобленерго» відзвітує перед акціонерами

Програма реабілітації ветеранів АТО здобула перемогу на конкурсі бізнес-кейсів з КСВ

Енергетики нагадують: розводити вогонь поблизу ліній електропередач заборонено!

Інформаційне повідомлення


Персональний кабінет
ЦНАП
«Прикарпаттяобленерго» та «АХА Страхування»
«Реклама на рахунках
Розміщення інформації на опорах!
Розміщення інформації на опорах!
 Кол-центр «Прикарпаттяобленерго»
Щоб було світло на сходових та у під’їздах»
Способи оплати за світло
Оплатити за світло,
подати показник ТУТ

калькулятор електроенергії
Все про субсидії
teplo.gov.ua
Як економити енергоресурси?
Як економити енергоресурси?
                           Новини в Україні

06.04.18 Українці платять за електроенергію та опалення у рази менше за європейців

04.04.18 У низці міст України завершили опалювальний сезон

03.04.18 "Укртатнафта" вимагає обмежити імпорт нафтопродуктів з 1 травня