• Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Протирайте лампочки і плафони від пилу, пилюка може "з'їдати" до 20% світла.

  Використовуйте сірники замість запальничок - більшість запальничок одноразові і не піддаються переробці.

 • В Україні з макулатури повторно виготовляється лише 0,1% паперу, в той час, як у Європі - 50%, а в Японії - 65%.

  При експлуатації традиційного багатоповерхового житлового будинку через стіни витрачається до 40% тепла, через вікна - 18%, підвал - 10%, дах - 18%, вентиляцію - 14%.

 • Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Мийте частіше вікна, таким чином у кімнати буде проникати більше світла.

  Використовуйте на одну салфетку менше. В середньому за рік європеєць використовує 2000 салфеток.

 • Пластику необхідно близько 450 років тільки для того, щоб почати розкладатися.

  Приймайте "швидкий" душ замість ванни. В середньому за 5 хв. душу ви використовуєте до 50 л. води, для ванної потрібно - до 200 літрів.


  Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

 • Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Використовуйте техніку правильно: вчасно прочищений від пилюки пилосос споживає на 15-20 % менше електроенергії.

  Утилізація однієї пластикової пляшки вивільняє єнергію, достатню, щоб запалити 60 Вт лампочку і протримати її ввімкненою протягом 6 хв.

 • Щорічно у море потрапляють до 150000 тонн пластику, включаючи упаковки, мережі і буї.

  Перевіряйте справність сантехніки: при крапанні з крана "втікає" 24 літри за добу (втрата - 720 літрів за місяць).


  Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!Міністерство палива та енергетики України

Чемпіонат з футзалу серед команд керівного складу енергокомпаній України «ТОП-Енергія»

[14:07 21.08.15]    «Живописна» підстанція по-аргентинськи
Фоторепортаж по темі.

У Івано-Франківську ще одним арт-об’єктом стало більше. В рамках проекту «Франківський вуличний малюнок», що відбувся за підтримки ПАТ «Прикарпаттяобленерго», талановитий графіті-художник Хорхе Помар розмалював одну з трансформаторних підстанцій нашого міста.

Відтепер побачити незвичний мистецький об’єкт матиме змогу кожен житель нашого міста по вул. Чорноти Курінного, 2/2. Саме тут протягом 5 днів творив аргентинський художник-мураліст Хорхе Помар, більш відомий під псевдонімом AMOR. Як результат, стіну звичайної трансформаторної підстанції тепер прикрашають кольорові діаграми, що трохи схожі на піци. Гра неоднозначних символів – незвичний задум аргентинця, адже дивлячись на простий малюнок кожен має можливість розгледіти щось своє. Як зізнався сам автор настінного живопису, яскраві кола були намальовані неспроста. У такий спосіб аргентинський художник-мураліст намагався зобразити непросту та неоднозначну політичну ситуацію в Україні сьогодні очима іноземця. Для цього митець використав всього два кольори: синій та червоний, що символізують патріотично настроєне та проросійське населення України.
Творця урбаністичних витворів мистецтва знають не тільки на його Батьківщині, але й далеко за її межами. Вже не один рік Хорхе Помар створює неповторні картини на стінах будівель по всьому світі. І кожного разу це ексклюзивні малюнки, які перетворюють звичні сірі стіни будинків на шедевральні мистецькі витвори. Твори Хорхе Помара – це не просто барвисті ілюстрації. За кожним з них приховані потужні гостросоціальні послання. Зокрема, минулого року у Парижі на стіні одного із закладів громадського харчування з’вилися невигадливі, на перший погляд, веселі тварини із автоматами. Саме з допомогою таких простих та дещо дитячих образів AMOR намагався привернути увагу суспільства до проблеми торгівлі зброєю, яку Франція масово виготовляє та експортує в десятки країн світу, спричиняючи цим смерті тисяч людей. Загалом всі мурали Хорхе Помара мають політичний підтекст, але зображає митець серйозні соціальні теми з допомогою ненав’язливих абстрактних малюнків.
Практика створення малюнків в стилі мурал-арт для Івано-Франківська є новою та трохи незвіданою. Хоча такий вид вуличного мистецтва вже давно заполонив вулиці світових столиць. Яскраві зображення прикрашають стіни будівель і в українських містах, зокрема Києві, Вінниці, Львові. І як показує досвід розфарбовані будинки додають будь-якому місту неабиякої легкості та сприятливо впливають на жителів урбанізованих поселень.
Як зізнаються організатори мистецького проекту, візит аргентинського митця – це лише перший крок у серії послідовних резиденцій художників-муралістів в Івано-Франківську. До кінця року, за сприяння «Прикарпаттяобленерго» настінними малюнками планують прикрасити ще 5 енергетичних об’єктів міста.
Нагадаємо, що проект «Франківський вуличний малюнок» втілюється спільно з Мистецькою резиденцією (Теплий Арт), на платформі Тепле Місто в рамках ґрантових проектів Urban Space 100 та за підтримки ПАТ "Прикарпаттяобленерго".
Довідка. Мурал-арт – це мистецтво настінного живопису, відмінне від стріт-арту масштабністю зображень. В якості художніх інструментів застосовують кисть або балон з аерозольною фарбою. Широкий спектр художніх стилів, які використовуються в настінному живописі, дозволяє переносити на стіни будинків складні зображення, які можна читати як з близьких, так і з далеких відстаней.Останні новини

АТ «Прикарпаттяобленерго» провело загальні збори акціонерів

АТ «Прикарпаттяобленерго» відзвітує перед акціонерами

Програма реабілітації ветеранів АТО здобула перемогу на конкурсі бізнес-кейсів з КСВ

Енергетики нагадують: розводити вогонь поблизу ліній електропередач заборонено!

Інформаційне повідомлення


Персональний кабінет
ЦНАП
«Прикарпаттяобленерго» та «АХА Страхування»
«Реклама на рахунках
Розміщення інформації на опорах!
Розміщення інформації на опорах!
 Кол-центр «Прикарпаттяобленерго»
Щоб було світло на сходових та у під’їздах»
Способи оплати за світло
Оплатити за світло,
подати показник ТУТ

калькулятор електроенергії
Все про субсидії
teplo.gov.ua
Як економити енергоресурси?
Як економити енергоресурси?
                           Новини в Україні

06.04.18 Українці платять за електроенергію та опалення у рази менше за європейців

04.04.18 У низці міст України завершили опалювальний сезон

03.04.18 "Укртатнафта" вимагає обмежити імпорт нафтопродуктів з 1 травня