• Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Протирайте лампочки і плафони від пилу, пилюка може "з'їдати" до 20% світла.

  Використовуйте сірники замість запальничок - більшість запальничок одноразові і не піддаються переробці.

 • В Україні з макулатури повторно виготовляється лише 0,1% паперу, в той час, як у Європі - 50%, а в Японії - 65%.

  При експлуатації традиційного багатоповерхового житлового будинку через стіни витрачається до 40% тепла, через вікна - 18%, підвал - 10%, дах - 18%, вентиляцію - 14%.

 • Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Мийте частіше вікна, таким чином у кімнати буде проникати більше світла.

  Використовуйте на одну салфетку менше. В середньому за рік європеєць використовує 2000 салфеток.

 • Пластику необхідно близько 450 років тільки для того, щоб почати розкладатися.

  Приймайте "швидкий" душ замість ванни. В середньому за 5 хв. душу ви використовуєте до 50 л. води, для ванної потрібно - до 200 літрів.


  Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

 • Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Використовуйте техніку правильно: вчасно прочищений від пилюки пилосос споживає на 15-20 % менше електроенергії.

  Утилізація однієї пластикової пляшки вивільняє єнергію, достатню, щоб запалити 60 Вт лампочку і протримати її ввімкненою протягом 6 хв.

 • Щорічно у море потрапляють до 150000 тонн пластику, включаючи упаковки, мережі і буї.

  Перевіряйте справність сантехніки: при крапанні з крана "втікає" 24 літри за добу (втрата - 720 літрів за місяць).


  Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!Міністерство палива та енергетики України

Чемпіонат з футзалу серед команд керівного складу енергокомпаній України «ТОП-Енергія»

[17:07 15.05.13]    Захисник лелечих домівок
Фоторепортаж по темі.

Здавна вважається, що лелече гніздо біля домівки приносить удачу її господарям. А красені-птахи стають своєрідним оберегом для усієї родини, у садибі якої звили своє гніздечко. Та мало хто знає, що інколи самі птахи потребують допомоги людей. І захисники таки знаходяться, щоб прийти пернатим на порятунок. Як приклад захисника лелечих домівок – енергетик Броніслав Хамут.

З лелеками майстра Обертинської дільниці Тлумацького РЕМ Броніслава Хамута звели електромережі. Адже з часом чорногузи дуже часто гніздяться саме на опорах електромереж. Броніслав В’ячеславович може розповісти чи не про кожне гніздо, збудоване лелеками на опорах підшефних йому повітряних електроліній. Адже перейняв від своїх попередників хороший досвід – ще з 80-их років енергетиками на Обертинській дільниці монтувалися саморобні платформи для лелечих гнізд, які дозволяли підняти їх на безпечну відстань над проводами. З 2011 року такі платформи почали виготовляти у ПАТ «Прикарпаттяобленерго» централізовано і встановлювати їх по всій області. Всього за останній рік, поки лелеки зимували далеко від дому, було піднято більше ста гнізд. Всього за п’ять років має бути змонтовано близько півтисячі таких металевих платформ.
І навіть вже навесні платформи енергетиків рятували від загибелі лелечі пари. Наприклад, сильні дощі зруйнували гніздо бузьків у селі Бортники. Половина лелечої домівки впала на землю. Птахи кружляли довкола і наче просили про допомогу. «Інші могли б зрадіти, що позбавилися клопотів від птахів, від капари на подвір’ї, - розповідає Броніслав Хамут. – А ці господарі не махнули рукою – просили через сільського голову нас, щоб встановили для них платформу і відновили гніздо на опорі».
Схожа ситуація склалася в квітні і в селі Яківка. І господарі садиби, і вся сільська громада не хотіли втрачати своїх крилатих сусідів, що є їхнім талісманом. Там частина гнізда під дією дощової стихії не просто впала долу, а ще й порвала проводи електролінії. «До мене телефонував голова сільської ради, просив допомогти, - згадує Броніслав Хамут. – Але селяни не просто хотіли відновити електропостачання. Для них було важливо і зберегти лелечу родину, полагодити їхнє зруйноване гніздо. Тож ми самотужки зробили платформу і приїхали її встановити, щоб можна було відновити гніздо лелек на опорі. Ще не від’їхали, навіть автовишку не склали, а красені-лелеки вже сіли на своє місце. Приємно, що птахи після нашого втручання впізнають і визнають свої домівки».
Бригада Броніслава Хамута прийшла птахам на порятунок у селищі Обертин. Тут теж на електроопорі встановили спеціальну платформу для гнізда. Її господарем став бузько Терентій. Так його назвало обертинське сімейство, оскільки прилетів одинак до оновленого гнізда саме на святого Терентія. «Наш птах дуже бойовий, у нього навіть квартиру хотіли забрати – не віддав, - захоплено ділиться Богдан Марюк, біля хати якого і оселився чорногуз. – Ми завжди заздрили друзям, до яких щовесни прилітали лелеки. Заздрили, як вони за ними виглядали, як потім спостерігали за всіма їхніми справами. То, звісно, птахи трохи додають клопоту, але наше задоволення того вартує. Стовп із гніздом просто навпроти наших вікон – ми весь час заглядаємо, як наш Терентій себе поводить, чи зустрічає подругу, чи летить підживитися – у нас тут і річка Чорнява, і ставочки – йому повне роздолля… Інші готові камінь кинути, щоб птах не сідав, а ми, навпаки, радіємо!»
Радіє і захисник лелечих гнізд Броніслав Хамут, переживає, щоб до всіх гнізд, які піднімали над опорами, повернулися лелеки, щоб завели сімейство, вивели пташенят і щасливо полетіли на зимівлю. А поки їх не буде, бригада Обертинської дільниці електромереж, як і інші бригади ПАТ «Прикарпаттяобленерго», зможе перевлаштувати й інші гнізда, які становлять загрозу для життя птахів та стають на заваді надійному електропостачанню споживачів.
А тим часом енергетики звертаються за допомогою до школярів – просять узяти лелечі родини під свою опіку. І в яку школу не завітав би Броніслав В’ячеславович – в Обертині, Яківці чи Бортниках, - усюди є розуміння і підтримка. І вчителі, і їхні вихованці радо приєднуються до освітньої програми «Лелека» Західноукраїнського орнітологічного товариства, яка полягає у спостереженні за птахами та зборі наукової інформації. Ось так вдається енергетикам об’єднати громаду в охороні особливого птаха – білого лелеки.Останні новини

АТ «Прикарпаттяобленерго» провело загальні збори акціонерів

АТ «Прикарпаттяобленерго» відзвітує перед акціонерами

Програма реабілітації ветеранів АТО здобула перемогу на конкурсі бізнес-кейсів з КСВ

Енергетики нагадують: розводити вогонь поблизу ліній електропередач заборонено!

Інформаційне повідомлення


Персональний кабінет
ЦНАП
«Прикарпаттяобленерго» та «АХА Страхування»
«Реклама на рахунках
Розміщення інформації на опорах!
Розміщення інформації на опорах!
 Кол-центр «Прикарпаттяобленерго»
Щоб було світло на сходових та у під’їздах»
Способи оплати за світло
Оплатити за світло,
подати показник ТУТ

калькулятор електроенергії
Все про субсидії
teplo.gov.ua
Як економити енергоресурси?
Як економити енергоресурси?
                           Новини в Україні

06.04.18 Українці платять за електроенергію та опалення у рази менше за європейців

04.04.18 У низці міст України завершили опалювальний сезон

03.04.18 "Укртатнафта" вимагає обмежити імпорт нафтопродуктів з 1 травня