• Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Протирайте лампочки і плафони від пилу, пилюка може "з'їдати" до 20% світла.

  Використовуйте сірники замість запальничок - більшість запальничок одноразові і не піддаються переробці.

 • В Україні з макулатури повторно виготовляється лише 0,1% паперу, в той час, як у Європі - 50%, а в Японії - 65%.

  При експлуатації традиційного багатоповерхового житлового будинку через стіни витрачається до 40% тепла, через вікна - 18%, підвал - 10%, дах - 18%, вентиляцію - 14%.

 • Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Мийте частіше вікна, таким чином у кімнати буде проникати більше світла.

  Використовуйте на одну салфетку менше. В середньому за рік європеєць використовує 2000 салфеток.

 • Пластику необхідно близько 450 років тільки для того, щоб почати розкладатися.

  Приймайте "швидкий" душ замість ванни. В середньому за 5 хв. душу ви використовуєте до 50 л. води, для ванної потрібно - до 200 літрів.


  Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

 • Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Використовуйте техніку правильно: вчасно прочищений від пилюки пилосос споживає на 15-20 % менше електроенергії.

  Утилізація однієї пластикової пляшки вивільняє єнергію, достатню, щоб запалити 60 Вт лампочку і протримати її ввімкненою протягом 6 хв.

 • Щорічно у море потрапляють до 150000 тонн пластику, включаючи упаковки, мережі і буї.

  Перевіряйте справність сантехніки: при крапанні з крана "втікає" 24 літри за добу (втрата - 720 літрів за місяць).


  Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!Міністерство палива та енергетики України

Чемпіонат з футзалу серед команд керівного складу енергокомпаній України «ТОП-Енергія»

[9:22 15.01.18]    Енергетики нагадують – триває сезон чистки трас!

У обленерго продовжуються планові роботи з розчистки трас. За рік енергетики планують прочистити близько 2 тисяч кілометрів трас повітряних ліній електропередач. Бригади обленерго розчищають траси ліній 10 та 0,4 кВ, а от обрізати дерева на приватних ділянках – обов’язок господарів.

Під час сильних вітрів та мокрого снігу дерева, що знаходяться неподалік від лінії електропередач, можуть спричинити коротке замикання на лінії, обрив проводу та падіння опор, створюючи небезпеку для населення, а також перебої в електропостачанні. Для прикладу, 12 грудня, в зв’язку з сильним вітром, дерева та гілки, що падали на лінії, знеструмили Косівщину, і на повне відновлення електропостачання знадобилось три доби. Планові роботи з розчистки трас покликані знизити кількість випадків, коли гілки обривають проводи.

«Кожного року наші працівники проробляють масштабну роботу з обрізання гілля, - розповідає технічний директор АТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник. – У гірській місцевості, за необхідності, ми залучаємо до обрізки підрядників. Однак, цього недостатньо - під час стихії найбільше обривів ліній та вимкнень стається саме на лініях 0,4 кВ, поруч з будинками та садами. Найпоширеніша причина – це невчасно обрізане гілля».

За минулий рік зусиллями працівників компанії розчищено 622 км повітряних трас ліній електропередач напругою 10 кВ, та 1776 км електроліній напругою 0,4 кВ. На 2018 рік заплановано прочистити 364,01 км електроліній напругою 10 кВ та 1273,64 км – 0,4 кВ. Чистка траси в охоронній зоні електроліній 0,4 кВ, які розміщені на території підприємств, установ, організацій, господарських дворів та фермерських господарств – обов‘язок власника зелених насаджень. Винятком є приватні будинки осіб, які не можуть цього зробити самі – пенсіонери, інваліди, одинокі перестарілі. Тому, енергетики закликають господарів приватних ділянок не забувати про важливість обов’язку обрізати дерева, що ростуть під лініями електропередач у них на подвір’ях. Вчасно обрізане гілля зменшує ризик обриву проводів.

«Ознаки того, що дерева під ЛЕПами пора обрізати є очевидними, - кажуть у компанії. - Якщо гілки наблизилися до лінії 0,4 кВ ближче, ніж на 1 метр, якщо нові дерева доросли до проводів, якщо гілля нависає над проводами чи якщо дерева аварійні і при негоді можуть впасти на проводи, то їх треба обрізати. На жаль, мешканці йдуть на такі кроки неохоче через можливий врожай чи затінок, який може дати гілка. Важливо зрозуміти, що не проводячи обрізку дерев, господарі ділянок ставлять під загрозу життя і здоров’я людей та тварин, які можуть постраждати від обірваного проводу».

Щоб не допустити нещасних випадків через ураження електричним струмом, попередити пошкодження електроліній, забезпечити надійне електропостачання, щороку енергетики визначають місця, які необхідно чистити, складають план-графік розчистки трас і погоджують його у сільських радах, районних адміністраціях, інформують населення через районні засоби масової інформації. У графіках вказано, коли і де буде вимикатися електролінія, для того, щоб люди змогли обрізати дерева. Якщо ж споживач не міг в цей час провести обрізку, він може звернутися у РЕМ з відповідною заявою, і бригада РЕМ вимкне лінію від напруги у інший час. Уточнити інформацію щодо графіків вимкнень можна у філії АТ «Прикарпаттяобленерго» за місцем проживання.Останні новини

П’ятдесят лелечих сімей отримають нове житло від енергетиків.

Інформаційне повідомлення для споживачів

Енергетики впорались з викликом, який їм кинули складні погодні умови

Синоптики попереджають: на Прикарпатті погіршуються погодні умови

До уваги мешканців коломийщини: міський та районний ЦОКи змінили адресу!


Персональний кабінет
ЦНАП
«Прикарпаттяобленерго» та «АХА Страхування»
«Реклама на рахунках
Розміщення інформації на опорах!
Розміщення інформації на опорах!
 Кол-центр «Прикарпаттяобленерго»
Щоб було світло на сходових та у під’їздах»
Способи оплати за світло
Оплатити за світло,
подати показник ТУТ

калькулятор електроенергії
Все про субсидії
teplo.gov.ua
Як економити енергоресурси?
Як економити енергоресурси?
                           Новини в Україні

22.03.18 Україна імпортуватиме катарський газ через термінал в Польщі

21.03.18 Порошенко анонсував старт переговорів про постачання катарського скрапленого газу в Україну

20.03.18 Україна вимірюватиме обсяги газу за стандартами ЄС