• Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Протирайте лампочки і плафони від пилу, пилюка може "з'їдати" до 20% світла.

  Використовуйте сірники замість запальничок - більшість запальничок одноразові і не піддаються переробці.

 • В Україні з макулатури повторно виготовляється лише 0,1% паперу, в той час, як у Європі - 50%, а в Японії - 65%.

  При експлуатації традиційного багатоповерхового житлового будинку через стіни витрачається до 40% тепла, через вікна - 18%, підвал - 10%, дах - 18%, вентиляцію - 14%.

 • Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Мийте частіше вікна, таким чином у кімнати буде проникати більше світла.

  Використовуйте на одну салфетку менше. В середньому за рік європеєць використовує 2000 салфеток.

 • Пластику необхідно близько 450 років тільки для того, щоб почати розкладатися.

  Приймайте "швидкий" душ замість ванни. В середньому за 5 хв. душу ви використовуєте до 50 л. води, для ванної потрібно - до 200 літрів.


  Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

 • Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Використовуйте техніку правильно: вчасно прочищений від пилюки пилосос споживає на 15-20 % менше електроенергії.

  Утилізація однієї пластикової пляшки вивільняє єнергію, достатню, щоб запалити 60 Вт лампочку і протримати її ввімкненою протягом 6 хв.

 • Щорічно у море потрапляють до 150000 тонн пластику, включаючи упаковки, мережі і буї.

  Перевіряйте справність сантехніки: при крапанні з крана "втікає" 24 літри за добу (втрата - 720 літрів за місяць).


  Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!Міністерство палива та енергетики України

Чемпіонат з футзалу серед команд керівного складу енергокомпаній України «ТОП-Енергія»

[16:45 31.05.17]   БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!

Із настанням літньої пори, енергетики нагадують усім про правила поводження поблизу енергетичних об’єктів, оскільки саме в цю пору року, як свідчить статистика, трапляється найбільше нещасних випадків ураження струмом. Причина – людська цікавість, неуважність, недбалість та недотримання елементарних правил безпеки.

Тож, щоб пора відпусток і відпочинку була у радість варто пам’ятати, що небезпеку несуть об’єкти електроенергетики, лінії електропередач та трансформаторні підстанції. Згідно ''Правил охорони електромереж'', затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1997р. №209, запроваджених з метою збереження електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму встановлюються охоронні зони і визначаються мінімально допустимі відстані.
Охоронна зона для повітряних ліній електропередавання встановлюється в залежності від класу напруги лінії на відстані від крайніх проводів :
2 метри - до 1 кВ,
10 метрів - до 20 кВ,
15 метрів - 35 кВ,
20 метрів - 110 кВ.
Охоронна зона трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв встановлюється на відстані 3 метрів від огорожі або споруди.
В охоронних зонах забороняється виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити пошкодження або нещасні випадки, а саме:
- перебувати стороннім особам на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв, відчиняти двері цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та підключення до електричних мереж;
- влаштовувати звалища;
- складати сторонні матеріали;
- розпалювати вогнища;
- накидати на струмовідні частини об’єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори ліній електропередавання, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи;
- саджати дерева та багаторічні насадження;
- запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;
- влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, проводити будь-які заходи, пов’язані з великим скупченням людей тощо.
Також бути максимально обережними слід у випадку виявлення обірваного проводу. У такій ситуації необхідно негайно звернутися в кол-центр АТ «Прикарпаттяобленерго» за номером
0-800-50-40-20 або (0342) 59-40-20, а не проводити усунення ушкодження самому чи прохати про допомогу сусідів, якими б досвідченими електриками вони не були. А до прибуття оперативно-виїздної бригади необхідно виставити охорону місця обриву.
Фахівці енергокомпанії наголошують на тому, що смертельно небезпечно не тільки торкатись до обірваних чи обвислих проводів, але й підходити до проводу, який лежить на землі, на відстань меншу 8 метрів. Земля, що є добрим провідником електричного струму, у даному випадку стає ніби його продовженням, і навколо обірваного проводу утворюється небезпечна зона радіусом 8 метрів. Людині при потраплянні у цю зону загрожує смертельна небезпека, незалежно від того, чи торкнулася вона до проводу, чи ні. Із зони крокової напруги необхідно виходити, не відриваючи ступні ніг одну від одної.
Під час рятування людини, яка потрапила під напругу забороняється торкатися руками її відкритого тіла. Потерпілого необхідно відтягнути за одяг, попередньо обмотавши руку шарфом, або ж для відкидання проводу застосувати суху палицю. При цьому слід стояти на сухій дошці, взуття теж повинно бути сухим. Рятувати потерпілих від дії електричного струму в електроустановках мають право тільки підготовлені спеціалісти. При звільненні потерпілого від дії електричного струму дорога кожна хвилина. Для надання кваліфікованої допомоги слід негайно викликати швидку допомогу.
Але найголовніше, що варто запам’ятати, щоб уникати прикрих ситуацій і не наражати себе на небезпеку – потрібно дотримуватись і не нехтувати елементарними правилами безпеки.Останні новини

Енергетики завітали в гості до особливих діток

Івано-Франківський поет представив енергетикам збірки своєї поезії

Підписатись на отримання інформації від енергетиків стало ще легше!

Сильний сніг став причиною вимкнень на Прикарпатті

КЕЧівські будинки можуть залишитись без світла


Персональний кабінет
ЦНАП
«Прикарпаттяобленерго» та «АХА Страхування»
«Реклама на рахунках
Розміщення інформації на опорах!
Розміщення інформації на опорах!
 Кол-центр «Прикарпаттяобленерго»
Щоб було світло на сходових та у під’їздах»
Способи оплати за світло
Оплатити за світло,
подати показник ТУТ

калькулятор електроенергії
Все про субсидії
teplo.gov.ua
Як економити енергоресурси?
Як економити енергоресурси?
                           Новини в Україні

22.02.18 Україна в 2017 році закупила ядерне паливо на $533 млн - Держстат

21.02.18 Україна - друга в Європі за запасами газу

15.02.18 Скільки коштує пальне в Україні і Європі