Logo mob
Особистий кабінет

Будемо знайомі!

Акціонерне товариство "Прикарпаттяобленерго"!
#

Основна діяльність

АТ «Прикарпаттяобленерго» здійснює розподіл електроенергії електромережами споживачам на території Івано-Франківської області.

Мережеве господарство

26255,2 км повітряних та кабельних ліній
6723 трансформаторних підстанцій
За рік через електромережі АТ "Прикарпаттяобленерго" передається близько 2 млрд. 665 млн. 488 тис. кіловат-годин електроенергії. Територія ліцензованої діяльності - 13,9 тис. кв. км.

Чисельність працівників

Загальна чисельність працівників налічує близько 3 тисяч чоловік. З них – понад 2 тисячі з вищою та неповною вищою освітою, близько тисячі – молоді спеціалісти віком до 30 років. На підприємстві також працюють цілі династії енергетиків, для яких робота у компанії є родинною справою.

Організаційна структура компанії

  • Вищий орган акціонерного товариства - Загальні збори акціонерів.
  • Органи управління та контролю - Наглядова рада, Ревізійна комісія.
  • Виконавчий орган товариства – Правління, яке очолює Голова Правління.

АТ «Прикарпаттяобленерго» - це мережа з 7  філій  та центральним офісом в Івано-Франківську.

Місія компанії

Професійною командою енергетиків-однодумців нести світло в кожну оселю, забезпечувати затишні умови життя та сприятливі умови ведення бізнесу на Прикарпатті, гарантувати стабільне зростання добробуту співробітників і акціонерів компанії.

Досягнення компанії

Зростання обсягів надходження електроенергії

За останнє десятиліття спостерігалось позитивне зростання обсягів надходження електроенергії до наших мереж з середньорічним показником на рівні 2,7 млрд кВт*год. Цей факт свідчить про збільшення споживчого попиту та нашу готовність відповідати зростаючим потребам споживачів.

Підвищення ефективності та надійності мережі

Протягом останніх 10 років ми успішно покращили показники SAIDI (середня тривалість відключення електропостачання на одного споживача) та ТВЕ (технологічні втрати електроенергії).

Зменшення SAIDI на 49,7% вказує на значний приріст надійності мережі та скорочення тривалості відключень для наших клієнтів.

Зниження ТВЕ на 1,7% свідчить про нашу здатність оптимізувати процеси передачі та розподілу електроенергії.

Модернізація енергетичної інфраструктури

За 10 років інвестування у модернізацію підстанцій та ліній склало більше 2 мільярдів гривень, що дозволило підвищити ефективність і надійність системи. Серед ключових інвестиційних проектів, в які вкладено значну частину цих коштів, варто відзначити:

  • реконструкцію ПС 35 кВ «Ільці» з переведенням її на клас напруги 110 кВ
  • реконструкція ПС 35 кВ ТП-ГЕС
  • будівництво ПЛ 110 кВ «Яворів – Ільці»
  • будівництво ПС 35 кВ «Поляниця» та ЛЕП 35 кВ для її заживлення

Приєднання споживачів

За останні 10 років ми приєднали більше 35 тисяч нових юридичних та побутових споживачів, що свідчить про нашу здатність розширювати мережу та задовольняти ріст попиту на дану послугу.

Зростання клієнтського сервісу

Ми розширили ефективність обслуговування клієнтів, створивши call-центр 24/7, "персональний кабінет споживача" на сайті Компанії, активно розвиваємо онлайн-канали спілкування, включаючи чат-боти та месенджери; забезпечили швидкий обмін інформацією з клієнтами і надаємо високий рівень захисту конфіденційності даних, а також продовжуємо постійно вдосконалювати наші послуги.

Впровадження сучасних технологій

Ми досягли рівня 99,3% в мережах 110-35 кВ та 12,2% в мережах 10-0,4 кВ впровадження систем моніторингу та керування, що дозволяють відслідковувати стан мережі в режимі реального часу. Ми продовжуємо розвивати цю систему, наближаючи нас до стандартів smart-мереж.

Компанія успішно реалізовує завдання міжнародного науково-дослідного проекту eFORT, спрямованого на розробку цифрового двійника високовольтної підстанції за допомогою технологій доповненої та віртуальної реальності.

Міжнародне співробітництво

Ми є активними учасниками двох важливих європейських програм з досліджень та інновацій: Horizon 2020 та Horizon Europe. Участь у високотехнологічних міжнародних проектах визнається нашою Компанією як основний фундамент для розвитку наукових та інноваційних можливостей нашої країни.

Філософія року та іміджева продукція

Девіз 2024 року – СВІТЛУ БУТИ!

Філософія року: Ми щодня йдемо до праці, робимо те, що добре вміємо, радіємо своїм результатам. І так щодня, з року в рік, вже 9 десятиліть. У цьому ми стійкі, це і є наша фахова стабільність. Ми не знаємо, як закінчиться сьогоднішній день, не знаємо яким буде завтра, але ми впевнені – СВІТЛУ БУТИ!

Особливості: наша календарна корпоративна продукція представлена трьома форматами календарів: настінний квартальний, настільна-гірка та кишеньковий.

Під слоганом «Світлу бути!» зображені руки, що тримають лампочки. П’ять рук, що символізують об’єднаність, простягають лампочки вгору, освітлюючи простір навколо. Завдяки цьому виникає впевненість, що світло є, і воно точно буде. Навіть якщо згасне одна – інші не дадуть темряві поглинути світло. А ще одна лампочка відрізняється, адже вона унікальна, як і кожен з нас😊

Календарна продукція виконана відповідно до брендбуку компанії, який був затверджений у 2022 році. Логотип, кольори та шрифти відповідають корпоративному стилю підприємства. Зокрема, незмінними залишилися оранжевий і білий кольори, що символізують енергію та чисті помисли. Цьогоріч основним кольором нових календарів став фіолетовий – знак довіри, щирості та емоційності. 

Для  запису ідей, планів, бажань – корпоративний записник та ручка. Чотири Сонця на фіолетовому тлі – так виглядає форзац записника. Кожне Сонце відповідає порі року: осені, зимі, весні та літу. І здавалось би, що залежно від пори року, тривалість дня, освітленість, інтенсивність сонячного проміння завжди різна. Але з енергетиками однаково світло, незалежно від погоди надворі.

Усю друковану продукцію доповнює QR-код, за допомогою якого можна в «один клік» перейти на сайт АТ «Прикарпаттяобленерго», Facebook, Viber, Youtube і Telegram. Зроблено це для зручності користування та можливості швидкого доступу до всіх офіційних каналів компанії.

«Світлу бути!». І йдеться не лише про електроенергію. Неодмінно бути нашій Перемозі, справедливості, правді та добру!

Арт-Підстанції

Енергооб'єкти середмістя Івано-Франківська, органічно вписані у міський антураж
Енергія Стихій
  • Розвантажувальна трансформаторна підстанція 10/0,4 кВ
  • Потужність – 630 кВА
  • Арт-об’єкт – подарунок АТ «Прикарпаттяобленерго» місту.
  • Розпис підстанції - подружжя художників, Юрій та Марта Пітчук.
  • Тема оформлення підстанції - «Енергія стихій».

На фасаді підстанції зображено чотири жінки, кожна з яких уособлює землю, воду, вогонь та повітря. У композиції поєднано два різні стилі – художній та графічний.

В такому поєднанні закладений глибокий зміст: графічна частина символізує прагматичну буденність, а художня – творчість та внутрішню силу.

Земля дає нам відчуття безпеки і рівноваги, вогонь – бажання рухатись та жагу пізнання, вода розкриває відчуття та емоції, а повітря вчить довіряти, віддавати та отримувати. Всі стихії разом є життєдайною енергією. А електроенергія всередині підстанції є своєрідним п’ятим елементом – комфортом та розвитком, також необхідним для повноцінного життя.

Енергією стихій просякнутий весь Всесвіт, вони є його рушійною силою, його основою. В кожному із нас є енергія стихій. Справжнє щастя – це знайти в собі стихію і вчитись жити в гармонії з нею.

Енергія Карпат
  • Розвантажувальна трансформаторна підстанція 10/0,4 кВ
  • Потужність – 630 кВА
  • Арт-об’єкт – подарунок АТ «Прикарпаттяобленерго» місту.
  • Розпис підстанції - художник Юрій Пітчук.
  • Тема оформлення підстанції - «Енергія Карпат».

На фасаді підстанції зображена група оленів, яка рухається дугою, перестрибуючи масивні, порослі мохом камінні брили, характерні для Карпат. Серед них - олень благородний та сарна європейська – мешканці карпатських лісів. На фоні над тваринами зображена лінія гір, у якій легко упізнаються Петрос та Говерла. Весь малюнок символізує чисту та загадкову енергію природи Карпат – таку ж потужну й незамінну, як і електрична енергія.

Тематика розпису надихає глядачів на активний відпочинок, дослідження рідного краю та дбайливе ставлення до навколишнього середовища.

Метаморфози чоловіка і жінки
  • Розвантажувальна трансформаторна підстанція 10/0,4 кВ
  • Потужність - 630 кВА
  • Арт-об’єкт – подарунок АТ «Прикарпаттяобленерго» місту.
  • Розпис підстанції - художник Юрій Пітчук.
  • Тема оформлення підстанції - «Метаморфози чоловіка і жінки».

В основі композиції – дві фігури, які прагнуть дотягнутись одне до одного. Особливість  роботи – замкнутість ілюстрації, композиція безшовна – рух по колу відбувається по горизонталі без жодних рамок, а тіла людей та їхні тіні зміщуються за принципом «Кубика Рубика». Тематика розпису наштовхує на думку, що секрет енергії життя – це постійний рух. Енергія руху змінює нас і навколишній світ.

Слово Голови Правління

Наше життя – це зміни. Одні виникають під впливом обставин, інші – генеруємо ми самі. Тому не дивно, що при таких трансформаціях хочеться  стабільності.

Стабільність річ відносна. Кожен знаходить її у чомусь, виходячи зі своїх життєвих цінностей. Такими цінностями можуть бути люди і стосунки з ними. Особистісно значущою може бути також справа, заради якої людина живе.

Ми щодня йдемо до праці, робимо те, що добре вміємо, радіємо своїм результатам. І так щодня, з року в рік,  вже 9 десятиліть. У цьому ми стійкі, це і є наша фахова стабільність. Ми не знаємо, як закінчиться сьогоднішній день, не знаємо яким буде завтра, але ми впевнені – СВІТЛУ БУТИ!

Олександр Бубен

Голова правління АТ “Прикарпаттяобленерго”
Олександр Бубен

Історія компанії

Навесні 1928 року в Станиславові (Івано-Франківську) розпочалося спорудження загальноміської електростанції. Це був перший крок до створення попередниці АТ ”Прикарпаттяобленерго” - обласної електропостачальної компанії.
#

16 серпня 1930 року Станиславська електростанція вперше видала промисловий струм і почала стабільно працювати. Електростанція була дизельною і мала сумарну потужність 1008 кВт. Згодом, ще до початку війни, її потужність зросла до 3008 кВт за рахунок встановлення парових турбін.

До кінця 1931 року кількість споживачів Станиславської електростанції сягнула 4000. Розвиток електроенергетики в області зупинила ІІ світова війна. Німецькі військові демонтували і вивезли до Німеччини близько 70% обладнання Станиславської електростанції. Під час ведення бойових дій було пошкоджено сотні кілометрів кабельних ліній електропередач.

Після війни проводилися реконструкції та будівництво нових об'єктів. Результатом інтенсивної розбудови стало п'ятикратне в порівнянні з довоєнною зростання потужності Станиславської електростанції на початку 60-х.

В 1973 році електростанція перестала існувати як самостійне підприємство. Її було приєднано на правах цеху до Івано-Франківського підприємства електричних мереж. Через п'ять років, у 1978 році ці дві структури об'єдналися з обласним підприємством сільських електромереж, отримавши назву - обласне підприємство електричних мереж. З такою назвою підприємство проіснувало до 1995 року.
 

Перша міська електростанція – попередник всіх енергетичних структур області, які в процесі злиття в кінцевому варіанті стали називатися АТ «Прикарпаттяобленерго».

В 2001 році в компанії завершена розробка нового фірмового стилю, логотипу та корпоративної кольорової гами.

В 2002 році за рішенням Спостережної Ради на посаду голови Правління компанії призначено Олександра Бубена.

У 2005 році працівниками була розроблена місія компанії.

Дізнайтися більше про минуле і сьогодення прикарпатської енергетики можна в музеї історії електрифікації Прикарпаття.

Корпоративний музей

#
#

Цікавою для відвідувачів є також експозиція, присвячена винахідникам у сфері електротехніки. А на виставці лічильників електроенергії можна простежити розвиток такої галузі електроенергетики, як виробництво лічильників. У колекції зібрані прилади, які виготовлені в різні часи у різних країнах Європи.

Історію підприємства розкривають чотири стенди, що відтворюють основні події за період з 1930 до 2010 року – від налагодження роботи Станиславівської електростанції до часів корпоратизації та приватизації компанії, а також стенди про керівників підприємства та енергетичні династії.

Для створення стендів і вітражів, вітрин та макетів використані найсучасніші матеріали і технології. По завершенні екскурсії кожен бажаючий може пройти своєрідний тест на великому моніторі з інтерактивною плівкою.

Корпоративний музей – це не тільки осередок історичної спадщини, але й центр сучасного культурного життя компанії, який сприяє популяризації професії енергетика.

Замовити групові екскурсії на 10 чоловік у музей можна за телефоном:(0342) 59-42-64.

Атрибути компанії

Місія АТ «Прикарпаттяобленерго»: професійною командою енергетиків-однодумців нести світло в кожну оселю, забезпечувати затишні умови життя та сприятливі умови ведення бізнесу на Прикарпатті, гарантувати стабільне зростання добробуту співробітників і акціонерів
#

Професійна команда - висококваліфіковані працівники, очолювані командою лідерів, які володіють спеціальними знаннями та навиками в галузі енергетики.

Енергетики-однодумці - колектив фахівців зі спільними поглядами та переконаннями, який робить одну справу та відстоює інтереси підприємства.

Забезпечувати затишні умови життя та сприятливі умови ведення бізнесу - задовольняти потреби споживача в електричній енергії для функціонування енергетичного обладнання в кожній домівці та для здійснення господарської діяльності на Прикарпатті.

Гарантія стабільного зростання добробуту співробітників - постійне збільшення доходів, що є запорукою злагоди і спокою в сім'ї та впевненості в майбутньому кожного співробітника.

Гарантія стабільного зростання добробуту акціонерів компанії - зростання доходів акціонерів через виплату дивідендів та збільшення вартості акцій.
 

Корпоративні атрибути  

У 2001 році було розроблено фірмовий стиль АТ «Прикарпаттяобленерго». Головний його компонент – логотип.

Логотип

В 2022 році компанія оновила  бренд. За основу нового стилю взяли попередній  логотип, яким компанія користувалась понад 20 років. До гарної впізнаваності та традицій додалася нова молода енергія.

Зміни торкнулися і слогану компанії. Не потрібно зайвих слів, бо з «Прикарпаттяобленерго» - Завжди світліше!

Кольорами товариства є білий колір, який символізує світло, спокій і чистоту помислів та  оранжевий який означає рух, швидкість, ритм та життєву енергію.

Корпоративні іграшки – «Лампусик» та «Світлинка».
 

Цінності АТ «Прикарпаттяобленерго»:

  • Висока культура обслуговування клієнта.
  • Порядність та відкритість з партнерами.
  • Патріотизм у ставленні до компанії та колективу.
  • Високопрофесійність, цілеспрямованість, принциповість.
  • Новаторство, творчість, ініціативність – основа успіху кожного працівника та підприємства в цілому.
  • Життя, здоров’я та добробут.
  • Команда однодумців, яка спільними зусиллями досягає поставленої мети.

Гімн Компанії

Слова експедитора ВМТП Миколи Жекала
Музика О.Уницького

Прикарпаттяобленерго, честь тобі і слава,
Ти несеш на своїх струнах світло для держави.
Тобі раді міста й села, гори і долини.
Україні вірно служиш кожної хвилини.

Твої люди – Прометея вірнії нащадки
Несуть радість, творять славу на землі Карпатській.
І у холод, і у спеку для усіх працюють,
Щоб зробить життя яскравим, уперед крокують.

З нами завжди світліше!
Перетворимо життя на краще.
І не шукай собі інше,
Бо з нами завжди світліше!
З нами завжди світліше!

Тож розправим плечі, друзі, славні трударі.
Енергетики в пошані всюди на землі.
Тож піднімемо наш прапор, хай осяє світ
Тож піднімемо наш прапор, хай осяє світ

З нами завжди світліше!
Перетворимо життя на краще.
І не шукай собі інше,
Бо з нами завжди світліше!
З нами завжди світліше!