Використовуйте сірники замість запальничок - більшість запальничок одноразові і не піддаються переробці.

• В Україні з макулатури повторно виготовляється лише 0,1% паперу, в той час, як у Європі - 50%, а в Японії - 65%.

При експлуатації традиційного багатоповерхового житлового будинку через стіни витрачається до 40% тепла, через вікна - 18%, підвал - 10%, дах - 18%, вентиляцію - 14%.

Використовуйте на одну салфетку менше. В середньому за рік європеєць використовує 2000 салфеток.

• Пластику необхідно близько 450 років тільки для того, щоб почати розкладатися.

Приймайте "швидкий" душ замість ванни. В середньому за 5 хв. душу ви використовуєте до 50 л. води, для ванної потрібно - до 200 літрів.

Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

Використовуйте техніку правильно: вчасно прочищений від пилюки пилосос споживає на 15-20 % менше електроенергії.

Утилізація однієї пластикової пляшки вивільняє єнергію, достатню, щоб запалити 60 Вт лампочку і протримати її ввімкненою протягом 6 хв.

• Щорічно у море потрапляють до 150000 тонн пластику, включаючи упаковки, мережі і буї.

Перевіряйте справність сантехніки: при крапанні з крана "втікає" 24 літри за добу (втрата - 720 літрів за місяць).

Міністерство палива та енергетики України

Чемпіонат з футзалу серед команд керівного складу енергокомпаній України «ТОП-Енергія»

[8:42 29.11.13]    Чемпіонат 2013: яскраві враження від яскравих двобоїв
Фоторепортаж за темою.

Ми продовжуємо спостерігати за перипетіями футзальних двобоїв, що розгортаються у груповому етапі ХІІІ Чемпіонату енергетиків України з міні-футболу. І, вже за традицією, ділимося своїми враженнями із вами – вболівальниками енергетичного футзалу.

Майданчик № 1
У четвер на майданчику Коледжу фізвиховання були зіграні шість поєдинків. Зокрема у групі В були зафіксовані два нічийних результати. Якщо у поєдинку Полтаваобленерго - Харківобленерго взагалі не було забитих м'ячів, то у завершальній зустріч третього ігрового дня Крименерго і Луганське ЕО зуміли обмінятися голами - 1:1. В іншому матчі цієї групи команда Житомиробленерго не залишила жодних шансів луганським колегам, про що свідчить підсумковий рахунок 5:0.

А от усі поєдинки групи А видались захоплюючими і пройшли у запеклій боротьбі до останніх секунд. Незважаючи на підсумкові цифри на табло у грі Чернігівобленерго - Донецькобленерго, обидві команди були гідні одна одної, але кращі свої шанси використали представники Донбасу - 3:0. Решта два матчі стали справжньою окрасою чемпіонату. Зрозуміло, що на грі Прикарпаттяобленерго - Чернівціобленерго було багато вболівальників. Підтримати свою команду приїхали їхні колеги з Буковини. І дебютант змагань зумів переламати хід поєдинку і здобув вольову перемогу. Команда з Чернівців пропустила першою, однак знайшла у собі сили не лише зрівняти рахунок, але й вийти вперед. Причому два голи господарі турніру пропустили за лічені хвилини, а от відігратися не змогли - 1:2.

У поєдинку Одесаобленерго - Чернівціобленерго все вирішив один забитий м'яч, який приніс четверту (!) поспіль перемогу буковинцям, що стали переможцями групи А і вийшли до чвертьфіналу турніру. А от друге місце, яке також дає вихід групи, претендують усі інші чотири команди, адже шансів на продовження боротьби не втратив ще ніхто. Натомість у групі В, зважаючи на кілька нічийних результатів, турнірна ситуація доволі заплутана. Лише команда з Луганська вже зіграла усі свої матчі і з двома очками відправилася додому. Кому ж дістануться дві путівки до чвертьфіналу - вирішить четвертий ігровий день змагань.

Херсонобленерго – ЗЕС – 10:0
Матч розпочався з гострої атаки Херсону. Вже на першій хвилині Дмитро Бербенцев відкрив рахунок і на досягнутому не зупинився – за кілька хвилин відзначився дублем у воротах Західної електроенергетичної системи. За прикладом Дмитра успішною атакою також відзначився Костянтин Покидько. А Роман Підвірний відзначився авто голом, чим приніс команді Херсону ще один гол. Наступними один за одним оформили голи: Сергій Гладкий та Сергій Снитко. Та атаки херсонців на цьому не припинилися. Дмитро Бербенцев оформив хет-трик, а Костянтин Покидько – дубль. Останніми забили Денис Анісімов та Сергій Гладкий, які і визначили рахунок зустрічі – 10:0 на користь Херсонобленерго.

Дніпродзержинська ТЕЦ – Київенерго – 2:6
Перша хвилина ознаменувалися двома голами. Першим забив Олександр Костерний, але вже за кілька секунд рахунок був зрівняний Дмитром Яковчуком. Втім, Київенерго розпочав атаку, яка одразу ж увінчалася успіхом. Голами відзначилися Олексій Сапсай, Олексій Порохнюк та Дмитро Садовий. Про себе нагадав і Олександр Костерний, який оформив дубль. Тільки в другому таймі Дніпродержинськ зумів забити другий гол у ворота суперника – гол оформив В’ячеслав Анохан. Втім, останнє слово залишили за собою все-таки києвляни – гол забив Олексій Кащук. Таким чином, рахунок зустрічі – 2:6 на користь Київенерго.

Кіровоградобленерго – Сумиобленерго – 5:0
Гра розпочалася виважено. З перших хвилин команди почали обмінюватися взаємними атаками та створювати гольові моменти. Першим вдалося зреалізувати їх команді із Кіровограду – гол забив Роман Андрієнко. Другий гол, як і третій, був оформлений Юрієм Лебединським, який наприкінці першого та на початку другого тайму потужно вразив ворота Сум. Також голом відзначився Олександр Колесніков та Олександр Ісаєв, який оформив гол на останній хвилині матчу та визначив його рахунок – 5:0 на користь Кіровоградобленерго.

Дніпрообленерго – Київобленерго – 5:4
Матч стартував досить активно, адже тільки-но вийшовши на майданчик команди обмінялися голами. Спершу забив Павло Линецький, але Дмитро Гойда не забарився з відповіддю і одразу зрівняв рахунок. Втім, Дмитро не зупинився і незабаром оформив дубль, чим і вивів Київобленерго вперед. Але такий рахунок не влаштував Дніпрообленерго і за кілька хвилин Станіслав Брацилов оформив дубль і вивів Дніпропетровськ вперед. Рахунок вдалося зрівняти Сергію Крученюку, а за кілька хвилин гол Ярослава Самари робить Київобленерго лідерами. Та рахунок знову вдалося зрівняти – гол оформив Олександр Кабаненко. Гра була рівною, тому інтрига тривала до кінця. Тільки на останніх хвилинах гол забив Павло Линецький, який і визначив рахунок зустрічі – 5:4 на користь Дніпрообленерго.

Київенерго – Житомирські МЕМ – 1:3
На майданчику зустрілися два сильні суперники, тому відразу задали грі непередбачуваний курс. Першими рахунок відкрили ЖМЕМ – гол забив Володимир Борисюк. Втім, незабаром рахунок став нічийним – у воротах житомирян опинився м’яч від Дмитра Садового. Але ЖМЕМ не припиняли атакувати, тому скоро Володимир Борисюк оформив дубль. Останній гол цього матчу забив Андрій Словінський, який і визначив остаточний результат гри – 1:3 на користь ЖМЕМ.

Севастопольенерго – Сумиобленерго – 1:0
Матч стартував напружено, команди наввипередки створювали гольові моменти, тільки один з яких був зреалізований. Єдиний гол поєдинку був забитий В’ячеславом Амерьяном, який і визначив долю матчу – 1:0 на користь Севастополя.

Львівобленерго – Київобленерго – 1:3
Матч розпочався з розвідки, і попри низку гольових моментів у обох команд, рахунок був відкритий тільки наприкінці першого тайму. Гол у ворота львів’ян забив Ярослав Самара. До першого гола Київобленерго незабаром приєднався і другий, на цей раз оформлений Дмитром Гойдою. Третій гол у ворота Львова розписав Сергій Крученюк. Тільки на останніх хвилинах Львівобленерго зумів відігратися – гол забив Мирон Лисовець, втім рахунок зустрічі це не змінило – 1:3 на користь Київобленерго.

Дніпродзержинська ТЕЦ – Дніпрообленерго – 1:9
Гра розпочалася з голу Дмитра Яковчука, який одразу вивів ДТЕЦ вперед. Втім, Дніпрообленерго з відповіддю не забарився – гол оформив Павло Линецький . До Павла одразу ж приєднався Станіслав Брацилов. А згодом, і сам Павло Линецький оформив дубль. Четвертий м’яч у ворота ДТЕЦ був забитий Сергієм Піддубним, п’ятий – Олександром Кабаненком. Шостий гол ознаменувався хет-триком Павла Линецького, сьомий – дублем Сергія Піддубного. Восьмий гол забив Вадим Терещенко, і фінальний, дев’ятий, - Станіслав Брацилов. Таким чином, рахунок зустрічі – 1:9 на користь Дніпрообленерго.