• Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Протирайте лампочки і плафони від пилу, пилюка може "з'їдати" до 20% світла.

  Використовуйте сірники замість запальничок - більшість запальничок одноразові і не піддаються переробці.

 • В Україні з макулатури повторно виготовляється лише 0,1% паперу, в той час, як у Європі - 50%, а в Японії - 65%.

  При експлуатації традиційного багатоповерхового житлового будинку через стіни витрачається до 40% тепла, через вікна - 18%, підвал - 10%, дах - 18%, вентиляцію - 14%.

 • Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Мийте частіше вікна, таким чином у кімнати буде проникати більше світла.

  Використовуйте на одну салфетку менше. В середньому за рік європеєць використовує 2000 салфеток.

 • Пластику необхідно близько 450 років тільки для того, щоб почати розкладатися.

  Приймайте "швидкий" душ замість ванни. В середньому за 5 хв. душу ви використовуєте до 50 л. води, для ванної потрібно - до 200 літрів.


  Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

 • Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Використовуйте техніку правильно: вчасно прочищений від пилюки пилосос споживає на 15-20 % менше електроенергії.

  Утилізація однієї пластикової пляшки вивільняє єнергію, достатню, щоб запалити 60 Вт лампочку і протримати її ввімкненою протягом 6 хв.

 • Щорічно у море потрапляють до 150000 тонн пластику, включаючи упаковки, мережі і буї.

  Перевіряйте справність сантехніки: при крапанні з крана "втікає" 24 літри за добу (втрата - 720 літрів за місяць).


  Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!Міністерство палива та енергетики України

Чемпіонат з футзалу серед команд керівного складу енергокомпаній України «ТОП-Енергія»

[14:43 13.05.13]    «Свято ковалів» - дарунок позитиву
Фоторепортаж по темі

Як і щороку, на початку травня Івано-Франківськ перетворився на барвисту і гамірну кузню. 10-12 травня 2013 року у Станіславському бастіоні ХІ Міжнародний фестиваль ковальського мистецтва «Свято ковалів» об’єднав представників більше 15 країн, а також майстрів з усіх куточків України, які дарували мешканцям та гостям міста свій позитив. Королі металу також готували символічні дарунки, які доповнять колекцію івано-франківських кованих скульптур.

Розпочався фестиваль представленням організаторів та обранням «Господаря фестивалю». Котрий рік поспіль фестиваль готують учасники громадської організації «Свято ковалів»: Сергій Полуботько (голова ГО), Михайло Клочко (виконавчий директор ГО), Микола Лаптюк, Сергій Чайка, Зеновій Геренда, Сергій Максумов, Ольга Полуботько, Олег Скобло, Зеновій Геренда, а також надійні партнери фестивалю - директор фінансової компанії «Декра» Віктор Вінтоняк та генеральний директор ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Микола Чернявський. Привітали ковалів усього світу і міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, і почесні гості з Нідерландів – президент асоціації «Кільце ковальських міст Європи»Ханс Альберсе та президент асоціації дизайнерів-металістів Європи Кес Пронг. До речі, символічний фартух і звання «Господар фестивалю 2013 року» після Сергія Чайки і Олега Скобла отримав художник-коваль з Надвірної Микола Лаптюк. Його завданням було не лише оголосити відкриття свята, а й організувати усі роботи на бастіоні. А роботи там не бракувало.
Зокрема, у рамках фестивалю працювали студенти Прикарпатського університету. Молоді майстри ковадла виготовляли ковані елементи для лавок для острова Закоханих, що на міському озері. Також учасники фестивалю виготовляли ковані елементи відповідної тематики – балясини для оздоблення моста Закоханих. А новинкою програми цьогорічного фестивалю став пленер майстрів металу, які зорганізувалися у міжнаціональні команди і кували композиції на тему «Позитив». За два наступні роки буде виготовлено десяток таких скульптур, які згодом прикрасять одну з центральних вулиць міста, даруючи усім позитивні емоції.
Також цьогорічний фестиваль був багатим на майстер-класи. Своє ковальське вміння демонстрували Богдан Попов із Закарпаття, Тобе Мальм зі Швеції, Андрій Давішній, який зокрема, навчав ковальським премудростям наймолодших учасників фестивалю – дітей. Цікавинкою стала і найбільша кована дримба, представлена на бастіоні. А завершився ХІ фестиваль «Свято ковалів» традиційною, вже дванадцятою за рахунком, виставкою «Орнаментальне ковальство», на якій було представлено найкращі роботи вітчизняних та зарубіжних майстрів ковальського мистецтва.
«Свято ковалів» вкотре зарядив своїх гостей позитивом. Адже це не лише демонстрація ковальської праці, ярмарок кованих речей, студентські майстерні, майстер-класи для дітей та дорослих, пленери для команд майстрів, традиційні виставки та спеціалізовані конференції. Це також незабутня атмосфера праці та спілкування, творчості та творення, зустрічі зі старими друзями та знайомства з новими людьми, з неповторним краєм та містом – одним словом, атмосфера неймовірного позитиву.Останні новини

АТ «Прикарпаттяобленерго» провело загальні збори акціонерів

АТ «Прикарпаттяобленерго» відзвітує перед акціонерами

Програма реабілітації ветеранів АТО здобула перемогу на конкурсі бізнес-кейсів з КСВ

Енергетики нагадують: розводити вогонь поблизу ліній електропередач заборонено!

Інформаційне повідомлення


Персональний кабінет
ЦНАП
«Прикарпаттяобленерго» та «АХА Страхування»
«Реклама на рахунках
Розміщення інформації на опорах!
Розміщення інформації на опорах!
 Кол-центр «Прикарпаттяобленерго»
Щоб було світло на сходових та у під’їздах»
Способи оплати за світло
Оплатити за світло,
подати показник ТУТ

калькулятор електроенергії
Все про субсидії
teplo.gov.ua
Як економити енергоресурси?
Як економити енергоресурси?
                           Новини в Україні

06.04.18 Українці платять за електроенергію та опалення у рази менше за європейців

04.04.18 У низці міст України завершили опалювальний сезон

03.04.18 "Укртатнафта" вимагає обмежити імпорт нафтопродуктів з 1 травня