Logo mob
Особистий кабінет
 • Питання-відповіді
  Відповіді на найчастіші питання

  Як зареєструватись у чат-боті Viber?

  Як зареєструватись у чат-боті Viber?

  Щоб зареєструватись:

  1. Перейдіть за посиланням https://chats.viber.com/oeifuabot і натисніть кнопку «OPEN now» чи «Відкрити»
  2. Натисніть «Розпочати»
  3. Натисніть «Мої особові рахунки»
  4. Натисніть «Додати рахунок»
  5. Напишіть 8 цифр особового рахунку та прізвище його власника

  Готово!

  Як переоформити договір на розподіл електроенергії онлайн?

  Як переоформити договір на розподіл електроенергії онлайн?

  Переукласти договір на розподіл електричної енергії тепер можна онлайн через особистий кабінет від АТ «Прикарпаттяобленерго». Оформлення нового договору відбувається з використанням електронного підпису та є зручною можливістю для тих, хто придбав нове житло, відкрив бізнес чи змінив власника об’єкта.

  Дистанційна функція переукладення договору повністю заміняє похід у Центр обслуговування клієнтів і внесення даних у заяву вручну. Щоб переоформити договір, необхідно:

  1. Зайти на сайт АТ «Прикарпаттяобленерго» за кнопкою «Особистий кабінет» або за посиланням: https://my.oe.if.ua/
  2. У розділі «Замовити послугу» обрати: Тип послуги – Переукладення договору на розподіл ЕЕ
  3. Заповнити дані нового власника об’єкта та додати копії таких документів:
  • копію Довідки про присвоєння ідентифікаційного номера – ІПН (при наявності);
  • копію паспорта;
  • документ, що підтверджує право власності, або користування об’єктом (витяг з державаного реєстру речових прав на нерухоме майно);
  • номер лічильника електричної енергії;

  За наявності співвласників:

  • копію Довідки про присвоєння ідентифікаційного номера – ІПН співвласника (при наявності);
  • копію паспорта співвласника;
  • документ, що підтверджує право власності (витяг з державаного реєстру речових прав на нерухоме майно);
  • заява співвласника щодо надання дозволу на укладення договору.
  1. Підписати заяву про переоформлення договору електронним підписом та дочекатися сповіщення щодо стану послуги в «Особистому кабінеті» - повідомлення прийде протягом трьох робочих днів.

  Відсутня електроенергія у споживача, який проживає в багатоквартирному будинку, що робити?

  Відсутня електроенергія у споживача, який проживає в багатоквартирному будинку, що робити?

  Відсутня електроенергія у споживача, який проживає в багатоквартирному будинку, що робити?

  1. Відсутня електроенергія у будинку, під’їзді, на одній фазі:
  • Перевірити причину вимкнення  в вайбер-боті  АТ «Прикарпаттяобленерго»  ( в пошуку вайбера задати Прикарпаттяобленерго, viber.com/oeifuabot) в розділі «Відсутнє світло», задавши номер особового рахунку  пробіл  прізвище особи, на кого оформлено договір.

  У випадку, коли інформація  в вайбер-боті  щодо аварійних або планових вимкнень за вказаною адресою відсутня, то необхідно подати звернутися до балансоутримувача будинку (ЖЕО, Комунальне підприємство, ОСББ).

  • У випадку відсутності проблеми у внутрібудинкових мережах, подати заявку про відсутність світла зателефонувавши на кол-центр обленерго за номером телефону 0800504020.
  1. Відсутня електроенергія тільки в одній квартирі:
  • Перевірити автомати/пробки;
  • Звернутися до балансоутримувача (ЖЕО, Комунальне підприємство, ОСББ).
  1. Відсутня електроенергія в окремих кімнатах квартири:
  • Знайти електрика в приватному порядку.

  Відсутня електроенергія у споживача, який проживає в приватному/півособняку, що робити?

  Відсутня електроенергія у споживача, який проживає в приватному/півособняку, що робити?

   

  1. Електроенергія відсутня в деякий приміщення (кімнатах, господарських будівлях):
  • Знайти електрика в приватному порядку
  • Потрібно замінити автомат/кабель/проводку, потрібно звернутися на 0688504020.
  1. Електроенергія відсутня в будинку  та по вулиці:
  • Перевірити пробки/автомати;
  • Уточнити чи є світло у сусідів;

  Перевірити причину вимкнення  в вайбер-боті  АТ «Прикарпаттяобленерго»  ( в пошуку вайбера задати Прикарпаттяобленерго, viber.com/oeifuabot) в розділі «Відсутнє світло», задавши

  номер особового рахунку пробіл  прізвище особи, на кого оформлено договір

  • У випадку, коли інформація  в вайбер-боті  щодо аварійних або планових вимкнень за вказаною адресою відсутня, то необхідно подати заявку про відсутність світла зателефонувавши на кол-центр обленерго за номером телефону 0800504020 або залишити заявку у вайбері групи «Прикарпаттяобленерго», яку протягом 20 хв опрацюють.

  Коротко про черги

  Коротко про черги

  1. 80% повного навантаження області поділено рівними величинами на 4 черги. 20% навантаження на лініях, які живлять критичну інфраструктуру.
  2. 4 черга - це адреси, де технічні можливості дали змогу відокремити їх від ліній з об’єктами критичної інфраструктури. Застосовується за потреби в години пікового споживання
  3. 4 черга вмикається і вимикається вручну, щоб це зробити, до «рубильників» треба доїхати. Реальні вимкнення можуть відрізнятись від заявлених до 40 хвилин, зважаючи на ситуацію на дорогах та інші умови.
  4. Черги постійно оновлюються та доопрацьовуються, при цьому враховуються звернення споживачів.
  5. Якщо адреса одразу в двох чергах – її вимикатимуть лише за однією з них. Щоб уточними за якою, варто слідкувати за годинами вимкнень та співставити з графіками, які ми публікуємо на сторінці.
  6. До якої черги належить адреса можна побачити на сайті компанії за особовим рахунком: https://svitlo.oe.if.ua/, у чат-боті Viber https://chats.viber.com/oeifuabot
  7. Зміни адрес в чергах можлива після аварійних ситуацій у випадках тимчасових перемикань між приєднаннями. Ця явище тимчасове.

   

   

  Коротко про ліміти

  Коротко про ліміти

   

  Ліміти навантаження на мережу – це, умовно кажучи, гранично допустима кількість електроенергії, яку обленерго може подати області протягом доби.

  1. Звідки обленерго дізнається ліміти? Хто їх формує та як саме?

  Ліміти доводить до обленерго НЕК «Укренерго», компанія, яка за законодавством є відповідальною за баланс в енергосистемі країни. Фахівці компанії мають інформацію про усю генерацію, споживання та потреби, аналізують її щоденно та наприкінці доби доводять кожному обленерго граничну величину потужності, за яку переходити заборонено.

   

  1. Що впливає на зміни лімітів протягом дня?

  На зміну доведених лімітів впливає одразу кілька факторів: баланс енергосистеми країни в цілому, можливості генерації протягом доби, та різкий ріст чи спад споживання в області.

  Коли не вистачає генерації, чи коли споживання в країні загалом та в області різко зростає, диспетчер НЕК «Укренерго» дає вказівку на зниження граничної величини потужності кожному обленерго зокрема. Зняти з мереж навантаження та вимкнути споживачів потрібно миттєво, протягом 15 хвилин з моменту отримання дзвінка.

   

  1. Чому обленерго не може відходити від відведених лімітів?

  Якщо обленерго не буде дотримуватись лімітів, доведених НЕК «Укренерго», це призведе до аварійних ситуацій в енергосистемі, наслідки яких будуть усуватись протягом кількох днів. Тому, НЕК «Укренерго» уважно слідкує за перевищеннями лімітів та якщо обленерго не реагує на наказ знизити навантаження – можуть бути застосовані спеціальні Графіки аварійних відключень цілими районами без будь-яких винятків, разом із лікарнями та іншою критичною інфраструктурою, на необмежений та непрогнозований час.

  1. Чому на Прикарпатті застосовують ліміти, якщо є своя генеруюча інфраструктура і не було прильотів?

  Енергосистема країни – єдиний суцільний «організм», в якому немає поділу за областями. Якщо генерації не вистачає, щоб забезпечити потребу країни, обмежувати споживання доводиться в усіх регіонах країни.

  1. Як обленерго вибирає яку чергу вимкнути, коли зменшують ліміти?

  Як правило, коли приходить команда зменшити граничну величину потужності, під вимкнення потрапляє та черга чи підчерга (залежно від величини доведених додаткових обмежень), яка на той момент без електропостачання була найменшу кількість часу.

   

  Коротко про аварійні вимкнення

  Коротко про аварійні вимкнення

  • Якщо за графіком енергопостачання за вашою адресою не відновлюється протягом години після подання напруги – це можуть бути аварійні вимкнення, які наклалися на графіки вимкнень.
  • Мешканці багатоквартирних будинків перш за все мають перевірити автомати. Якщо вони справні, тоді варто телефонувати управителю будинку, який відповідає за внутрішньобудинкові мережі. Саме ця особа при аварійній ситуації подає заявку на ліквідацію аварії в обленерго.
  • Мешканці приватного сектору можуть подати заявку про аварійну ситуацію у VIBER-боті. Також у цьому сервісі та на сайті компанії у розділі «Немає світла» за особовим рахунком можна дізнатися про причину вимкнення і час відновлення електропостачання, якщо аварійна ситуація зафоксована.
  • Найчастіші причини аварійних вимкнень – різке зростання навантаження на мережі, погіршення погодних умов.
  • Зменшити ризики аварійних ситуацій допомагають проведення планових робіт. При їх проведенні також за певною адресою можуть відбуватися вимкнення електропостачання для безпечного проведення робіт. СМС повідомлення про проведення планових робіт приходить на номер телефону споживача за 5 днів до їх початку.

  Коротко про графіки

  Коротко про графіки

  • Чому графіки на вимкнення подають не в один і той же час, інколи занадто пізно?

  Графіки погодинний вимкнень складаються диспетчерами обленерго на основі денних та нічних лімітів. Ліміти для кожного обленерго доводить диспетчер НЕК «Укренерго», який аналізує стан енергосистеми на поточну добу, можливості генерації електроенергії, прогнозований ріст споживання, навантаження в години пікового споживання та інші фактори. Для того, щоб спрогнозувати ліміти для кожної області, диспетчеру «Укренерго» потрібно мати дані за усіма цими показниками. Як правило, обленерго отримує ліміти після пікових годин навантаження, це близько 22:00. Тоді вже на основі лімітів складається графік на наступну добу, з врахуванням історії вимкнень. На це йде деякий час, як і на підготовку публікації.

  Інколи, коли диспетчер НЕК «Укренерго» не має усіх даних, формування лімітів затягується у часі. Так, до прикладу, було з денним лімітом на 13 грудня – його диспетчери обленерго отримали в 02:00, тому спершу опублікували графік виходячи із мінімальних лімітів, а вранці відкорегували години.

  • Що зроблено щоб перейти на схему вимкнень 4х4?
  1. Зараз обленерго довело до відома великому та середньому бізнесу необхідність обмежити навантаження на певну кількість відсотків, залежно від доби. Наприклад, на 30%.
  2. Разом із ОВА оптимізовується перелік критичної інфраструктури, лінії якої не можна вимикати  ні за яких умов. Наразі остаточного переліку цих об’єктів в обленерго ще немає.
  3. Разом із місцевою владою проводиться робота із опрацювання переліку адрес, які знаходяться на лінії із критичною інфраструктурою, щоб ці адреси можна було вимикати в ручному режимі. Обговорюється можливість здійснювати вимкнення балансоутримувачем. Для налагодження логістики цих вимкнень потрібен певний час – кілька днів, щоб визначити виконавців, відповідальних осіб та способи контролю. Після стабілізації цього процесу буде змога чіткіше дотримуватися часу увімкнень та вимкнень адрес, де це робиться вручну.
  • Від кого і від чого буде залежати чи вдасться нам втримати цю схему?

  Дотримання режиму вимкнень 4х4 залежить від:

  1. Чи будуть повторні обстріли об’єктів енергетичної інфраструктури та якими будуть наслідки після них.  
  2. Лімітів. Якщо ліміти критично зростуть, як і споживання, уникнути триваліших вимкнень буде неможливе.
  3. Середнього та великого бізнесу. Якщо бізнес не знизить споживання на 30%, як було домовлено, їх споживання не дозолить залишатись в межах ліміту.
  4. Також ще потрібен час на відпрацювання логістики щодо черг, що вимикаються вручну. Зараз проводиться аналіз скільки реально часу займають доїзди до підстанцій бригад, яка послідовність буде найефективнішою в розрізі часу перемикання, скільки додатково персоналу треба залучити тощо.
  • Як працюєте з бізнесом, які домовленості?

  Зараз обленерго довело до відома великому та середньому бізнесу необхідність обмежити навантаження. Це дасть змогу вивільнити додаткову кількість МВт, спрямувавши їх на потреби населення. Це вимагає трохи часу для переведення виробничих процесів під цю норму, але бізнес готовий піти на ці умови, зважаючи на ситуацію.

  • Ще раз розкажіть про нюанси 4 черги.

  4 черга – перелік ліній та приєднань, які енергетики вимикають та вмикають вручну. Тобто, бригади енергетиків їздять до підстанцій, які потрібно вимкнути та увімкнути. Вночі це робити проблематично та небезпечно, тому 4 черга, маючи загальне навантаження в 30 МВт, застосовується в години пікового споживання. Тому можливі відхилення від графіків.

  Зараз 4 черга доопрацьовується та доповнюється адресами. Цю чергу поділено на підчергу 4.1 та 4.2. Уже зараз підчерги доповнюються адресами, які були заживлені від ліній з критичною інфраструктурою. Ці адреси теж будуть вимикатися вручну або енергетиками, або представниками балансоутримувача. Проте, енергетикам потрібен час для напрацювання логістики цих процесів.

   

  • Де можна оперативно дізнатися про графіки і черги?

  Дізнатись свою чергу можна за особовим рахунком: https://svitlo.oe.if.ua/  або у чатботі Viber https://chats.viber.com/oeifuabot

  Дізнатись графік вимкнень можна в новинах на сайті обленерго, в новинах на сторінці обленерго у Facebook, Viber-спільноті обленерго та у регіональних засобах масової інформації.

   

  • Куди звертатися якщо за вашою адресою є відхилення від графіку більше, ніж на годину, або ви не можете себе знайти у жодній черзі?

  Звертатись у таких випадках треба на електронну адресу кол-центру [email protected].

  Що таке договірна потужність ?

  Що таке договірна потужність ?

  1. Що таке дозволена (договірна) потужність?

  Дозволена (договірна) потужність — максимальна величина потужності, дозволена до використання в будь-який час (одномоментно) за кожним об’єктом споживача. По суті, це сумарна кількість потужності усіх електроприладів клієнта, які використовуються одночасно.

  1. Хто встановлює потужність за об’єктом споживача?

  Дозволена до використання потужність встановлена проектною документацією (технічними умовами), згідно з якою відбувалося приєднання до мереж, залежно від того, у які роки відбувалося підключення клієнтів до електромережі.

  Споживачам, які підключались до 01.06.2004 встановлено значення дозволеної потужності не менше 3 кВт, а споживачам, які підключені після 01.06.2004 - значення дозволеної потужності не менше 5 кВт. Це граничні величини дозволеної потужності дозволені споживачу до використання, які при потребі можуть бути збільшені за рахунок виконання послуг з приєднання.  Детальніше про процедуру приєднання можна дізнатися на сайті компанії www.oe.if.ua

  1. Чи можна самовільно перевищувати встановлену дозволену (договірну) потужність?

  Перевищувати цей ліміт не можна, оскільки перевищення договірної потужності спотворює параметри якості електричної енергії в мережі для інших споживачів, або простіше кажучи — виникає «низька напруга».

  1. Де можна дізнатися про величину встановленої потужності, або її узгодити?

  Це можна зробити, звернувшись  в Центр обслуговування клієнтів. Адресу Центрів обслуговування можна знайти на сайті компанії: Меню → Контакти → Філії.

   

  5. Який порядок збільшення дозволеної потужності квартир по багатоквартирних житлових будинках де проведено реконструкцію внутрішньо-будинкових мереж і є проектно-технічна документація?

  За наявності проектно-технічної документації, що підтверджує більше значення потужності, ніж у повідомленні про узгодження потужності, споживачу необхідно звернутись до управителя (балансоутримувача) будинку для підтвердження пропускної спроможності (потужності) внутрішньобудинкових електричних мереж.

  Управитель (балансоутримувач) повинен перевірити проектно-технічну документацію, виконання технічних умов наявність договорів з більшим значенням потужності.

  Управитель (балансоутримувач) повинен підтвердити значення даної потужності «Актом узгодження пропускної спроможності зовнішніх та внутрішніх електричних мереж з АТ» (далі Акт), заповнивши дані в стовбці № 3 Акту.

  Після цього представник АТ перевірить внутрішньо-будинкові мережі та, за результатами опрацювання Акту, прийме рішення щодо корекції дозволеної потужності. У разі погодження Акту компанія укладає договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії з збільшеною потужністю.

   

  6. Який порядок збільшення дозволеної потужності по окремих квартирах, якщо реконструкція електричних мереж будинку не проводилась? 

  1) Управитель (балансоутримувач) відповідним листом доручає споживачу виступати стороною договору про приєднання (при неодхідності збільшити потужність по двох і більше квартирах) та зазначає перелік вимог, які АТ «Прикарпаттяобленерго» (далі - АТ) має передбачити в даному договорі, а саме:

              - обов’язки споживача розробити і погодити проєкт змін у внутрішньобудинкових електричних мережах в управителя (балансоутримувача) будинку;

              - умову укладення споживачем договору з розподілу електричної енергії та підключення з збільшеною потужністю після підтвердження від балансоутримувача виконання споживачем ТУ в частині реконструкції внутрішньобудинкових електричних мереж.

  2) Споживач звертається в центр обслуговування клієнтів АТ (адреси розміщені на сайті https://oe.if.ua/) за укладенням договору з приєднання на збільшення дозволеної потужності;

  3) АТ готує договір з приєднання та ТУ, в яких передбачає вимоги управителя (балансоутримувача) обумовлені пунктом 1; 

  4) Споживач виконує умови договору про приєднання, серед яких обов’язковим є виконання заходів з влаштування внутрішньобудинкових електричних мереж багатоквартирного житлового будинку;

  5) Після виконання договору про приєднання споживач отримує:

  - від АТ повідомлення про надання послуги з приєднання щодо виконання ТУ в мережах зовнішнього електропостачання;

  - від управителя (балансоутримувача) будинку повідомлення про надання послуги з приєднання щодо виконання ТУ в частині влаштування внутрішньобудинкових електричних мереж.

  6) Споживач звертається в центр обслуговування клієнтів АТ (адреси розміщені на сайті https://oe.if.ua/) для внесення змін в Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії та підключення з новою потужністю.

  7. Як діяти, якщо лічильник запрограмовано на потужність меншу за ту величину, яка вказана у повідомленні про узгодження потужності?

  1) Споживач звертається в ЦОК (адреси розміщені на сайті https://oe.if.ua/) для написання заяви про перепрограмування лічильника, до якої необхідно долучити  скан-копію Договору або  повідомлення в якому зазначена величина потужності більша за величину, на яку запрограмований лічильний.

  2) АТ перевіряє достовірність отриманих документів, та здійснює заходи на перепрограмування лічильника.

  8. Чи є можливість отримати дані про дозволену потужність по своєму обєкту в персональному кабінеті?

  - Для отримання даних про дозволену потужність об’єкта клієнтам необхідно зайти на інтернет-сайт АТ https://oe.if.ua/ і у вкладці «Замовлення послуги»  ввести свої дані (особовий рахунок, прізвище та номер телефону), вибрати послугу «Отримати паспорт точки розподілу».

   

  9. Чи можливий перерозподіл потужності між квартирами в одному будинку, тобто чи можливо за згодою власників передати потужність від однієї квартири до іншої, і які заходи для цього необхідно виконати?

   

  Перерозподіл потужності між квартирами в одному будинку можливий за умови:

   

  1. згоди власника який передає потужність та заяви від власника який приймає потужність;
  2.  фізичної можливості (квартири живляться від одного поверхового щита, тощо), шо необхідно підтвердити проектно-технічною документацією.

  При виконання вище перелічених умов необхідно звернутися до центру обслуговування клієнтів та надати:

  • Споживачу, який віддає потужність -  заяву на передачу потужності іншому споживачу;
  • Споживачу, який приймає потужність – заяву на збільшення потужності по квартирі з підтверджуючою проектно-технічною документацією.

   

  10.  Як підтвердити (перевірити) потужність обєкта, якщо проектна документація по житлових будинках не передавалась ОСББ від ЖЕО (попередніх балансоутримувачів) або втрачена?

  -  ОСББ спершу звертається до попередніх балансоутримувачів з вимогою про надання проектно-технічної документації по житловому будинку, який перейшов на його баланс;

  - У випадку ненадання чи втрати проектно-технічної документації ОСББ необхідно звернутися до спеціалізованої організації для виготовлення нової проектно-технічної документації, яка обов’язково погоджується АТ.

   

  11. Які дії необхідно виконати по житлових будинках де ліфтові установки не мають достатнього рівня потужності, передбаченого ДБН?

  Потужність для  ліфтових установок багатоквартирних житлових будинків на момент підключення будинків  була рохрахована згідно будівельних норм і не могла бути меншою від рівня передбаченого нормами.

  Для узгодження величини потужності ліфтових установок балансоутримувачу (управителю) житлового будинку необхідно надати в компанію проектно-технічну документацію у відповідності до, якої здійснювалося підключення будинку.

  У випадку відсутності проектно-технічної документації балансоутримувач (управитель) повинен надати АТ розрахунок потужності ліфтових установок, виконаний спеціалізованою (проектною) організацією .

   

   

  Як уникнути проблем при заміні старої електропроводки на нову

  Як уникнути проблем при заміні старої електропроводки на нову

  Працівники АТ «Прикарпаттяобленерго» під час виїзду для перевірок правильності схем підключення та пломбування зіштовхуються із випадками, коли під час проведення ремонтних робіт у старій багатоквартирній забудові споживач замінює двопровідну схему внутрішньої електропроводки (фаза + нуль) на трипровідну (фаза + нуль+ заземлення). Це є порушенням.

  Відповідно до вимог нормативних документів, провід заземлення повинен бути приєднаний у електрощитку до заземляючого контуру, але у старих багатоквартирних забудовах заземляючий контур – відсутній. Тому, часто електрик, якого ви запрошуєте для виконання монтажних робіт у вашій квартирі, з’єднує провід заземлення з «нульовим» проводом. Таке з’єднання є небезпечним для споживача у випадку проведення робіт у внутрішній квартирній мережі (заміна або встановлення автоматичних вимикачів, електричних кабелів), що призводить до зміни місця приєднання фазного та нульового проводу. Внаслідок таких неправильних дій на «вусику» заземлення у розетці з’явиться «фаза». За таких умов при дотику до пральної машини, електроплити, холодильника, вас може уразити електричним струмом. Також може виникнути пожежа у квартирі, оскільки електроенергія буде протікати через металеві труби (газову, водопровідну) і нагрівати їх.

  Для запобігання таких випадків рекомендується встановлювати на вводі у квартиру диференційний автомат – пристрій захисного вимкнення напруги. Диференційний автомат захистить від перевантаження електромережі, короткого замикання, ураження електричним струмом, пожежі.

  Щоб встановити диференційний автомат та перевірити схему електроживлення у вашій квартирі АТ «Прикарпаттяобленерго» рекомендує звернутись до кваліфікованого електрика.

  Також завжди потрібно пам’ятати, що кожен із нас особисто несе відповідальність за свою безпеку та безпеку оточуючих!

  Що робити, коли транспортним засобом пошкодили електроопору?

  Що робити, коли транспортним засобом пошкодили електроопору?

  Загальний алгоритм дій водія при пошкодженні опори:

  1. Одразу ж зупинити транспортний засіб і не покидати місце пригоди;
  2. Увімкнути аварійну сигналізацію та встановити знак аварійної зупинки;
  3. Не наближатися до обірваних проводів, підстанції та інших елементів енергооб’єктів;
  4. Викликати працівників поліції та АТ «Прикарпаттяобленерго» (тел. 0800 50 40 20) занотувати ПІБ свідків та очікувати прибуття поліцейських та енергетиків
  5. Не переміщати транспортний засіб та інші предмети, які стосуються ДТП;
  6. У разі необхідності надати першу медичну допомогу потерпілим та викликати бригаду швидкої допомоги;
  7. Якщо водій не може виконати всі перераховані пункти, то він сам має відвезти потерпілого своїм транспортним засобом до найближчої лікарні. Перед цим необхідно зафіксувати розташування слідів ДТП та положення автомобіля;
  8. У медичному закладі водій має представитися, назвати номерний знак автомобіля, показати свої водійські права, а потім повернутися назад на місце ДТП;
  9. Зробити все можливе, щоб зберегти всі сліди ДТП.
  • Збитки, які має відшкодувати водій:

  Порушник має відшкодувати витрати АТ «Прикарпаттяобленерго» за фактичне відновлення пошкодженої опори чи частини лінії ЛЕП або підстанції. Обсяг робіт на відновлення та відповідно вартість відшкодування за проведення таких робіт визначається в кожному конкретному випадку індивідуально в залежності від розміру та обсягу самої шкоди та її наслідків.  Також водій може бути притягнутий до матеріальної відповідальності перед споживачами, у яких через збій електропостачання вийшла з ладу побутова електротехніка. Втекти від відповідальності не вийде. На сьогодні, переважну більшість винуватців ДТП поліція все ж знаходить – для цього достатньо способів та технічного обладнання.

  • Якщо ви стали свідком ДТП, у якому була повалена опора чи пошкоджена підстанція:

  Учасником, свідком або очевидцем ДТП може стати хто завгодно: водій, пасажир чи пішохід. Правильна поведінка в подібних випадках допоможе швидше зорієнтуватися і, залежно від ситуації, можливо, навіть врятувати чиєсь життя. Варто уважно оцінити ризики – чи безпечно вам підходити до місця ДТП. Тому, що пошкоджені ЛЕП чи підстанція можуть бути під напругою і нести небезпеку. В першу чергу, варто викликати поліцію та зателефонувати в обленерго. По-друге, оцінити кількість постраждалих і їхній стан та викликати швидку допомогу або надати першу допомогу, якщо є необхідність. Після цього краще дочекатись приїзду поліції та енергетиків, щоб попередити випадкових перехожий про потенційну небезпеку потрапити під напругу.

  Чистка трас: що це і кому потрібно?

  Чистка трас: що це і кому потрібно?

  Щороку з 15 жовтня до 15 квітня у енергетиків триває сезон чистки трас ліній електропередачі. І хоча, здавалося б, необхідність таких робіт очевидна, щоразу спроби обрізати на приватній ділянці навіть найменшу гілку, яка заважає проводам, викликає активний протест господарів ділянок. Реакцію викликають і планові вимкнення електроенергії, що супроводжують чистки трас. Проте, коли стихія розгулюється, падіння та провисання гілок дерев та самих дерев призводять до аварій у мережах, привертаючи увагу до необхідності обрізки дерев. В АТ «Прикарпаттяобленерго» відповіли на найчастіші запитання про обрізку дерев під проводами.

   

  1. Що таке «чистка трас»?

  Розчищення трас повітряних ліній – це обрізка гілок кущів та дерев, що ростуть в охоронній зоні під лінією проходження повітряних ліній електропередачі, або в небезпечній близькості з ними, які можуть спричинити пошкодження мережі.

  1. Для чого обрізати дерева під ЛЕП?

  Під час сильних вітрів та мокрого снігу дерева, що знаходяться неподалік від лінії електропередач, можуть спричинити коротке замикання на лінії, обрив проводів та падіння опор, створюючи небезпеку для населення, а також перебої в електропостачанні.  Непроведена чистка траси в кілька разів підвищує ймовірність аварійного вимкнення, адже налипання мокрого снігу чи сильний вітер наближає гілку дерева до проводу. Контакт призводить до короткого замикання. Нерідко дерева чи гілки, що ростуть в охоронних зонах під лініями або поруч з проводами, падають на провід і обривають їх. А обірваний провід стає джерелом не тільки знеструмлень в мережі, а й серйозної небезпеки. Він непомітний і нечутний, тому під дію його напруги можуть потрапити люди чи тварини, а це призводить до травматизму чи навіть смертей.

  Більшість аварійних вимкнень електропередачі під час негоди стається через падіння гілок та дерев на провід. Дерева поблизу трас ліній електропередачі необхідно обрізати, щоб зменшити ризик вимкнень та небезпеки для життя.

  1. Чому чистку траси проводять саме взимку?

  Традиційно сезон чистки трас стартує 15 жовтня і триває до 15 квітня, цей період рекомендований екологами, адже дерева в цей час «сплять» і обрізка гілля їм не шкодить. В інші періоди обрізати дерева не можна.

  Щороку енергетики визначають місця, які необхідно чистити, складають план-графік розчистки трас і погоджують його у сільських чи міських радах. У графіках вказано, коли і де буде вимикатися електролінія, для того, щоб і енергетики, і господарі змогли обрізати дерева. Ці графіки як правило відомі за 10 днів до дати планових вимкнень. В компанії кажуть, що за умови наявності вагомих причин, на них можна впливати, зателефонувавши у кол-центр.

  Щороку енергетики чистять близько 2,5 тисяч кілометрів трас. Попередньо проводять обхід, визначаючи найпроблемніші ділянки. Як правило, провести чистку трас на одній-двох вулицях можна протягом одного дня, але часом об’єм робіт надто великий, і планові вимкнення здійснюють у кілька разів. Окрім того, написати заяву на знеструмлення лінії можуть мешканці, якщо хочуть провести чистку самостійно, або ж місцева влада та комунальні служби – для ремонтних робіт. В такому випадку на обрану дату теж планують знеструмлення лінії. Для споживачів електроенергії часті знеструмлення є незрозумілими і викликають непорозуміння. Насправді ж їх проводять з об’єктивних причин, намагаючись уникнути незручностей для населення.

  1. Де дізнатись графік планових вимкнень?

  Уточнити інформацію щодо графіків вимкнень можна у філіях АТ «Прикарпаттяобленерго» , в кол-центрі компанії та у представників органів місцевої влади за місцем проживання. Окрім того, споживачам, номер телефону яких прив’язаний до облікового запису і є в базі даних обленерго, за 10 днів до планових вимкнень приходить смс-повідомлення з датою та часом вимкнень за їхньою адресою. А невдовзі таке сповіщення надсилатиме також бот компанії у соцмережі Viber.

   

  1. Хто повинен обрізати дерева?

  Відповідно до законодавства працівники обленерго обрізають гілля в охоронній зоні поблизу електроліній напругою 10 кіловольт, а також біля електроліній напругою 0,4 кіловольт біля будинків і присадибних ділянок людей, які фізично не в змозі самостійно забезпечити чистку -  інвалідів, одиноких перестарілих та пенсіонерів. В усіх інших випадках мешканці господарюють на своїх територіях самостійно.

  Для того, щоб чистка трас не закінчилась трагедією, енергетики тимчасово знеструмлюють лінії за власними графіками або н

  Чи можна «перенести» опору лінії електропередачі?

  Чи можна «перенести» опору лінії електропередачі?

  Більшість ліній електропередачі на території області збудовані та введені в експлуатацію у 80-их роках минулого століття – значно раніше, ніж власники господарств отримали свої угіддя у приватну власність. Це означає, що якщо на приватній ділянці мешканців знаходяться опори лінії, власники угідь зобов’язані дотримуватися правил охоронних зон: не зводити будівлі під проводами, не засаджувати деревами тощо. Також господарі заради власної безпеки та суспільної користі зобов’язані допускати ремонтні бригади обленерго до лінії для ремонту та обслуговування.

  Коли траси ліній прокладалися, головною вимогою було визначити максимально короткий та ефективний шлях, щоб уникнути енергетичних втрат.

  А чи можливо зараз «перенести» опору, яка заважає власнику земельної ділянки, для проведення ним будівельних робіт?

  Змінити місце розташування опори можна за ініціативою власника землі, на якій вона розташована. Ця можливість врегульована чинним законодавством. Так, відповідно до положень Кодексу систем розподілу якщо замовник має намір спорудити або реконструювати будівлі, дороги, мости, інші об'єкти архітектури, що потребує перенесення повітряних і підземних електричних мереж та інших об'єктів електроенергетики, замовник має звернутися до АТ «Прикарпаттяобленерго» із відповідною заявою. Замовником може бути як приватна особа – власник земельної ділянки, так і органи місцевого самоврядування – власник земель комунальної власності.

  Що потрібно для «перенесення» опори?

  Перенесення ділянки лінії електропередач можливе за таких умов та в наступному порядку:

  -             подання ініціатором відповідної заяви в філію, яка обслуговує лінії електропередачі  на території мешкання власника угідь. Контакти філій можна знайти на сайті АТ «Прикарпаттяобленерго» за кнопкою «Контакти» на стартовій сторінці сайту або за посиланням https://oe.if.ua/uk/offices/5af163afdb9c42734ca49cb4 . До заяви додається ситуаційний план об’єкта забудови.

  -              перевірка існування технічної можливості зміни траси проходження лінії електропередач. Це означає, що обленерго за заявою клієнта дослідить територію, на яку потрібно перенести опору, з’ясує  чи не будуть порушені межі охоронних зон мереж зв’язку, комунікацій, газових трас тощо.

  - підготовка філією товариства для заявника вихідних даних та технічних вимог для проектування перенесення (перевлаштування) належних оператору системи розподілу (ОСР) об’єктів електроенергетики.   

  -             користувач або власник земельної ділянки має розробити проєкт, у тому числі здійснити заходи в межах чинного законодавства з метою вирішення питань щодо відведення на користь ОСР земельних ділянок для розташування об'єктів електроенергетики, а ОСР - узгодити наданий Користувачем або власником земельної ділянки проєкт з оформленням технічного рішення.

  -             ОСР на договірних засадах надає Користувачу або власнику земельної ділянки послугу з перенесення визначених проєктом об'єктів електроенергетики, вартість якої визначається згідно з кошторисом (який є невід'ємною частиною відповідної проектної документації), у термін, визначений відповідно до вимог нормативних документів, що визначають строки проєктування та будівництва.

  За чий кошт «перенесуть» опору?

  Всі витрати пов’язані з виготовленням проектною документацією та виконанням будівельно-монтажних робіт по перенесенню частини лінії електропередач  оплачує Ініціатор вказаних  робіт. Вартість робіт залежить від їх об’єму (кількості необхідних матеріалів, залучення спецтехніки та інше).

  Хто виконує роботи з перенесення опори?

  Роботи з перенесення опори можуть виконуватися виключно фахівцями АТ «Прикарпаттяобленерго». У виняткових випадках обленерго делегує роботи підрядним організаціям, але навіть у такому випадку роботи виконуються під чітким контролем обленерго. Самостійно найняти виконавця робіт клієнт не може.

  Скільки часу займе процедура перенесення опори?

  Спрогнозувати терміни перенесення опори ЛЕП (частини лінії електропредач) складно, оскільки вона залежить також від тривалості процедури затвердження та погодження усіх необхідних документів самим замовником. Зі свого боку прикарпатські енергетики намагатимуться виконати роботи з перенесення визначених проектом об'єктів електроенергетики в найкоротші строки.

   

  Що можна і що заборонено робити в охоронних зонах?

  Що можна і що заборонено робити в охоронних зонах?

  1. Що таке охоронні зони?

  Охоронні зони – це умовні відрізки у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, що віддалені на певну відстань по обидві сторони лінії від крайніх проводів ліній електропередачі. Охоронні зони – ділянки, які мають певні обмеження для забезпечення нормального функціонування електрообладнання, захисту його від пошкодження та уникнення потенційної небезпеки ураження струмом.

  1. На які об’єкти поширюються охоронні зони?

  Обмеження охоронних зон поширюються на трансформаторні  підстанції, розподільні пункти і пристрої, струмопроводи, повітряні лінії електропередачі, підземні і підводні кабельні лінії електропередачі та споруди, які до них належать.

       3.  Які межі охоронних зон?
  Охоронні зони для електромереж встановлюються на відстань:

  - для повітряних ліній до 1 кВ -   2 метри від крайніх проводів,

  - для повітряних ліній до 20 кВ   - 10 метрів від крайніх проводів,

  - для повітряних ліній  35 кВ    - 15 метрів від крайніх проводів,    

  - для повітряних ліній  110 кВ -    20 метрів від крайніх проводів,

  - для трансформаторних підстанцій - 3 метри від огорожі або споруди за периметром,

  - для підземних кабельних ліній електропередачі -   1 метр.

   

  1. Що забороняється у охоронних зонах електромереж?

  Забороняється  в  охоронних  зонах  повітряних і кабельних ліній,  трансформаторних  підстанцій,   розподільних   пунктів   і пристроїв  виконувати  будь-які дії,  що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж,  спричинити їх пошкодження  або  нещасні випадки, а саме:

    -   перебувати стороннім особам  на  території  і  в  приміщеннях трансформаторних  підстанцій,  розподільних  пунктів  і пристроїв, відчиняти  двері  і  люки  цих  споруд,   здійснювати   самовільне переключення  електричних  апаратів  та  підмикання до електричних мереж;

   -  будувати житлові, громадські та дачні будинки;

  -   влаштовувати звалища;

   - складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали;

     - розпалювати вогнища;

  - розташовувати автозаправні    станції    або   інші   сховища пально-мастильних  матеріалів;

  -     накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж і  наближати  до  них  сторонні  предмети,  підніматися  на  опори повітряних      ліній      електропередачі,      електрообладнання трансформаторних підстанцій,  розподільних  пунктів  і  пристроїв, демонтувати їх елементи;

   

  • саджати дерева та інші багаторічні насадження

    -   влаштовувати спортивні майданчики для ігор,  стадіони, ринки, зупинки   громадського транспорту,  проводити  будь-які  заходи, пов'язані з  великим  скупченням  людей,  не  зайнятих  виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;

     -  запускати спортивні  моделі  літальних  апаратів,  повітряних зміїв;

  • будівництво, реконструкція,   капітальний   ремонт,  знесення будівель і споруд тощо.

   

  У чому небезпека недотримання охоронних зон?

  Правила та заборони охоронних зон електромереж створені, щоб захистити електрообладнання від аварій, а мешканців - від можливого ураження струмом  під час аварійних ситуацій. За статистичними даними АТ «Прикарпаттяобленерго» більшість обривів проводів на лініях стаються через  падіння гілок та дерев на лінії електропередачі. Дерев, які за правилами, садити в охоронних зонах не можна.  Також бувають випадки пошкодження проводів під час робіт великогабаритною технікою.

  Будівництво  гаражів, будиночків, дитячих та спортивних майданчиків у охоронних зонах – це потенційна небезпека для життя та здоров’я людей, що там знаходитимуться у момент аварійних ситуацій, адже зона ураження струмом обірваного проводу простягається у радіусі 8 метрів, струм невидимий, безколірний, його не визначиш за запахом чи звуком.

   Нещасний випадок може статись миттєво і закінчитись трагічно.

  Окрім того, електроустаткування повинне бути у вільному доступі, для ремонту та профілактичного огляду енергетиками.  Відомі випадки, коли над кабельною лінією мешканці облаштовували альтанки та зводили паркани, а опори ліній електропередачі вмуровували у стіни гаражів та дачних будиночків, перекриваючи енергетикам доступ та можливість швидкої діагностики та ремонту мереж.

   

  Що робити, у випадку необхідності провести роботи в охоронних зонах?

  Будівництво більшості електромереж області завершилось у 80-их роках минулого століття, у час, коли ділянки були у мешканців не у власності, а у користуванні. Зараз ділянки здебільшого приватизовані, і природньо, що у їх власників може виникнути необхідність провести будівництво чи інші роботи. Все ж, оскільки електромережі збудовані раніше,  вимоги правил щодо охоронних зон електрообладнання мають переваги над правом приватної власності мешканців.

  Підприємства, установи, організації чи громадяни, що мають намір виконувати роботи у межах охоронних зон електричних мереж, повинні повідомити про це у філію АТ «Прикарпаттяобленерго» та отримати письмовий дозвіл на виконання цих робіт. У межах охоронних зон електромереж без письмової згоди філії, у віданні якої перебувають ці мережі, а також без присутності їх представника, забороняється. Контакти філій можна знайти на сайті АТ «Прикарпаттяобленерго» в розділі «Меню»-«Контакти», «Філії».

  Також, якщо на приватних ділянках мешканців розміщена опора ліній електропередачі, яка заважає власнику провести будівництво, опору можна перенести. Більше інформації про таку можливість читайте на сайті обленерго у розділі «Меню», «Споживачам», «Корисна інформація» (https://oe.if.ua/uk/sections/5e749e28db9c425648a6d000#605b03fadb9c42711eacee47

  Як вирішити проблему розпломбування поверхових щитків чи інші втручання у внутрішньо-будинкові електричні мережі представниками АТ, які не пред’являють службові посвідчення?

  Як вирішити проблему розпломбування поверхових щитків чи інші втручання у внутрішньо-будинкові електричні мережі представниками АТ, які не пред’являють службові посвідчення?

  Всі працівники АТ «Прикарпаттяобленерго» зобов’язані мати при собі та пред’явити на вимогу споживача службове посвідчення, в якому вказується посада, номер посвідчення, термін його дії. Дане посвідчення засвідчується підписом керівника або провідного інженера Відділу обліку персоналу компанії, а повноваження працівника можна підтвердити або спростувати зателефонувавши 0800 50 40 20

  Питання проведення комплексних випробувань ввідних КЛ, чи іншого обладнання при переоформленні договору, враховуючи той фактор що ввідні шафи запломбовані і відсутній доступ до вводів КЛ

  Питання проведення комплексних випробувань ввідних КЛ, чи іншого обладнання при переоформленні договору, враховуючи той фактор що ввідні шафи запломбовані і відсутній доступ до вводів КЛ

  У пункті 1.5.37 ПУЕ зазначено, що заземлення лічильників, трансформаторів струму і трансформаторів напруги слід виконувати відповідно до глави 1.7 ПУЕ.

  Згідно пункту 1.7.22 «захисне заземлення – це заземлення точки чи точок системи, установки або обладнання з метою забезпечення електробезпеки». У відповідності до  пунктів 1.7.55 та 1.7.56 для запобігання ураженням електричним струмом, у разі пошкодження ізоляції слід виконувати захисне заземлення.

  Згідно вимог пункту 3.1 розділу ІV Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів (затверджені наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 25 липня 2006 року № 258 із змінами і доповненнями) (далі – ПТЕЕС) для забезпечення належного обслуговування та експлуатації електрооустановок у споживача повинна бути технічна документація, в тому числі акти випробувань та вимірювань електроустановок.

  Як підключити електроенергію в новозбудованому будинку або збільшити існуючу потужність до використання під час воєнного стану?

  Як підключити електроенергію в новозбудованому будинку або збільшити існуючу потужність до використання під час воєнного стану?

   

  1. Крок – Замовнику необхідно звернутись в Центр обслуговування клієнтів або через персональний кабінет  (із застосуванням електронного цифрового підпису в установленому законодавством порядку) подати заяву на приєднання  та заяву на влаштування вузла обліку з переліком таких документів:
  • для юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців: копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР), або копія довідки/виписки з ЄДР,
  • для фізичних осіб: копії паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або реєстраційного номера картки платника податків;
  • належним чином оформлений документ, що посвідчує право на представництво інтересів особи у випадку подання заяви представником;
  • копія документа, що підтверджує право власності чи користування об’єктом нерухомого майна;
  • розрахунок навантаження об’єкта архітектури за підписом головного інженера-проєктувальника (у разі нового приєднання багатоквартирного житлового будинку) або розроблена проєктна документація на внутрішні електричні мережі багатоквартирного житлового будинку з урахуванням величини замовленої до приєднання потужності електроустановок замовника, що є частиною об'єкта архітектури (у разі збільшення потужності багатоквартирного житлового будинку), в частині об’єкта приєднання;
  • лист суб’єкта господарювання про згоду приєднати електроустановки замовника до власних електричних мереж у рахунок зменшення величини договірної потужності споживання за договором про надання послуг з розподілу електричної енергії та технічні вимоги та/або вихідні дані, отримані від суб'єкта господарювання (у разі приєднання електроустановок замовника до електричних мереж суб’єкта господарювання);
  • графічні матеріали у довільній формі із зазначенням місця розташування об'єкта (об'єктів) замовника, земельної ділянки замовника та прогнозованої точки приєднання (для об'єктів, що приєднуються до електричних мереж уперше);

  Термін виконання -  10 робочих днів або 2 календарні дні, за умови надання замовником довідки військової адміністрації, що підтверджує використання об’єкта для задоволення потреб підприємств із сфери управління Мінстратегпрому та Мінекономіки, а також підприємств Державного концерну «Укробронпром», які залучені до виконання мобілізаційного завдання.

  2 Крок - – Здійснити оплату вартості послуги з приєднання відповідно до умов договору, та у разі отримання договору з проєктування лінійної частини приєднання розробити та погодити в АТ «Прикарпаттяобленерго» проектно-технічну документацію на лінійну частину приєднання.

  Термін погодження – 20 календарних днів

   

  1. Крок -   Після виконання АТ «Прикарпаттяобленерго» будівельно-монтажних робіт згідно технічних умов та влаштування вузла комерційного обліку електричної енергії, АТ «Прикарпаттяобленерго» ініціює укладення договору про надання послуг з розподілу шляхом надання оформленого паспорта точки розподілу/передачі (у разі якщо замовником у заяві про приєднання обрано ОСР, який надає послугу з приєднання такому замовнику, постачальником послуг комерційного обліку, та замовником виконано вимоги Кодексу комерційного обліку електричної енергії та сплачено вартість надання послуги з комерційного обліку електричної енергії не пізніше семи робочих днів до дня завершення строку надання послуги, визначеного цим розділом Кодексу) та примірника заяви-приєднання до розробленого оператором системи розподілу договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії. Замовнику необхідно звернутись в Центр обслуговування клієнтів (або через персональний кабінет) та укласти додатки до договорів на розподіл та оформити заяву на підключення електроустановки.

    
   Термін виконання - підключення електроустановок замовника до електричної мережі здійснюється протягом 5 робочих днів після отримання заяви замовника або 10 робочих днів, якщо підключення потребує припинення електропостачання інших Користувачів.

  З вказаною інформацією можна ознайомитися на офіційному сайті НКРЕКП за посиланням: https://www.nerc.gov.ua

  Детальна інформація за телефоном:  (0342)-59-42-26

  Чи існує відповідальність за повалену у ДТП опору?

  Чи існує відповідальність за повалену у ДТП опору?

  Хто несе відповідальність за заміну поваленої внаслідок ДТП опори лінії електропередачі або пошкодженої підстанції?

  Водій, який збив чи пошкодив опору ЛЕП або трансформаторну підстанцію, несе відповідальність за порушення правил дорожнього руху, що тягне за собою адміністративну відповідальність, а також відшкодовує завдану шкоду. Якщо руйнування енергетичних об’єктів призвело до тяжких тілесних ушкоджень або до загибелі людей, винуватець може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за ст. 196 Кримінального кодексу України.

   

  Якою небезпекою супроводжується збита автомобілем у ДТП опора лінії електропередачі (або пошкодженої підстанції) і для кого?

  Cаме головне, що здійснюючи наїзди на опори ЛЕП та підстанції, водії піддають своє життя смертельній небезпеці, оскільки ці об’єкти знаходяться під напругою. Водії! Пам'ятайте про це, будьте уважними на дорогах та дотримуйтесь правил дорожнього руху!

   

  Які дії повинен вчинити винуватець ДТП, внаслідок якої була повалена опора чи пошкоджена підстанція?

  Алгоритм дій водія при ДТП:

  • одразу ж зупинити транспортний засіб і не покидати місце пригоди;
  • увімкнути аварійну сигналізацію та встановити знак аварійної зупинки;
  • не наближатися до обірваних проводів, підстанції та інших елементів енергооб’єктів;
  • не переміщати транспортний засіб та інші предмети, які стосуються ДТП;
  • у разі необхідності надати першу медичну допомогу потерпілим та викликати бригаду швидкої допомоги;
  • якщо водій не може виконати всі вище перераховані пункти, то він сам має відвезти потерпілого своїм транспортним засобом до найближчої лікарні. Перед цим необхідно зафіксувати розташування слідів ДТП та положення автомобіля;
  • у медичному закладі водій має представитися, назвати номерний знак автомобіля, показати свої водійські права, а потім повернутися назад на місце ДТП;
  • викликати працівників поліції та АТ «Прикарпаттяобленерго» (тел. 0800 50 40 20) занотувати ПІБ свідків та очікувати прибуття поліцейських та енергетиків;
  • зробити все можливе, щоб зберегти всі сліди ДТП.

   

  Які збитки відшкодовує винуватець ДТП, який збиває опору лінії електропередач, завдає шкоди підстанції?

  Крім того, порушник має відшкодувати витрати АТ «Прикарпаттяобленерго» на фактичне відновлення пошкодженої опори чи частини лінії ЛЕП або підстанції. Обсяг робіт на відновлення та відповідно вартість відшкодування за проведення таких робіт визначається в кожному конкретному випадку індивідуально в залежності від розміру та обсягу самої шкоди та її наслідків.   

  Також водій може бути притягнутий до матеріальної відповідальності перед споживачами, у яких через збій електропостачання вийшла з ладу побутова електротехніка.

   

  Як компанія відшкодовує збитки, якщо винуватець ДТП втікає з місця події?

  Інколи стається, що водії після наїзду на опору або підстанцію втікають з місця ДТП, щоб уникнути будь-якої відповідальності. Однак, на сьогодні органи поліції володіють достатніми засобами та джерелами інформації, які дозволяють їм швидко знайти осіб, які покидають місце ДТП. Майже у всіх таких ситуаціях вони знаходять винуватців та притягують їх до відповідальності.

  Крім того, таким особам слід знати, що крім санкції, яка передбачена за ДТП, до них застосовується також і ст. 122_4 КУпАП за залишення місця ДТП.

  У багатьох випадках завжди є свідки, які запам’ятовують ідентифікуючі ознаки автомобіля, який здійснив наїзд та втік з місця ДТП (номерні знаки автомобіля, його марку чи модель, колір, тощо). За таких обставин свідкам потрібно зателефонувати за телефоном 102 та 0800 50 40 20 та повідомити про місце ДТП та характеристики авто, яке здійснило наїзд.

  Після встановлення особи, яка вчинила ДТП, вона притягується до матеріальної відповідальності у загальному порядку.  

   

  Що робити, якщо стали свідком ДТП, у якому була повалена опора чи пошкоджена підстанція?

  Учасником, свідком або очевидцем ДТП може стати хто завгодно: водій, пасажир чи пішохід. Правильна поведінка в подібних випадках допоможе швидше зорієнтуватися і, залежно від ситуації, можливо, навіть врятувати чиєсь життя.

  По-перше, варто оцінити ризики – чи безпечно вам підходити до місця ДТП. Тому що пошкоджені ЛЕП чи підстанція можуть бути під напругою.

  По-друге, оцінити кількість постраждалих і їхній стан та викликати швидку допомогу.

  Надати першу медичну допомогу якщо цього потребують постраждалі.

  При наданні свідчення – звичайно, що вони повинні бути правдивими. В рамках розслідування справ по ДТП може бути проведено низку експертиз, які можуть спростувати покази свідка. Інколи неправдиві покази можуть призвести до кримінальної відповідальності такого свідка.

   

   

  Як встановити в будинку / квартирі стаціонарне електроопалення, електроплиту

  Як встановити в будинку / квартирі стаціонарне електроопалення, електроплиту

  Як встановити в будинку / квартирі стаціонарне електроопалення, електроплиту

  Порядок і умови переходу на електроопалення будівлі описано в роз’ясненнях Національної комісії,що здійснює державне регулювання у сфері енергетики №3100/13/47-13 від07.05.2013 року. Замовник – фізична особа, повинен звернутися в електропередавальну організацію (в РЕМ, ЦОК) та з’ясувати необхідність збільшення існуючої потужності відносно зазначеної потужності в договорі на користування електроенергією.

   Переносні тепловентилятори, масляні батареї, нагрівачі з відкритою нагрівальною спіраллю, настільні електроплити є звичайними побутовими електроприладами. Користуватися зазначеними побутовими приладами можна в межах дозволеної потужності. В даному випадку для використання електричної енергії застосовується тариф для відповідної категорії побутових споживачів (міста / села).

            Згідно п.6.2.1 пункту 6.2 розділу 6 ДСТУ-Н Б В.2.5-65:2013 "Настанова з улаштування та використання систем електроопалення об'єктів житлового і громадського призначення», затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарстваУкраїнивід 21.01.2013 №25, для улаштування стаціонарних систем електроопалення застосовувати передбачені проектним рішенням і тільки сертифіковані електронагрівальні пристрої заводського виготовлення, або обладнання, на яке розроблені і діють  технічні умови, а саме:

  ∙ електричні котли різних типів;

  ∙ електричні теплогенератори різних типів;

  ∙ акумуляційні електропечі;

  ∙ електричні нагрівальні панелі для опалення приміщення, у тому числі акумуляційні рідинні електричні нагрівальні панелі, включаючи водяні електричні нагрівальні панелі;

  ∙ променисті електропечі;

  ∙ електричні конвектори або комбіновані електроводяні конвектори;

  ∙ електричні нагрівальні кабелі, вбудовані в конструкційні елементи будівель;

  ∙ теплові насоси з електроприводом компресорів;

  ∙ електричні насосні установки з вихровою трубою.

  Призначення устаткування визначає його виробник у технічній документації на таке устаткування.

  Таким чином, якщо устаткування віднесено до переліку електронагрівальних пристроїв заводського виготовлення або обладнання, на яке розроблені і діють технічні умови, наведених вище, то таке устаткування є електроопалювальною установкою.

   

  Устаткування повинно використовуватись для обігріву будинку в цілому, а не окремих його кімнат (частин будинку) – підтверджується технічною перевіркою.

  На сьогодні з урахуванням Закону України "Про архітектурну діяльність", установленим порядком (щодо встановлення електроопалювальних установок або електроопалювальних установок та кухонних електроплит) є підтвердження проектною документацією будинку того, що будинок обладнаний кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками. Так, обладнання відповідного житлового будинку стаціонарними електроустановками для приготування їжі, підігріву води, електроопалення має бути передбачене проектною документацією на будинок в цілому або на окрему його частину (квартира, вбудоване нежитлове приміщення).

  За наявності проектної документації (плану будинку, технічного паспорту БТІ, тощо), відповідно до якої житловий будинок або окрема його частина (квартира, вбудоване нежитлове приміщення) обладнані електроопалювальними установками або електроопалювальними установками та кухонними електроплитами для приготування їжі, підігріву води, електроопалення, такий будинок або окрему його частину (квартира, вбудоване нежитлове приміщення) вважається обладнаним електроустановками в установленому порядку.

  В договорі про користування електричною енергією для населення має бути зазначено перелік електроустановок, якими обладнано об'єкт споживача, а також встановлена відповідна величина електричної потужності та категорії надійності струмоприймачів.

  Обладнання об'єкта споживача електроплитами та/або електроопалювальними установками в установленому порядку, здійснюється за процедурою:

  1. Споживач самостійно або за участі проектної організації формує завдання на проектування обладнання власного об'єкта або його частини (окремої квартири) кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками.

  2. Звернення до енергопостачальника з метою з'ясування необхідності збільшення потужності відносно зазначеної в договорі.

  Якщо в результаті встановлення додаткового електрообладнання загальна потужність частини приміщення об'єкта споживача відносно зазначеної в договорі не збільшується, енергопостачальник погоджує споживачу завдання на проектування в частині потужності об'єкта і є вихідними даними для переобладнання об'єкта (погоджує встановлення такого обладнання).

  Якщо в результаті зміни схеми живлення електроустановок замовника з однофазної на трифазну збільшення загальної потужності частини приміщення об'єкта споживача, відносно зазначеної в договорі, не відбувається, енергопостачальник погоджує споживачу завдання на проектування.

  Споживач повинен:

  -          внести зміни в технічний паспорт БТІ (для квартири), в технічний паспорт БТІ/декларацію про введення в експлуатацію об’єкта (для будинку);

  -          підключити електроустановку згідно проектних рішень та ввести в експлуатацію реконструйований та/або побудований власний об’єкт архітектури;

  -          переукласти договір про користування ЕЕ.

  В разі ж збільшення потужності, та/або переобладнання 1-ф об’єкта на 3-ф в житловому будинку в цілому або його частини, та/або улаштування додаткового, не передбаченого проектом, електрообладнання:

  -  власник будинку (організація, на балансі якої знаходиться будинок) має внести зміни до проектної документації будинку:

  -   споживач повинен внести зміни в технічний паспорт БТІ (для квартири);

  -  власник будинку (ОСББ, ЖЕК) повинен внести зміни в технічну документацію на будинок;

  - балансоутримувач внутрішньобудинкової електричної мережі (будинку) або споживач від імені балансоутримувача замовляє у електропередавальної організації послугу з приєднання додаткової електричної потужності;

  - підключити електроустановку згідно проектних рішень та ввести в експлуатацію реконструйований та/або побудований власний об’єкт архітектури;

  -     переукласти договір про користування ЕЕ.

  Договір може бути переукладений на підставі документів:

  проектна документація, паспорт громадянина, ідентифікаційний код, документ про право власності або користування на об’єкт, технічний паспорт на будинок із зазначенням виду опалення, копія паспорта на електроопалювальну установку.

   

       На розгляд енергопостачальної організації, для діючих енергоустановок, у разі, якщо потужність приєднаних струмоприймачів не перевищує договірну, постачальник може надати дозвіл на підключення електроопалювальної установки  / електроплити і внести зміни в діючий договір та застосування відповідних тарифів за умови виконання споживачем наступних вимог:

  -          встановлення кабельного вводу з винесенням лічильника на фасад будинку;

  -          встановлення приладу з функцією обмеження потужності.

      Після виконання зазначених вимог проводиться технічна перевірка за результатами якої укладається договір про користування електричною енергією з побутовим споживачем.

   

  Часті питання про прилади обліку електроенергії

  У яких випадках представник обленерго може потребувати доступу до приладів обліку електричної енергії мешканців?

  У яких випадках представник обленерго може потребувати доступу до приладів обліку електричної енергії мешканців?

  Як правило, енергетикам потрібен доступ до лічильника для проведення технічної перевірки засобів вимірювання, контролю за рівнем споживання електричної енергії та потужності, вимірювання показників якості електричної енергії, контрольного огляду електричних мереж, здійснення заміни приладів обліку, для того, щоб взяти лічильник на повірку, або  також для виконання відключення та обмеження споживання. Цими представниками є електромонтери, інспектори або контролери, у яких є допуск до приладів обліку.

  Чи можна не допустити представника обленерго до приладів обліку електроенергії?

  Чи можна не допустити представника обленерго до приладів обліку електроенергії?

  Відповідно до чинного законодавства, споживач зобов’язаний надавати безперешкодний доступ до лічильника представнику обленерго. В свою чергу, представник компанії повинен пред’явити документ, який засвідчує його особу, місце роботи та наявність у нього допуску до засобів обчислення. Щоб бути впевненими у власній безпеці, у компанії радять перевірити наявність у посвідчення перш, ніж пускати незнайомця у дім.

  З якою метою проводять заміну лічильників?

  З якою метою проводять заміну лічильників?

  Навіть не зважаючи на акуратне користування і відсутність втручання у роботу, електролічильники з часом виходять з ладу і потребують заміни. Кожен пристрій розрахований на певний період роботи, протягом якого показники спожитої електричної енергії є коректними. Цей період має назву «міжповірочний інтервал», і коли він наближається до завершення, електролічильник необхідно здати на повірку. Окрім того, інколи у споживача або у фахівців компанії виникають підозри, що електроенергія обліковується неправильно. Щоб перевірити ці підозри, сторони можуть ініціювати перевірку і, як наслідок, заміну лічильника.

  Як дізнатись який міжповірочний інтервал лічильника електроенергії?

  Як дізнатись який міжповірочний інтервал лічильника електроенергії?

  Особливо уважний споживач може знайти дату останньої повірки на пломбі лічильника. З однієї сторони пломби арабськими цифрами вказані дві останні цифри року, а з іншої – римськими вказаний квартал.  Проте, компанія самостійно контролює закінчення цих періодів кожного лічильника, тому мешканцям немає причин перейматись, що терміни будуть пропущені.

  Як часто відбуваються планові повірки та, як наслідок, заміни засобів обліку?

  Як часто відбуваються планові повірки та, як наслідок, заміни засобів обліку?

  Частота заміни залежить від типу, конструктивних особливостей лічильника та часу виготовлення:

  • Для всіх трифазних індукційних (дискових) лічильників – один раз на чотири роки, однофазних – один раз на вісім років.

  • Для простих однофазних та трифазних електронних (статичних) лічильників, що були виготовлені до 01 грудня 2016 року – один раз на шістнадцять років.

  • Для електронних (статичних) лічильників, що були виготовлені після 01 грудня 2016 року:  однофазних - один раз на 16 або 6 років;

  трифазних – один раз на 10 або 6 років.

  • Для усіх електронних (статичних) лічильників, що перебувають в експлуатації та проходять повірку після 01 грудня 2016 року – 6 років.

  Свідченням того, що лічильник пройшов повірку  та обліковує електричну енергію відповідно своєму класу точності, є наявність на лічильнику електроенергії пломб з тавром організації, уповноваженої на проведення повірки та/або пломб з тавром виробника.  Пломби встановлені на лічильнику таким чином, щоб унеможливити порушення герметичності корпусу без їх пошкодження.

  Чи може мешканець відмовитись від заміни лічильника електроенергії?

  Чи може мешканець відмовитись від заміни лічильника електроенергії?

  Насправді, споживач електроенергії зобов’язаний  своєчасно з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів подавати лічильники на періодичну повірку. Заміна лічильника не є забаганкою, вона проводиться або тоді, коли закінчився міжповірочний інтервал лічильника, або якщо він несправний. Демонтаж  та заміну проводить представник компанії у присутності споживача або вповноваженої особи, і споживач зобов’язаний не перешкоджати йому в цьому.

  Хто оплачує повірку та ремонт приладів обліку електроенергії?

  Хто оплачує повірку та ремонт приладів обліку електроенергії?

  Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) приладі обліку електроенергії здійснюються за рахунок компанії.  Непланова заміна та ремонт здійснюється за рахунок того, хто її ініціював.

  Чи можна придбати лічильник самостійно?

  Чи можна придбати лічильник самостійно?

  Лічильник, який мешканець захоче придбати, повинен відповідати рекомендаціям АТ «Прикарпаттяобленерго»  щодо допуску в експлуатацію нових лічильників електроенергії, а саме:

  • мати можливість дистанційного опитування лічильника в складі автоматизованої системи обліку електроенергії АТ «Прикарпаттяобленерго».
  • мати  функцію обмеження по потужності.
  • мати  інтерфейс передачі даних PLC або RS485 (у випадку встановлення у приватному домогосподарстві генеруючої установки).
  • мати резервне живлення внутрішнього годинника.
  •  зберігати показники станом на 1 число кожного місяця.
  • зберігати графік навантаження з періодом ітерації 30 хв. (у випадку встановлення у приватному домогосподарстві генеруючої установки).
  • фіксувати аварійні подій і зміни параметризації лічильника.
  • мати  можливість дистанційної параметризації;

  Хто відповідає за збереження електролічильника, пломб?

  Хто відповідає за збереження електролічильника, пломб?

  Правил користування електричною енергією для населення відповідальність за збереження приладів обліку, встановлених у приватному будинку, чи на зовнішній стороні приватного будинку, чи у квартирі та пломб на них - несе споживач.

  Відповідальність за збереження поквартирних приладів обліку, встановлених на сходових клітках, та пломб на них несе власник будинку або організація, у віданні якої перебуває будинок (ЖЕО, товариства домовласників).

  Хто має право проводити роботи із заміни лічильника у помешканні споживача?

  Хто має право проводити роботи із заміни лічильника у помешканні споживача?

  Такі роботи може проводити лише представник обленерго або підрядної організації, яка уклала договір із обленерго на такий вид діяльності.

  Що робити, якщо лічильник вийшов з ладу?

  Що робити, якщо лічильник вийшов з ладу?

          Якщо лічильник викрали або він перестав працювати як належить, споживачу необхідно звернутися у центр обслуговування клієнтів компанії. Фахівець видасть бланк заяви (з переліком причин звернення споживача). В цій заяві необхідно вибрати із переліку причин проблему, зазначити дату та підписати.

  Якщо пошкодження сталось з вини власника лічильника, всі витрати покладаються на власника засобів обліку, а якщо з вини постачальника електроенергії, то за все заплатить постачальник.

            За період, коли лічильник не працював або некоректно обліковував спожиту електричну енергію,  споживач платитиме по середньому добовому споживанню.

  Рекомендації щодо характеристик приладів обліку

  Рекомендації щодо характеристик приладів обліку

  Вимоги до ПО

  Оновлення лічильників: для чого та що нового?

  Оновлення лічильників: для чого та що нового?

  У 2021 році АТ «Прикарпаттяобленерго» згідно Інвестиційної програми проведе заміну 30 000 лічильників старого взірця на СМАРТ-лічильники, прилади обліку нового покоління. СМАРТ лічильник, або як його ще називають, «розумний лічильник» - це прилад обліку, виготовлений з електронних компонентів та немає механічних рухомих частин. Вони вирізняються серед звичайних лічильників більшою функціональністю, адже не лише вираховують кількість  спожитої електроенергії, а й оснащені додатковими корисними функціями. Клієнтам ці лічильники допоможуть планувати та управляти своїм споживанням та витратами.

  Наразі заміна лічильників відповідно до Інвестиційної програми проводиться у районах Івано-Франківської області представниками підрядних організацій, а саме:

  • на території Надвірнянського району та Яремчанської міської ради представниками ПП "Інтер-Буд-Інвест";
  • на території Долинського та Рожнятівського районах представниками ТзОВ"Західніенерготехнології";
  • на території Калуського району представниками ТзОВ" КМК ЕЛЕКТРО";
  • на території Коломийського району представниками ПП "Стандартенерго";
  • на території Косівського району представниками ТзОВ "ОЛБ ЕЛЕКТРИК".

  Тому, коли до вас завітає представник компанії, але без спецодягу підприємства, не варто хвилюватися, а попросіть, щоб він показав документ, який посвідчує його особу та підрядну організацію, яку він представляє.

   

  Які ще питання можуть  виникати у клієнтів при заміні приладів обліку, у відповідях фахівців компанії.

  1. Навіщо проводять заміну лічильників?

  Заміна лічильників проводиться з метою забезпечення коректного обліку спожитої електричної енергії, що в свою чергу забезпечує правильність розрахунків між споживачем та постачальником е/е. Заміна звичайних лічильників на «інтелектуальні» допоможе обленерго будувати сучасну інфраструктуру на території області, адже такі лічильники функціональніші та надійніші.

  1. Коли лічильники замінюють на «розумні»?

  Відповідно до Інвестиційної програми замінюють прості індукційні або електронні лічильники на лічильники з можливістю автоматичної передачі даних та обліку за диференційованими періодами часу (день/ніч). Щороку компанія аналізує регіони області, стан приладів облік у мешканців району та  визначає куди спрямовувати кошти Інвестиційної програми на встановлення таких лічильників. У 2021 році планується встановити 30 тисяч таких лічильників і поступово енергетики планують модернізувати усі прилади обліку області.

  Також, замінити звичайний лічильник на «розумний» фахівці компанії можуть за ініціативою клієнта за його заявою. Така заміна здійснюється за кошт клієнта та за умови, що клієнт придбає лічильник, який відповідатиме вимогам обленерго.

  1. Які лічильники встановлюються при заміні?

  Прилади обліку, які встановлюють відповідно до Інвестиційної програми, є повіреними, сертифікованими, відповідно до чинного законодавства та нормативно-технічних критерій, що діють на території України. Вони вирізняються серед звичайних лічильників більшою функціональністю, адже не лише вираховують кількість  спожитої електроенергії, а також можуть мати наступні функції:

  • рахувати споживання електроенергії по зонах доби;
  • вимірювати параметри мережі (напруги тощо);
  • захищати від критичних коливань напруги;
  • передавати інформацію енергокомпанії про аварійні ситуації в мережі;
  • тривалий час зберігати в пам’яті лічильника інформацію, яка може бути зчитана для подальшої обробки чи аналізу.

   

  1. Чи може мешканець не дозволити проводити заміну лічильника?

  Допуск до електроустановки споживача (до заміни лічильника в тому числі) представників оператор системи розподілу (ОСР) регулюється та регламентується на законодавчому рівні. Відповідальність за недопуск представників енергокомпанії  до електроустановки, споживач несе відповідно до чинного законодавства. Недопуск представника оператора системи розподілу до лічильника є порушенням нормативних документів. У випадку недопуску споживачем представників оператора системи розподілу до лічильника, ОСР у встановленому порядку, згідно чинного законодавства, має право припинити постачання електричної енергії споживачу.

  1. Що робити, якщо є сумніви, що лічильник неправильно облікує спожиту електроенергію?

  Якщо у споживача з’явились сумніви щодо правильності роботи засобу обліку та є вагомі підстави так вважати, слід звернутися з заявою у Центр обслуговування клієнтів або через Персональний кабінет. Після подання заяви представник АТ «Прикарпаттяобленерго» проведе технічну перевірку правильності обліку електроенергії. Слід зазначити, що у разі виходу з ладу СМАТ-лічильника, він не накручує додаткову електроенергію, лічильник просто зупиняється (гасне табло).

  6.       Хто оплачує заміну лічильника?

  Відповідно до нормативних документів, заміна лічильника здійснюються за рахунок замовника або сторони ініціатора, якщо інше не встановлено законом. Якщо лічильник клієнта замінюють відповідно до Інвестиційної програми компанії на поточний рік, усі витрати на становлення «розумного» лічильника бере на себе ОСР. Якщо заміну ініціює клієнт – він і оплачує послугу.

  1. Чи можуть міняти лічильник без попередження мешканця?

  Перед проведенням заміни електролічильника представники АТ «Прикарпаттяобленерго» обов’язково попереджують за допомогою засобів телекомунікації споживачів або балансоутримувача, та узгоджують час та дату заміни.

  1. Чи можна повернути назад лічильник, який замінили на новий?

  Лише у випадку, якщо цей лічильник є власністю споживача і споживач може це підтвердити відповідними документами та якщо інше не передбачено нормативно-правовими актами.

  1. Чим вигідна для клієнта заміна на СМАРТ  лічильники?

  Смарт-лічильники надають можливість економити гроші без зміни енергоспоживання за рахунок переходу на зонний облік. “Розумний лічильник” може рахувати спожиту з 23:00 до 7:00 електроенергію за тарифом, меншим на 50%. Тож якщо вмикати потужні електроприлади в цей час, наприклад, бойлер або електродуховку, можна відчутно зменшити рахунок.

  Послугу переходу можна замовити у Центрі обслуговування клієнтів, написавши відповідну заяву, попередньо зрозумівши чи Ваш лічильник оснащений такою функцію. Також цю послугу можна отримати дистанційно. Щоб замовити послугу, клієнту достатньо перейти на сайт компанії www.oe.if.ua і натиснути на кнопку «Замовити розподільчу послугу», яка знаходиться внизу інтерактивного зображення стартової сторінки сайту. Кнопка переадресує на коротку анкету, в якій необхідно вказати номер особового рахунку, прізвище власника рахунку та актуальний номер телефону для зворотного зв’язку. Заповнивши форму, слід натиснути кнопку «Продовжити» та обрати послугу.

  Варто звернути увагу, що не тільки встановлення лічильника гарантує зменшення рахунку за світло. Щоб економія була більш відчутною, слід використовувати енергоємні прилади переважно у заявлені години. У сучасному будинку такими приладами є пральні машини, бойлери, електрокотли тощо. Саме їх варто використовувати у нічний час. Для впевненості у результаті можна встановити електромеханічні таймери, які вимикатимуть вибрані прилади на день і вмикатимуть їх у ночі.

  Як за допомогою розумних лічильника та розетки не переплачувати

  Як за допомогою розумних лічильника та розетки не переплачувати

  Питання економії на комунальних послугах завжди залишається актуальним, особливо в період опалювального сезону, коли цифри в платіжках збільшуються. Проте за допомогою різних приладів, зокрема розумних лічильника та розетки, можна слідкувати за споживанням електроенергії та не переплачувати. Як? Порадами ділиться фахівець АТ «Прикарпаттяобленерго» Роман Куриляк.

  Найзручніше користуватися розумними лічильником і розеткою за допомогою мобільних додатків. До прикладу, «Smart Life», «Tuya Smart» тощо.

  Розумний, або Smart-лічильник повністю виготовлений з електронних компонентів та характеризується своїм функціоналом. За його допомогою автоматично передаються показники лічильника, можна вирахувати споживання електроенергії по зонах доби, прилад захищає від коливань напруги (особливо актуально в можливий період вимкнень світла) та рахує спожиту вночі електроенергію за вдвічі меншим тарифом.

  Розумна розетка здатна вмикатися та вимикатися у запрограмований час. Керувати цим часом можна навіть не будучи вдома, але маючи застосунок на телефоні. Такі розетки необхідно встановлювати на електроприладах, що споживають найбільше електроенергії. Це стосується бойлера, холодильника, кондиціонера, електроплити та інших. Найбільше кіловат споживає бойлер – близько 53% від загальної кількості на оселю. Щоб зекономити за допомогою Smart-розетки, потрібно запрограмувати її в додатку так, аби вона вимикала бойлер вдень та вмикала вночі.

  За рахунок того, що з 23:00 до 07:00 тариф на світло та споживання серед населення менші, бойлер можна поставити на максимальну потужність роботи. За ніч прилад нагріє воду, якою можна буде помитися зранку та ввечері без її додаткового підігріву. Якщо перевести режим роботи бойлера на нічний, вже з першого місяця можна відчути суттєву економію.

  Новинка для заощадження – однофазний розумний Wi-Fi лічильник електроенергії. Він поєднує в собі функції смарт-лічильника, розгалужувача та автомата захисту з регульованим струмом і відсікача напруги. За допомогою мобільного додатку можна віддалено керувати живленням електроприладів. Прилад захищений від перевантаження і перенапруги. Встановлюється він наприкінці після лічильника та під’єднується до домашнього Wi-Fi.

  Пристрій корисний своїми можливостями:

  • Встановити графік електропостачання у квартирі чи будинку;
  • Моніторити споживання світла та встановити ліміти (якщо ліміт перевищений, з додатку приходить сповіщення);
  • Контролювати споживання електроприладів та їхню справність чи несправність.

  До прикладу, якщо бойлер раптово почав споживати більше кіловат, час телефонувати майстру та, можливо, чистити електроприлад від накипу.

  Таким чином, якщо встановити 2-3 розумні розетки та відстежувати економію за допомогою Wi-Fi лічильника, можна заощаджувати на електроенергії до 40% її вартості.

  Що таке зонний облік?

  Що таке "розумні лічильники" і в чому їх переваги?

  Що таке "розумні лічильники" і в чому їх переваги?

  Щороку АТ «Прикарпаттяобленерго» встановлює близько 30 тисяч розумних лічильників. Також, щороку у клієнтів компанії виникають запитання про те, що ж таке «інтелектуальний лічильник», в чому його переваги перед звичайним і чи варто на нього витрачатись. На найчастіші питання відповів фахівець АТ «Прикарпаттяобленерго», старший інженер служби приладів обліку та автоматизації Роман Куриляк.

   

  1. Що таке Smart-лічильник?

  Смарт-лічильники, інтелектуальні лічильники або ж «смарти» виготовлені з електронних компонентів та не мають механічних рухомих частин. Вони вирізняються серед звичайних лічильників більшою функціональністю, адже не лише вираховують кількість  спожитої електроенергії, а також можуть мати наступні функції:

  – передавати показники;

  – рахувати споживання електроенергії по зонах доби;

  – вимірювати параметри мережі (напруги тощо);

  – захищати від критичних коливань напруги;

  – передавати інформацію енергокомпаніям про аварійні ситуації в мережі;

  – виводити на екран інформацію про заборгованість та багато іншого.

  -тривалий час зберігати в пам’яті лічильника інформацію, яка може бути зчитана для подальшої обробки чи аналізу.

   

  1. Яка користь від розумного лічильника для споживача?

  Смарт-лічильники надають можливість економити гроші без зміни енергоспоживання за рахунок переходу на зонний облік. “Розумний лічильник” рахує спожиту з 23:00 до 7:00 електроенергію за тарифом, меншим на 50%. Тож якщо вмикати потужні електроприлади в цей час, наприклад, бойлер або електродуховку, можна відчутно зменшити рахунок.
  Також регулярне дистанційне зчитування показників лічильників забезпечує формування квитанцій з фактичними даними щодо кількості спожитої електроенергії, у разі якщо прилад обліку працює в складі автоматизованої системи обліку електроенергії. Тобто лічильник сам передає в енергокомпанію об’єм спожитої електроенергії. На основі цих показів постачальник електроенергії формує рахунок. Це дуже зручно для тих споживачів, які регулярно забувають передати показники з 20-го по 3-тє число – їм достатньо, отримавши квитанцію, звірити вказані в ній показники з лічильником.

  Послугу переходу можна замовити у обленерго, написавши відповідну заяву, попередньо зрозумівши чи Ваш лічильник оснащений такою функцію.

  Варто звернути увагу, що саме лише встановлення лічильника не гарантує зменшення рахунку за світло. Щоб економія біла більш відчутною, слід використовувати енергоємні прилади переважно у заявлені години. У сучасному будинку такими приладами є пральні машини, бойлери, електрокотли тощо. Саме їх варто використовувати у нічний час. Для впевненості у результаті можна встановити електромеханічні таймери, які вимикатимуть вибрані прилади на день і вмикатимуть їх у ночі.

   

  1. Чи може смарт-лічильник «накрутити» зайве?

  У смарт-лічильників таких проблем немає. Навіть коли лічильник вийшов з ладу, в більшості випадків є можливість отримати інформацію з його енергонезалежної пам’яті. А це дозволяє встановити точні показники і дату виходу з ладу лічильника.

  Якщо ж здається, що лічильник все таки нараховує забагато, спробуйте вимикнути усі електроприлади із розеток. Після цього число кіловат-годин на табло мало б перестати збільшуватись. Якщо цього не сталося – слід викликати сертифікованого електрика для перевірки справності внутрішньобудинкові мережі.

   

  1. Як зрозуміти, чи підходить Ваш поточний лічильник для зонного обліку?

  На стартовій сторінці офіційного сайту АТ «Прикарпаттяобленерго» є сервіс під назвою «Замовити послугу». Ввівши номер свого особового рахунку, прізвище власника особового рахунку та номер телефону, що прив’язаний до облікового запису, можна ознайомитися із режимом споживання, що дозволить економити кошти при нічному використанні електричної енергії, при натисканні кнопок «День/ніч»-«Ознайомлений та продовжити» на екрані з’явиться інформація про те, чи придатний поточний діючий лічильник для переходу на зонний облік. Якщо так, то можна відразу замовити послугу переходу на зонний облік. Якщо ні, клієнту потрібно буде купити інтелектуальний лічильник. 

   

   

  1. Скільки коштуватиме смарт-лічильник і його встановлення?

  Розумний лічильник дещо дорожчий від звичайного. Його ціна стартує від 2 500 грн. Послуга встановлення обійдеться ще в 300-400 гривень.

   

   

  1. Чи може споживач самостійно купити такий лічильник?

  Може, але лише той, який відповідатиме вимогам, розміщеними на офіційному сайті обленерго, у вкладці «Меню» - «Споживачам» - «Корисна інформація» - «Часті питання про прилади обліку» - «Рекомендації щодо характеристик приладів обліку» або за посиланням: https://oe.if.ua/uk/sections/5e749e28db9c425648a6d000#5c62d1f2db9c426032e92493 . Але, встановити цей лічильник самостійно не вийде – він повен бути належним чином параметризований.

   

  1. Куди звернутись, щоб встановити розумний лічильник?

  Купивши лічильник, потрібно  віддати його в обленерго для програмування разом з паспортом лічильника, який підтверджує його походження у відділ реалізації розподільчих послуг за адресою вул. Індустріальна, 34 у Івано-Франківську. Документи на лічильник є обов’язковими, тому важливо здійснювати його покупку у спеціалізованих магазинах, а не у сусіда чи на ринку.

  Після програмування, разом із лічильником клієнту видадуть акт параметризації багатототарифного приладу обліку. З усім цим клієнт має звернутись у Центр обслуговування клієнтів за місцем проживання і написати заяву. Адреси центрів обслуговування клієнтів можна знайти на сайті компанії, натиснувши на стартовій сторінці кнопку «Контакти філій» і вибравши свій регіон.

  Встановлення та програмування лічильників триває до 20 днів.

  Також послугу можна замовити за допомогою сервісу «Замовити послугу» на стартовій сторінці сайту обленерго https://oe.if.ua/uk . Простий та зрозумілий інтерфейс сервісу з описом кожного кроку допоможе замовити послугу або ж придбати лічильник. Під час замовлення нового приладу обліку,  фахівець компанії відповість на всі питання та оформить заявку на купівлю лічильника та його параметризацію.  

   

   

  Часті питання про перемикання на лінії

  Що означає нетривала відсутність електроенергії вранці?

  Що означає нетривала відсутність електроенергії вранці?

   

  В АТ «Прикарпаттяобленерго» пояснюють, що такі короткочасні знеструмлення – це оперативне перемикання на іншу лінію для зміни схеми електропостачання споживачів. Відчутними вони стають тоді, коли перемикання відбуваються на класах напруги 110-35-10-6 кВ, бо як правило, від  таких підстанції живляться цілі райони. Враховуючи специфіку розподілу електричної енергії в області, провести таке перемикання без знеструмлення клієнтів неможливо. Великі підстанції на території Прикарпаття живляться електроенергією від двох джерел: Об’єднаної енергетичної системи України та Бурштинського енергоострову. Напруги, які подають ці джерела, не синхронізовані між собою, тому перемикання між ними без знеструмлення споживачів могли б потягти за собою  пошкодження обладнання та збоїв в електропостачанні.

  Для чого проводять такі перемикання?

  Для чого проводять такі перемикання?

   

  Найчастіше короткотривалі  вимкнення – це підготовка до планових ремонтів. Їх проводять, щоб мінімізувати кількість клієнтів, яких необхідно знеструмити для ремонту або усунення дефектів на лінії. Якщо  лінію можливо перезаживити, то клієнтів перемикають на іншу лінію і проводять ремонтні роботи, а якщо перезаживити немає можливості – складають графіки планових робіт і відповідно до них знеструмлюють споживачів.

   Інколи також ці перемикання є реакцією на аварійні ситуації. Коли на лінії стаються обриви чи інші аварії,  клієнтів якомога швидше намагаються підключити до іншого джерела електроенергії та відновити електропостачання.  Відповідно, коли ремонт завершується, клієнтів повертають на їхню лінію.

  Завдяки цим заходам суттєво мінімізується загроза аварійних вимкнень, пришвидшується час їх ліквідації не, покращується якість електропостачання.

  Чи шкодять такі перемикання електрообладнанню?

  Чи шкодять такі перемикання електрообладнанню?

   

  Самі по собі перемикання ніяк не впливають на роботу  побутових  приладів. Короткочасні вимкнення та увімкнення електроенергії  не є загрозливими для побутових приладів за умови, якщо електрообладнання у оселях облаштоване з дотриманням Правил облаштування електроустановок, а також якщо електроприлади без дефектів та поломок. Сучасне електрообладнання розраховане на короткочасні знеструмлення.

  Як часто проводять переминання з лінії на лінію?

  Як часто проводять переминання з лінії на лінію?

   

  Як правило короткочасні перемикання проводять за необхідності, при виявленні дефектів на лінії чи необхідності провести ремонт. Визначити закономірність в такому випадку неможливо.

  В який час проводять перемикання?

  В який час проводять перемикання?

   

  Перемикання проводять, як правило, в нічний час доби, з 3:00 години ночі до 5:00 години ранку, щоб не створювати додаткові незручності для клієнтів. Більшість клієнтів у цей час не використовують електроенергію, тому вони проходять майже непомітно.

  Що робити, якщо вимкнення тривають більше, ніж кілька хвилин, або ж відбуваються в інший час?

  Що робити, якщо вимкнення тривають більше, ніж кілька хвилин, або ж відбуваються в інший час?

   

  Якщо ж вимкнення стаються в інший час, або якщо тривають довше ніж кілька хвилин, енергетики радять звертатися  в кол-центрі компанії –  0 800 50 40 20, (0342) 59 40 20 (цілодобово).

  Послуги, які можна замовити через кол-центр за номером 0 68 850 40 20

  Послуги, які можна замовити через кол-центр за номером 068 850 40 20

  Послуги, які можна замовити через кол-центр за номером 068 850 40 20

  • Погасло табло на лічильнику;
  • Не відображається одна із зон на лічильнику;
  • Зупинився або недообліковує лічильник;
  • Зупинилася або недообліковує одна із зон на зонному лічильнику;
  • Спрацьовує обмеження на лічильнику при потужності, яка є меншою за договірну;
  • Збився циферблат (дата, час);
  • Заміна автоматів.
  Послуги, які можна отримати звернувшись у Центр обслуговування клієнтів

  Технічна перевірка приладу обліку

  Технічна перевірка приладу обліку

  Дана послуга надається при:

  • Електротермічному ушкодженні лічильника
  • Механічному пошкодження корпусу лічильника/корпусу КДЕ
  • Експертизі приладу обліку
  • Облаштуванні вузла обліку для побутових СЕС
  • Перенесенні лічильника на фасад будинку/виконання робіт з перенесення
  • Відгорів контакт в щитку/ відсутній контакт/ іскрить під клемною кришкою.
  • Несправності / пошкодженні приладу обліку
  • Самоході (значне відхилення показників)
  • Проведенні держповірки ПО (для юридичних споживачів)

  Зразок заяви на технічну перевірку приладу обліку 

  Укладення договору споживача з розподілу електричної енергії/оформлення паспорту точки розподілу електричної енергії

  Укладення договору споживача з розподілу електричної енергії/оформлення паспорту точки розподілу електричної енергії

  Для отримання даної послуги необхідно заповнити Заяву та надати документи.

  Перелік документів:

  • довідка про присвоєння ідентифікаційного номера та паспорт;
  • документ, яким визначено право власності чи користування на об'єкт або земельну ділянку, копію декларації про початок будівництва (будівельний майданчик)
  • письмова згода співвласників об’єкта. 

  Припинення/відновлення електроживлення електроустановки споживача, яка була відключена за заявою споживача або за ініціативою ОСР

  Припинення/відновлення електроживлення електроустановки споживача, яка була відключена за заявою споживача або за ініціативою ОСР

  Для отримання даної послуги необхідно заповнити Заяви та надати документи.

  Перелік документів:

  • Оплачені рахунки за повторне підключення, усунення порушення (у разі відключення за порушення ПРРЕЕ).
  • Наявний укладений (діючий) договір на розподіл електричної енергії/оформлений паспорт точки розподілу електричної енергії на користування електричною енергією
  • Наявний договір на постачання електричної енергії.

   

  Важливо - при відсутності укладеного договору на розподіл електричної енергії послуга не надається.

  Укладення договору про технічне обслуговування мереж 0,4-10кВ

  Укладення договору про технічне обслуговування мереж 0,4-10кВ

  Для отримання даної послуги необхідно заповнити Заяву  та надати документи.

  Перелік документів:

  Для фізичних осіб:

  • паспорт громадянина України;
  • картка платника податків (ідентифікаційний код)

  Для фізичних осіб-підприємців додатково:

  • свідоцтво про реєстрацію підприємця.

  Для юридичних осіб:

  • довідка Мінстату про реєстрацію юридичної особи;
  • довідка фактичного знаходження юридичної особи;
  • банківські реквізити юридичної особи;
  • технічна характеристика об'єкта з переліком обладнання;
  • копія документа, який підтверджує право власності чи користування цим об’єктом, або копія витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

  Параметризація приладу обліку

  Параметризація приладу обліку

  Первинна параметризація багатотарифних приладів обліку є безкоштовною для побутових споживачів. В цю категорію слід віднести споживачів, в яких розрахунки за електричну енергію від моменту підключення до мереж АТ «Прикарпаттяобленерго» до моменту звернення за послугою проводились за загальним тарифом!

  Для отримання даної послуги необхідно заповнити Заяву

  Важливо- дану послугу можна замовити через сайт АТ «Прикарпаттяобленерго» за посиланням.

  Перенесення об’єктів електроенергетики

  Перенесення об’єктів електроенергетики

  Для отримання даної послуги необхідно заповнити Заяву   та надати документи.

  Перелік документів:

  • ситуаційний план об’єкта забудови.

  Для фізичних осіб:

  • паспорт громадянина України
  • картка платника податків (ідентифікаційний код)

  Для фізичних осіб-підприємців додатково:

  • свідоцтво про реєстрацію підприємця.

  Для юридичних осіб:

  • довідка Мінстату про реєстрацію юридичної особи;
  • довідка фактичного знаходження юридичної особи.
  • копія документа, який підтверджує право власності чи користування цим об’єктом, або копія витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

  При наявності двох і більше співвласників на нерухоме майно необхідно письмову згоду.

   

  Ремонтні та електромонтажні роботи на напрузі 0,4-10 кв

  Ремонтні та електромонтажні роботи на напрузі 0,4-10 кв

  Для отримання даної послуги необхідно заповнити Заяву   та надати документи.

  Перелік документів:

  Для отримання послуги необхідно:

  • ситуаційний план об’єкта забудови.

  Для фізичних осіб:

  • паспорт громадянина України
  • картка платника податків (ідентифікаційний код)

  Для фізичних осіб-підприємців додатково:

  • свідоцтво про реєстрацію підприємця.

  Для юридичних осіб:

  • довідка Мінстату про реєстрацію юридичної особи
  • довідка фактичного знаходження юридичної особи
  • банківські реквізити юридичної особи
  • технічна характеристика об'єкта з переліком обладнання
  • копія документа, який підтверджує право власності чи користування цим об’єктом, або копія витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

  Влаштування комерційного обліку електричної енергії

  Влаштування комерційного обліку електричної енергії

  Для отримання даної послуги необхідно заповнити Заяву 

  Видача паперового примірника договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії

  Видача паперового примірника договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії

  Дана послуга доступна для споживачів з якими укладені договірні відносини

   

  Для отримання послуги необхідно заповнити Заяву та надати документи. Термін надання послуги 3 робочих дні

  Перелік документів:

  • Копію документа, що засвідчує особу або копію довіреності, виданої в установленому порядку, у випадку подання заяви представником споживача.

  Видача паспорта точки розподілу

  Видача паспорта точки розподілу

  Для отримання даної послуги необхідно заповнити Заяву

  Термін надання послуги 10 робочих днів

  Як підключити об'єкт до електричних мереж

  Як підключити об'єкт до електричних мереж

  Підключити об‘єкт до електричних мереж замовник може після укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії з оператором системи розподілу та укладення договору про постачання електричної енергії з електропостачальником. Після укладання відповідних договорів замовнику необхідно звернутися в Центр обслуговування клієнтів із заявою про підключення свого об’єкта до електричних мереж.  

  До заяви необхідно додати такі документи:

  • копію протоколів комплексного випробовування;
  • копію протоколів перевірки ізоляції кабельних ліній (для споживачів з КЛ-6 кВ та вище);
  • копію протоколів вимірювання опору заземлення, засобів захисту від ураження електричним струмом (для споживачів з ввідними металевими шафами/пристроями);
  • копію наказу про призначення особи, відповідальної за електрогосподарство та копію протоколу комісії з перевірки знань ПТЕ і ПТБ при експлуатації електроустановок особи, відповідальної за електрогосподарство та/або копію договору про технічне обслуговування електроустановки споживача (для непобутових споживачів, які приєднані на напрузі 0,4 кВ та вище);
  • список осіб оперативного та оперативно - ремонтного персоналу, яким дозволяється від імені споживача давати заявки на відключення та підключення електроустановок, вести оперативні переговори та записи (для непобутових споживачів, по яких виконується одна з умов:

  - мають на балансі електроустановки 6 кВ та вище;

  - категорія надійності електропостачання  - І або ІІ;

  - мають на балансі генеруючі установки).

  Підключення електроустановок замовника з боку оператора системи розподілу до електричної мережі здійснюється протягом 5 робочих днів після отримання заяви або 10 робочих днів, якщо підключення потребує припинення електропостачання інших Користувачів. Заява на підключення з документами може подаватись замовником разом з підписаною ним заявою – приєднання та додатками до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії.

 • Все про дозволену (договірну) потужність об'єкта споживача

    Що таке дозволена(договірна) потужність споживача?

    Що таке дозволена(договірна) потужність споживача?

   

  Дозволена (договірна) потужність — це максимальна величина потужності, дозволена для використання споживачем у будь-який час (одномоментно) в його помешканні відповідно до умов договору про розподіл (передачу) електричної енергії.

  Якою може бути дозволена (договірна) потужність споживача та хто її встановлює?

  Якою може бути дозволена (договірна) потужність споживача та хто її встановлює?

   

  Дозволена до використання потужність встановлена проектною документацією (технічними умовами), згідно з якою відбувалося приєднання до мереж, залежно від того, у які роки відбувалося підключення клієнтів до електромережі.

   

  Дозволена (договірна) потужність об'єктів споживачів зазначається в паспорті точки розподілу на рівні, встановленому проектною документацією електрозабезпечення об'єкта споживача.

   

  У разі відсутності такої документації, згідно з вимогами постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №475 від 17.03.2021 р., для побутових споживачів встановлюється дозволена до використання потужність на рівні не менше 3 кВт., а споживачам, які підключені після 01.06.2004 - значення дозволеної потужності не менше 5 кВт.

  Це граничні величини договірної потужності дозволені споживачу до використання, які при потребі можуть бути збільшені за рахунок виконання послуг з приєднання.  Детальніше про процедуру приєднання можна дізнатися на сайті компанії www.oe.if.ua.

         Чому відбувається узгодження потужності з клієнтами?

         Чому відбувається узгодження потужності з клієнтами?

   

  Повідомлення про погодження дозволеної потужності побутові споживачі отримали  на вимогу Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №475 від 17.03.2021р., згідно якої, оператор системи розподілу                                         (АТ «Прикарпаттяобленерго») має узгодити потужність з побутовими споживачами до 1 січня 2022 року.

  Узгодження дозволеної (договірної) потужності багатоквартирних житлових будинків

  Узгодження дозволеної (договірної) потужності багатоквартирних житлових будинків

   

   

  Величина дозволеної потужності встановлюється на рівні не нижче 3 кВт. Проте споживачам, які підключені після 01.06.2004, згідно діючих будівельних норм, встановлено значення дозволеної потужності не менше 5 кВт.

   

  • У випадку проведення реконструкції житлового будинку з моменту його підключення, яка призвела до перебудови внутрішньобудинкових електричних мереж та збільшення потужності струмоприймачів багатоквартирного будинку при наявності документів (технічні умови, договори, погоджені проєкти) необхідно звернутись до управителя (балансоутримувача) будинку, який повинен:
  • перевірити влаштування внутрішньобудинкових електричних мереж відповідно проектно-технічній документації по житловому будинку;
  • підтвердити значення даної потужності, заповнивши відповідний Акт узгодження пропускної спроможності зовнішніх та внутрішніх електричних мереж з АТ(далі - Акт), при цьому, вказавши значення потужності житлових та нежитлових приміщень, технічних цілей будинку у відповідності до погодженої проектно-технічної документації, згідно якої була проведена реконструкція електричних мереж житлового будинку;
  • надати заповнений Акт в центр обслуговування клієнтів, адреси яких розміщені на сайті www.oe.if.ua 

  Після чого представниками АТ буде проведене обстеження внутрішньобудинкових електричних мереж на предмет відповідності їх проектно-технічній документації. В разі відсутності зауважень Акт підписується з сторони АТ та приймається рішення щодо корекції дозволеної потужності;

  • Для збільшення дозволеної потужності квартири (якщо документи про більше значення потужності відсутні) необхідно:
  • звернутися до управителя (балансоутримувача) будинку, який відповідним листом доручає споживачу виступати стороною договору з приєднання (у випадку звернення декількох осіб – повноваження передаються одній людині, яка буде представником) відповідно до пункту 4.1.40 Кодексу систем розподілу. Також управитель (балансоутримувач) зазначає перелік вимог (проєкт змін у внутрішньобудинкових електричних мережах);
  •  звернутися в центр обслуговування клієнтів АТ (адреси розміщені на сайті www.ое.if.ua) для укладення договору з приєднання на збільшення дозволеної потужності та надати проєкт змін у внутрішньобудинкових електричних мережах;
  • виконати умови договору про приєднання, а саме виконання заходів з влаштування внутрішньобудинкових та зовнішніх електричних мереж багатоквартирного житлового будинку. Після чого споживач отримує:

  - від АТ повідомлення про надання послуги з приєднання щодо виконання ТУ в мережах зовнішнього електропостачання;

  - від управителя (балансоутримувача) будинку повідомлення про надання послуги з приєднання щодо виконання ТУ в частині влаштування внутрішньобудинкових електричних мереж.

 • Укладення договорів

  Укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії для юридичного споживача

  Укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії для юридичного споживача  Повідомлення про зміни в Договорі споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії

  Шановні споживачі! АТ «Прикарпаттяобленерго» повідомляє Вас, що з 01.01.2024 відбудуться зміни в договорі споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії в частині банківських реквізитів.

  В зв’язку з цим, оплату за надані послуги з розподілу електричної енергії та перетікання реактивної електричної енергії здійснювати на поточний рахунок

  IBAN UA073365030000026005306018152;

  Філія Івано-Франківське обласне управління АТ "Ощадбанк" ТВБВ 10008/0143 м. Івано-Франківська,  МФО 336503;

  Код  ЄДРПОУ 00131564.

  У відповідності до постанови НКРЕКП від 18.07.2019 №1525, з  метою дотримання норми вимог чинного законодавства АТ «Прикарпаттяобленерго» повідомляє зміни до умов публічного Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної, додатку №1 «Заяви-приєднання», додатку №4 «Порядок розрахунків», які набули чинності з 14 вересня 2019р.

  На виконання Закону України «Про ринок електричної   енергії» від 13.04.2017 №2019- VIII розроблено і введено в дію:

  -     Кодекс системи розподілу (постанова НКРКЕП № 310 від 14.03.2018);

  -     Кодекс комерційного обліку електричної енергії (постанова НКРЕКП № 311 від 14.03.18);

  -     Правила роздрібного ринку електричної енергії (постанова НКРЕКП № 312 від 14.03.18);

  У відповідності до вищенаведених нормативно-правових актів з 01 січня 2019 року   АТ "Прикарпаттяобленерго" припинить діяльність з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та на підставі Ліцензії на право провадження господарської діяльності з надання послуг розподілу електричної енергії споживачу, виданої постановою НКРЕКП від 16.11.2018 №1443 продовжить здійснювати діяльність лише з розподілу електричної енергії. Продаж електроенергії на території Івано-Франківської області буде здійснюватись постачальником універсальної послуги ТОВ «Прикарпатенерготрейд», який діє на підставі Ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, виданої постановою НКРЕКП від 14.06.2018 №429  та будь-яким постачальником електричної енергії, який отримав відповідну ліцензію на здійснення постачання електричної енергії на території України. 

  Для укладення з діючими споживачами на території Івано-Франківської області договорів споживача про надання послуг з розподілу електроенергії  юридичним споживачам протягом місяця грудня 2018р буде вручено заяву-приєднання в центрах обслуговування клієнтів разом із рахунком за електроенергію, або через персанальний кабінет споживача.

   Договір вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви-приєднання до договору, яка повертається споживачем на адресу учасника роздрібного ринку, та/або сплати за рахунком (квитанцією), який надсилається (надається) одночасно з заявою-приєднанням, та/або з дати, указаної в заяві-приєднанні, якщо Споживач протягом указаного в заяві-приєднанні терміну не звернувся до учасника ринку із запереченнями щодо укладення договору в цілому або щодо окремих умов договору та спожив певний обсяг електричної енергії..

  Для існуючих споживачів       

  Договір про надання послуг з розподілу електричної енергії укладається шляхом надання споживачу Заяви-приєднання, яка є пропозицією споживачу про приєднання до Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах діючого договору про постачання електричної енергії (індивідуальні характеристики об’єкта, потужність, клас надійності, ідентифікаційні коди, особливості обліку тощо).
   

  Укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії для юридичного споживача

  У зв’язку із набранням чинності з 01.07.2023 Постанови НКРЕКП № 244 від 07.02.2023 АТ «Прикарпаттяобленерго» забезпечило можливість укладення договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії за допомогою інформаційно-комунікаційних систем та/або засобів електронної комунікації.

  Для укладення електронного Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії (далі – договір), вам необхідно зареєструватися в Персональному кабінеті клієнта АТ «Прикарпаттяобленерго» за посиланням - https://my.oe.if.ua/consumers, та обрати відповідну послугу.

  Непобутовим споживачам для укладення договору потрібно заповнити відповідні поля та долучити скан-копію (фото) наступних документів:

  • витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
  • копію документа, яким визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення), або копію документа, що підтверджує право власності чи користування на земельну ділянку або її частину (у разі відсутності на відповідній земельній ділянці об’єкта), право на розміщення електроустановок на території здійснення господарської діяльності з розподілу електричної енергії (у разі відсутності об’єкта споживача); 
  • копію документа про підтвердження повноважень особи на укладення договору (витяг з установчого документа про повноваження керівника (для юридичних осіб), копію довіреності, виданої в установленому порядку тощо), за необхідності; 
  • копію декларації (повідомлення) про початок виконання будівельних робіт або дозволу на виконання будівельних робіт (для укладення договору споживача про надання послуг з розподілу та постачання електричної енергії на будівельні майданчики, у разі якщо наявність такого дозволу є обов’язковою або зазначені документи вимагаються законодавством у сфері містобудування) та/або у визначених законодавством випадках, копію декларації про готовність об’єкта до експлуатації або сертифіката (для новозбудованих та реконструйованих електроустановок); 
  • довідку про обсяги очікуваного споживання електроенергії окремо за кожною площадкою вимірювання споживача.

  Після чого підписати електронно цифровим підписом (ЕЦП) заяву про укладення договору із зазначенням місцезнаходження об’єкта та реквізитів заявн

  Форма договору Споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії

  Заява на укладання договору про надання послуг з розподілу електричної енергії для непобутового споживача

  Зразок заповнення заяви на укладання договору про надання послуг з розподілу електричної енергії для непобутового споживача

  Укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії для побутового споживача

  Укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії для побутового споживача

   

  Повідомлення про зміни в Договорі споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії

  Шановні споживачі! АТ «Прикарпаттяобленерго» повідомляє Вас, що з 01.01.2024 відбудуться зміни в договорі споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії в частині банківських реквізитів.

  В зв’язку з цим, оплату за надані послуги з розподілу електричної енергії та перетікання реактивної електричної енергії здійснювати на поточний рахунок

  IBAN UA073365030000026005306018152;

  Філія Івано-Франківське обласне управління АТ "Ощадбанк" ТВБВ 10008/0143 м. Івано-Франківська,  МФО 336503;

  Код  ЄДРПОУ 00131564.

  У відповідності до постанови НКРЕКП від 18.07.2019 №1525, з  метою дотримання норми вимог чинного законодавства АТ «Прикарпаттяобленерго» повідомляє зміни до умов публічного Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної, додатку №1 «Заяви-приєднання», додатку №4 «Порядок розрахунків», які набули чинності з 14 вересня 2019р.

    На виконання Закону України «Про ринок електричної   енергії» від 13.04.2017 №2019- VIII розроблено і введено в дію:

  -     Кодекс системи розподілу (постанова НКРКЕП № 310 від 14.03.2018);

  -     Кодекс комерційного обліку електричної енергії (постанова НКРЕКП № 311 від 14.03.18);

  -     Правила роздрібного ринку електричної енергії (постанова НКРЕКП № 312 від 14.03.18);

  У відповідності до вищенаведених нормативно-правових актів з 01 січня 2019 року   АТ "Прикарпаттяобленерго" припинить діяльність з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та на підставі Ліцензії на право провадження господарської діяльності з надання послуг розподілу електричної енергії споживачу, виданої постановою НКРЕКП від 16.11.2018 №1443 продовжить здійснювати діяльність лише з розподілу електричної енергії. Продаж електроенергії на території Івано-Франківської області буде здійснюватись постачальником універсальної послуги ТОВ «Прикарпатенерготрейд», який діє на підставі Ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, виданої постановою НКРЕКП від 14.06.2018 №429  та будь-яким постачальником електричної енергії, який отримав відповідну ліцензію на здійснення постачання електричної енергії на території України. 

  Для укладення з діючими споживачами на території Івано-Франківської області договорів споживача про надання послуг з розподілу електроенергії АТ «Прикарпаттяобленерго» разом з рахунками для побутових споживачів за спожиту у листопаді поточного року електроенергію направлено заяву-приєднання до умов Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії. 

   Договір вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви-приєднання до договору, яка повертається споживачем на адресу учасника роздрібного ринку, та/або сплати за рахунком (квитанцією), який надсилається (надається) одночасно з заявою-приєднанням, та/або з дати, указаної в заяві-приєднанні, якщо Споживач протягом указаного в заяві-приєднанні терміну не звернувся до учасника ринку із запереченнями щодо укладення договору в цілому або щодо окремих умов договору та спожив певний обсяг електричної енергії.

  Для існуючих споживачів              

  Договір про надання послуг з розподілу електричної енергії укладається шляхом надання споживачу Заяви-приєднання, яка є пропозицією споживачу про приєднання до Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах діючого договору про користування електричної енергії (індивідуальні характеристики об’єкта, потужність, клас надійності, ідентифікаційні коди, особливості обліку тощо).

  Укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії для побутового споживача

  У зв’язку із набранням чинності з 01.07.2023 Постанови НКРЕКП № 244 від 07.02.2023                 АТ «Прикарпаттяобленерго» забезпечило можливість укладення договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії за допомогою інформаційно-комунікаційних систем та/або засобів електронної комунікації.

  Для укладення електронного Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії (далі – договір), вам необхідно зареєструватися в Персональному кабінеті клієнта АТ «Прикарпаттяобленерго» за посиланням - https://my.oe.if.ua/consumers, та обрати відповідну послугу.

  Побутовим споживачам для укладення договору потрібно заповнити відповідні поля та долучити скан-копію (фото) наступних документів:

  • Копію Довідки про присвоєння ідентифікаційного номера – ІПН (при наявності);
  • Копію паспорта;
  • Документ, що підтверджує право власності, або користування об’єктом (витяг з державаного реєстру речових прав на нерухоме майно);
  • Номер лічильника електричної енергії;

  За наявності співвласників:

  • Копію Довідки про присвоєння ідентифікаційного номера – ІПН співвласника (при наявності);
  • Копію паспорта співвласника;
  • Документ, що підтверджує право власності (витяг з державаного реєстру речових прав на нерухоме майно);
  • Заява співвласника щодо надання дозволу на укладення договору;

  Після чого підписати електронно цифровим підписом (ЕЦП) заяву про укладення договору із зазначенням місцезнаходження об’єкта та реквізитів заявника.

   

  Публічний договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії

  Заява на укладання договору про надання послуг з розподілу електричної енергії для побутового споживача

  Зразок заповнення заяви на укладання договору про надання послуг з розподілу електричної енергії для побутового споживача

  Укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії за державні кошти

  Укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії за державні кошти

  Форми укладення договорів

  Порядок укладення договору з використанням електронної ідентифікації

  Порядок укладення договору з використанням електронної ідентифікації

  Порядок укладення договору доступний в документі

 • Способи подання показників лічильника

  Як подати показики лічильника не виходячи з дому?

  Як подати показики лічильника не виходячи з дому?

  ! З 4 вересня 2022 року диспетчери кол-центру АТ «Прикарпаттяобленерго» припиняють прийом показів лічильників електроенергії від побутових споживачів. Таке рішення було прийняте для того, щоб розвантажити телефонні лінії для екстренного зв’язку, від якого залежить життя та здоров’я прикарпатців: повідомлень про обірвані проводи, аварійні вимкнення, поломки енергообладнання під напругою, небезпеки ураження струмом тощо.  До вересня, прикарпатцям слід обрати для себе зручний дистанційний спосіб передачі показів.

   

  • через viber –бот https://cutt.ly/hRArBD0
  • через «Персональний кабінет споживача»  на сайті обленерго або за посиланням https://my.oe.if.ua/
  • через чат-бот на сайті – https://oe.if.ua/uk
  • Смс на номер 2909 у форматі 945 25012345 7856, де 945 — код АТ «Прикарпаттяобленерго», 25012345 — особовий рахунок, 7856 — показник лічильника.
   Або для двозонних лічильників: 945 25012345 7856/3267, де 945 — код АТ «Прикарпаттяобленерго», 25012345 — особовий рахунок, 7856/3267 — показник лічильника по зонах.
   Щоб показник зарахувався, будь ласка, стежте за правильністю введення інформації відповідно до формату.
  • зателефонувавши в Кол-центр  за номером 0800-50-40-20 з мобільного, скористатися системою самообслуговування, а саме: в голосовому меню вибрати функцію – «Внести показник лічильника», натиснути «2».

   

  Не оминули увагою людей похилого віку, тих, у кого немає смартфонів, та тих, хто через стан здоров’я не може подати показ іншим способом. Під час прийому показів у липні та серпні, диспетчери формуватимуть базу клієнтів, які через фізіологічні чи технічні причини не можуть подати показник електроенергії самостійно. Таким клієнтам диспетчери дзвонитимуть самі.

 • Замовлення розподільчих послуг

  Порядок розгляду проектно-кошторисної документації замовника, що здійснює проектування лінійної частини нестандартного приєднання

  Порядок розгляду проектно-кошторисної документації замовника, що здійснює проектування лінійної частини нестандартного приєднання

  У разі нестандартного приєднання з проєктуванням Замовником лінійної частини приєднання, розроблення та узгодження з ОСР та іншими заінтересованими сторонами ПКД здійснюється Замовником, на електроустановки:

  - будівництва  електричних мереж лінійної частини приєднання (до точки приєднання електроустановок замовника розташованої на межі земельної ділянки замовника або, за згодою замовника, на території цієї земельної ділянки);

  - будівництва електричних мереж внутрішнього електрозабезпечення електроустановок Замовника, (у межах земельної ділянки Замовника), від точки приєднання до об'єкта Замовника на території цієї земельної ділянки, щодо безпеки електропостачання.

  Для розробки проектно-кошторисної документації Замовник після отримання технічних умов, якими передбачено проєктування лінійної частини  нестандартного приєднання та маючи намір їх виконувати самостійно, повинен виконати наступне:

  1. укласти договір на розроблення проєктно-кошторисної документації (надалі ПКД) будівництва  електричних мереж лінійної частини приєднання із організацією, яка спеціалізується на розробленні проектно-кошторисної документації та має відповідних кваліфікованих (сертифікованих) працівників (ГІПа, інженера кошторисника, інженера проектанта);
  2. отримати від  ОСР необхідні для проєктування вихідні дані (за необхідності). У разі відсутності у ОСР необхідних для проєктування вихідних даних та за окремим письмовим запитом Замовника, ОСР організовує допуск до власних електроустановок Замовника або проектної організації Замовника (при наявності доручення від Замовника);
  3. здійснити заходи по відведенню на користь ОСР земельних ділянок  та містобудівних умов та обмежень забудови даної земельної ділянки для розміщення відповідних об'єктів електроенергетики (за необхідності);
  4. виконати передпроєктні та топографо-геодезичні вишукування, які мають бути погоджені із всіма зацікавленими організаціями (при розробці ПКД з нового будівництва, для отримання містобудівних умов та обмежень);
  5. погодити розроблену проєктну документацію із власниками інженерних мереж (газ, вода, каналізація, теплові мережі, укртелеком та спец звя’зок, залізнична колія ( при наявності)) та власниками або користувачами земельних ділянок;
  6. розробити кошторисну документацію після погодження проєктної документації;
  7. звернутися із відповідною заявою на погодження ПКД у ЦОК                                                                 АТ «Прикарпаттяобленерго» (ОСР) за місцем розташування об’єкту приєднання (після розроблення ПКД). До заяви на погодження ПКД Замовник додає два примірника роздрукованої ПКД (має містити погодження власників інженерних мереж та землекористувачів або землевласників).

  Проєктно-кошторисна документація розробляється окремими частинами (томами) для:

  -   будівництва  електричних мереж лінійної частини нестандртного приєднання (до точки приєднання електроустановок Замовника, яка встановлена на межі земельної ділянки замовника або, за згодою Замовника, на території цієї земельної ділянки);

  - будівництва  електричних мереж внутрішнього електрозабезпечення електроустановок Замовника, (у межах земельної ділянки Замовника), від точки приєднання до об'єкта Замовника.

  Термін розгляду та погодження наданої Замовником  проєктно-кошторисної документації відповідно до п.4.6.8 «Кодексу систем розподілу»  становить 15 робочих днів починаючи з наступного робочого дня від дати отримання.  

  Результат розгляду ПКД ОСР, що видав технічні умови, оформлює узагальнене технічне рішення щодо проєкту. Технічним рішенням ПКД або узгоджується, або до неї надаються обґрунтовані зауваження, що потребують доопрацювання проєкту. Обґрунтовані зауваження до ПКД мають містити посилання на вимоги стандартів та нормативних документів.  Узагальнене технічне рішення щодо проєкту направляється Замовнику у друкованому вигляді поштою, на адресу Замовника.

  У разі наданням ОСР зауважень до ПКД, дана документація повинна бути доопрацьована проектною організацією у термін, що не перевищує 30 робочих днів. Доопрацьована  ПКД розглядається у строки - 15 робочих днів, починаючи з наступного робочого дня від дати отримання, а у разі необхідності узгодження з іншими операторами - 30 робочих днів.

  Вимоги до проектно-кошторисної документації, що надається Замовником на розгляд та погодження .

  Проектно-кошторисна документація має бути розроблена спеціалізованою проектною організацією, підписана розробниками документації та затверджена головним інженером проекту (підпис ГІП затверджується печаткою).

  Кошторисна документація повинна бути окремо від проектної документації (окремими томами) із вшитими прайс-листами та комерційними пропозиціями.

  Вся розроблена проектно-кошторисна документація  повинна відповідати вимогам: 

  • Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
  • ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво. Зі змінами.»;
  • ДБН В.2.5-23:2010 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Проектування електрообладнання об`єктів цивільного призначення»;
  • ДСТУ 8855:2019 «Визначення класу наслідків (відповідальності) будівель і споруд»;
  • Кошторисні норми України. Настанова з визначення вартості будівництва. З урахуванням Змін;
  • Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №45 від 15.05.2011 зі змінами «Про затвердження Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів».

  Склад проектної документації має відповідати об’ємам, що передбачені додатком Е або Д  ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво. Зі змінами».

  У разі розробки ПКД з нового будівництва, для отримання містобудівних умов та обмежень, до початку розробки ПКД необхідно виконати передпроєктні та топографо-геодезичні вишукування, які мають бути погоджені зі всіма зацікавленими організаціями.
  У складі ПКД з нового будівництва повинні міститись довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами та угіддями.

  На розгляд до ОСР (АТ «Прикарпаттяобленерго») подається Проектно-кошторисна документація яка є погоджена із власниками інженерних мереж (при їх пересічені чи паралельному проходженні), землекористувачами та землевласниками ділянку яких пересікає або на  якій споруджується, представниками органів  місцевого самоврядування.

  Проєктна документація має містити розділи:

  • пояснювальну записку (відповідно до діючих норм);
  • графічну частину;
  • оригінал плану трас з погодженнями всіх зацікавлених організацій та Департаментом містобудування та архітектури;
  • вишукувальні роботи;
  • копії кваліфікаційних сертифікатів відповідальних виконавців інженерів-проектувальників та наказу про призначення відповідальних інженерів-проєктувальника;
  • розрахунок категорії складності та класу наслідків об’єкту будівництва.

  Кошторисна документація має буди розроблена  відповідно до:

  • діючих «Кошторисні норми України;
  • Настанови з визначення вартості будівництва. З урахуванням Змін»;
  • кошторисні розрахунки повинні бути розроблені в програмному комплексі АВК-5.

  Ціни на матеріли та обладнання в кошторисній документаціє мають бути ринкові та обґрунтовані (підтверджені ) відповідними  прайсами , опитувальними листами  від заводу виробника продукції.

  Кошторисна документація надається в об’ємі:

  • Титульна сторінка;
  • Пояснювальна записка;
  • Зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва.
  • Локальні кошториси на будівельні роботи;
  • Підсумкова відомість ресурсів;
  • Обґрунтування (підтвердження ) відповідними  прайсами, опитувальними листами  від заводу виробника (матеріали та обладнання, із зазначенням вартостей одиниці (відпускна ціна , грн. без ПДВ).
 • Основні права споживачів електроенергії

  Права споживачів електроенергії.

  Права споживачів електроенергії.

  Права споживачів, передбачені законодавством

  Згідно із статтею 58 «Про ринок електричної енергії України» споживач має право:

  1. купувати електричну енергію для власного споживання за двосторонніми договорами та на організованих сегментах ринку, за умови укладення ним договору про врегулювання небалансів та договору про надання послуг з передачі електричної енергії з оператором системи передачі, а у разі приєднання до системи розподілу - договору про надання послуг з розподілу електричної енергії з оператором системи розподілу; або купувати електричну енергію на роздрібному ринку у електропостачальників або у виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії на об'єктах розподіленої генерації, за правилами роздрібного ринку;
  2. змінювати електропостачальника на умовах, визначених цим Законом та правилами роздрібного ринку;
  3. отримувати електричну енергію належної якості згідно з умовами договору та стандартами якості електричної енергії;
  4. на компенсацію, що застосовується у разі недотримання показників якості послуг електропостачання;
  5. на відшкодування збитків, завданих внаслідок невиконання його контрагентами умов договорів, укладених на ринку електричної енергії;
  6. на недискримінаційний доступ до системи передачі, систем розподілу на підставі договорів з оператором системи передачі, оператором системи розподілу відповідно до вимог кодексу системи передачі, кодексу систем розподілу;
  7. на доступ до інформації щодо діяльності на ринку електричної енергії у порядку та обсягах, визначених правилами ринку та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють функціонування ринку електричної енергії;
  8. подавати відповідному електропостачальнику, оператору системи розподілу звернення, скарги та претензії, зокрема щодо якості електропостачання, щодо надання послуг з постачання електричної енергії та отримувати в установленому законодавством порядку вмотивовані відповіді або повідомлення про заходи щодо усунення електропостачальником причин скарги;
  9. подавати Регулятору скарги відповідно до порядку розгляду скарг та вирішення спорів;
  10. отримувати від відповідного електропостачальника інформацію, передбачену законодавством та умовами договору постачання електричної енергії споживачу;
  11. отримувати від відповідного електропостачальника повідомлення про його наміри внести зміни до будь-яких умов договору постачання електричної енергії споживачу не пізніше ніж за 20 днів до внесення та у разі незгоди із запропонованими змінами розірвати договір з електропостачальником у визначеному договором порядку;
  12. інші права відповідно до законодавства та укладених договорів.

   

  Згідно Правил роздрібного ринку електричної енергії

  5.5.1. Споживач електричної енергії має право:

  1) на приєднання власних електроустановок до мереж оператора системи або іншого власника електромереж у порядку, передбаченому Кодексом систем розподілу або Кодексом системи передачі;

  2) на вибір електропостачальника;

  3) на вибір комерційних пропозицій з різними тарифними планами;

  4) одночасно мати більше одного укладеного договору про постачання електричної енергії споживачу за умови дотримання цих Правил та Кодексу комерційного обліку. При цьому договір про постачання електричної енергії споживачу укладається між електропостачальником та споживачем та передбачає постачання всього обсягу фактичного споживання електричної енергії споживачем у певний період часу одним електропостачальником;

  5) купувати електричну енергію для власного споживання за двосторонніми договорами за Правилами ринку та на організованих сегментах ринку за умови укладення ним договору про врегулювання небалансів та договору про надання послуг з передачі електричної енергії з оператором системи передачі, а у разі приєднання до системи розподілу - додатково договору про надання послуг з розподілу електричної енергії з оператором системи розподілу; або купувати електричну енергію на роздрібному ринку в електропостачальників або у виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії на об’єктах розподіленої генерації, за цими Правилами;

  6) отримувати якісні послуги з розподілу (передачі), постачання та комерційного обліку електричної енергії;

  7) змінювати електропостачальника на умовах, визначених Законом України «Про ринок електричної енергії» та цими Правилами;

  8) отримувати електричну енергію належної якості згідно з умовами договору та стандартами якості електричної енергії;

  9) отримувати інформацію щодо якості електричної енергії, тарифів (цін), порядку оплати, умов та режимів її розподілу та споживання;

  10) на компенсацію, що застосовується у разі недотримання показників якості послуг електропостачання;

  11) на відшкодування збитків відповідно до умов договору та законодавства України, що застосовується у разі недотримання показників якості послуг електропостачання та якості електричної енергії;

  12) на звернення до електропостачальника з питання змін договірних умов у порядку, передбаченому цими Правилами;

  13) на доступ до встановлених поза межами об’єкта споживача розрахункових засобів вимірювання та інформації, яка зберігається в первинній базі даних електронних багатофункціональних розрахункових засобів вимірювання;

  14) на отримання від оператора системи відшкодування в межах обґрунтованих витрат на утримання технологічних електричних мереж, які спільно зі споживачем використовуються оператором системи;

  15) отримувати від відповідного електропостачальника інформацію, передбачену законодавством та умовами договору про постачання електричної енергії споживачу;

  16) отримувати від відповідного електропостачальника повідомлення про його наміри внести зміни до будь-яких умов договору про постачання електричної енергії споживачу не пізніше ніж за 20 днів до внесення цих змін та у разі незгоди із запропонованими змінами розірвати договір з електропостачальником без оплати передбачених договором штрафних санкцій за його дострокове припинення;

  17) на передачу функцій експлуатації своїх електроустановок на підставі окремого договору іншій організації, яка має право на здійснення такої діяльності;

  18) на повернення від оператора системи розподілу, який розподіляє електричну енергію субспоживачу, коштів за розподіл необлікованої засобами вимірювальної техніки субспоживача електричної енергії, а від субспоживача - вартості цієї електричної енергії;

  19) на доступ до інформації щодо діяльності на ринку електричної енергії у порядку та обсягах, визначених Правилами ринку та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють функціонування ринку електричної енергії;

  20) на відшкодування збитків, які виникли через дії чи бездіяльність субспоживача, електропостачальника, власника мереж, оператора малої системи розподілу, оператора системи, постачальника послуг комерційного обліку.

  5.5.2. Побутовий споживач, крім прав, визначених пунктом 5.5.1 цієї глави, має право на:

  1) встановлення у своєму приватному домогосподарстві генеруючої установки, призначеної для виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру, величина встановленої потужності якої не перевищує 30 кВт, але не більше потужності, дозволеної до споживання та зазначеної у договорі (договорах) зі споживачем, та на виробництво електричної енергії з такої установки без відповідної ліцензії;

  2) продаж постачальнику універсальних послуг електричної енергії, що вироблена генеруючою установкою приватного домогосподарства, величина встановленої потужності якої не перевищує 30 кВт, за «зеленим» тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електричної енергії такими приватними домогосподарствами.

  5.5.3. Непобутовий споживач, крім прав, визначених пунктом 5.5.1 цієї глави, має право на організацію додаткових площадок вимірювання за однією адресою згідно з узгодженими з відповідним оператором системи проектними рішеннями. При цьому проектом має бути виключена можливість приєднання до електричних мереж на додаткових (окремих) площадках вимірювання електроустановок або струмоприймачів, не передбачених проектом.

 • Порядок відключення та відновлення електроживлення споживачам

  Порядок відключення та відновлення електроживлення споживачам

  Порядок відключення та відновлення електроживлення споживачам

  • Припинення повністю або частково постачання електричної енергії споживачу здійснюється, згідно пункту 7.5 та 7.6 Правил роздрібного ринку електричної енергії (затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018р. № 312) у разі відсутності персоналу для обслуговування електроустановок споживача, недопущення уповноважених представників оператора системи та/або електропостачальника до електроустановок споживача, заборгованості за надані послуги з розподілу та/або оплати за спожиту електричну енергію, несплати вартості необлікованої електричної енергії внаслідок порушення споживачем цих Правил, невиконання припису, закінченню терміну дії (розірванні або неукладення) договору, порушення споживачем під час виконання робіт поблизу електричних мереж Правил охорони електричних мереж, створення неналежних умов експлуатації електричних мереж наслідком яких можуть стати нещасні випадки, самовільного та/або поза розрахунковими засобами обліку підключення споживачем струмоприймачів, збільшення величини потужності понад величину визначену договором, зниження показників якості електричної енергії, неусунення споживачем або повторного виявлення оператором системи порушення в частині споживання побутовим споживачем електричної енергії на непобутові потреби.
  • Відновлення електроживлення електроустановок споживача, електроживлення яких було припинено з підстав, зазначених у пунктах 7.5 та/або 7.6 цієї глави, здійснюється, згідно пункту 7.12. Правил роздрібного ринку електричної енергії, протягом 3 робочих днів у містах та 5 робочих днів у сільській місцевості.
  • Електроживлення електроустановок споживача може бути тимчасово припинено оператором системи, згідно пункту 7.7 Правил роздрібного ринку електричної енергії (затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018р. № 312) для проведення планових робіт, пов’язаних з ремонтом устаткування та/або підключенням електроустановок нових споживачів. Про дату, час та тривалість тимчасового припинення постачання електричної енергії оператор системи повідомляє споживачів та електропостачальників через засоби масової інформації та на веб-сайті оператора системи не пізніше ніж за 5 днів до дня його здійснення.
  • У разі виникнення аварійних ситуацій в електроустановках оператора системи електроживлення електроустановок споживача може бути припинено на час, що не перевищує визначений Правилами улаштування електроустановок для струмоприймачів споживача відповідної категорії. Оператор системи до 6 годин після початку аварійної перерви повинен повідомити споживачів та електропостачальників через засоби масової інформації та/або на веб-сайті оператора системи про причини тимчасового припинення електроживлення.
 • Енергозбереження
  Заходи енергозбереження

  Загальна інформація

  Загальна інформація

  У всьому світі, на даний час, питання енергозбереження постає дедалі актуальнішим.Це не лише економічна вигода для споживачів та зменшення навантаження на електричні мережі, а також, що надзвичайно важливо, збереження довкілля для наших нащадків.

  Європейський Союз зобов'язався знизити своє щорічне споживання первинної енергії на 20 % до 2020 року.

  В Україні, як і в інших країнах колишнього СРСР, стан впровадження заходів з енергозбереження є вкрай недостатнім, а в житлово–комунальному господарстві – критичним.

  Тому практичні кроки в напрямку енергозбереження скоріше є підтвердження культури, високого рівня свідомості як суспільства в цілому так і кожного його члена.

  В той час, коли кількість побутових електроприладів в населення невпинно збільшується та в умовах зростання тарифів на електроенергію, питання впровадження енергозберігаючих заходів у повсякденному житті набуває дедалі більшої актуальності.

   

  Енергозбереження передбачає не відмову від благ цивілізації чи обмеження власних потреб, а шлях раціонального використання енергоресурсів, отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості електроенергії.

  Розумне користування електроенергією дозволяє зменшити платежі за «світло» у 2-3 рази, або ж без додаткових витрат отримувати у 2-3 рази більше користі від власних електроприладів.

   

  Скільки споживають електроприлади?

  Скільки споживають електроприлади?

  •  Кондиціонер – 2,2–3,37 кВт/год.

  • Електрочайник – 2,2–2,4 кВт/год.

  • Пилосос – 2 кВт/год.

  • Бойлер – 1,5–2,5 кВт/год.

  • Обігрівачі масляний та повітряний – 1,5–2 кВт/год.

  •  Праска – 1–2,4 кВт/год.

  • Пральна машина – 0,8–1,14 кВт/год.

  • Холодильник двокамерний – 0,77–0,90 кВт/год.

  • Мікрохвильова піч – 0,7–1,5 кВт/год.

  • Холодильник однокамерний – 0,10-0,40 кВт/год.

  • Телевізор – 0,08-0,14 кВт/год.

  • Електролампа на 100 Вт – 0,1 кВт/год.

  • Комп’ютер – 0,065-0,45 кВт/год.

  Поради з енергоефективності

  Поради з енергоефективності

  1. Використовуйте енергоефективну побутову техніку: 

  - побутові електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G;

  - клас «А ++» - найбільш енергоощадний;

  - «А +», «А», «В», «С», «D», «G» - менш енергощадні;

  - придбавши побутову техніку класу «А» або «А+» Ви на 30-50% зменшите споживання  електроенергії навіть порівняно з приладами класу «В».

  Приклад: холодильники класу «А» споживають в середньому 0,9 кВт▪год на добу, а класу «С» – близько 1,45 кВт▪год. Таким чином, придбавши холодильник класу «А» Ви зменшите споживання електричної енергії на рік на 200 кВт▪год і, як, результат,  економія Вашого бюджету.

   

  2. Економія на освітленні: 

  - встановивши у своєму помешканні енергозберігаючі лампи зменшується споживання електричної енергії. Енергоощадні лампи служать у 5-8 разів довше, ніж звичайні лампи розжарювання при споживанні електроенергії в 10 разів менше при забезпеченні аналогічної освітленості, тому затрати на придбання енергозберігаючих ламп окупляться менш, ніж за рік;

  - встановивши світлорегулятори і датчики, які автоматично вмикають і вимикають освітлення при появі людини, зменшиться споживання електричної енергії.

   

  3. Правильно експлуатуйте холодильник: 

  - не встановлюйте холодильник біля газової плити або опалювальних приладів;

  - не встановлюйте холодильник в місце, де є пряме сонячне проміння;

  - не ставте в холодильник гарячу їжу;

  - дотримуйтесь оптимального температурного режиму в приміщенні — 18-20 градусів (в приміщенні, де температура досягає 30 градусів тепла, холодильник споживає удвічі більше електроенергії);

  - розморожуючи холодильник згідно з інструкцією експлуатації економія складе 10-15%;

  - контролюйте температурний режим в холодильній камері —  чим нижча температура, тим більше електроенергії потрібно для її підтримки.

   

  4. Використовуйте пральні і посудомийні машини в режимі повного завантаження: 

  - при неповному завантаженні пральної чи посудомийної машини перевитрати електроенергії становитимуть 10-15 %.

   

  5. Вчасно очищуйте порохотяг:

  - на третину заповнений мішок для збору пилу збільшує на 40% витрати електроенергії.

   

  6. Правильно експлуатуйте електроплиту:

  - використовуйте посуд з рівним дном та діаметром, який дорівнює або трохи більший за конфорку електроплити— заощадить ся 5-10 % електроенергії;

  - врахуйте, що конфорка електроплити після вимкнення певний час продовжує виділяти тепло.

   

  7. Вимикайте електроприлади, якими не користуєтесь:

  - вимикайте світло, коли виходите з приміщення;

  - не залишайте електроприлади «в режимі сну».

  Приклад:телевізори в режимі очікування споживають близько 9 кВт▪год на місяць, музичні центри — в середньому 8 кВт▪год, DVD-плеєри — 4 кВт▪год, комп’ютери — 3,6 кВт▪год.

  Сумарне енергоспоживання побутових електроприладів в режимі очікування (« режимі сну») може досягати 350-400 кВт▪год на рік.

   

  8. Правильно експлуатуйте кондиціонер:

  - вмикайте кондиціонер лише при закритих вікнах і дверях.

   

  9. Правильно експлуатуйте електрочайник:

  - кип'ятіть стільки води, скільки необхідно на даний момент;

  - своєчасно видаляйте накип. Чайник з накипом у 30 разів гірше проводить тепло.

   

  10. Вимикайте електричний бойлер:

  - вимикайте електричний бойлер, якщо протягом тривалого часу ним не користуєтесь;

  - бойлер в режимі очікування споживає електроенергію, автоматично вмикаючись для підігріву води.

   

  11. Правильно обладнайте помешкання освітлювальними приладами:

  - використовуйте в побуті крім підвісних та настінних світильників — точкові в «робочих зонах» помешкання;

  - точкове освітлення набагато економніше, ніж освітлення всього приміщення одночасно з центрального світильника.

   

  12. Перейдіть на зонні тарифи на електроенергію:

  - використовуйте нічний тариф з 23:00 до 7:00год. для побутових потреб — Ваші витрати на оплату за спожиту в нічний час електроенергію зменшиться на 50%;

  Отже радимо брати приклад в населення розвинених Європейських країн, в сім'ю яких ми прагнемо, та активно включатись в корисну у всіх відношеннях справу.

   

  13. Зверніть увагу на кілька простих речей:

  1. Для того, щоб 12 годин щодня протягом року горіла одна лампа потужністю 100 Вт, необхідно спалити 180 кг вугілля, внаслідок чого в атмосферу буде викинуто 425 кг СО2.

  2. Закриваючи на ніч вікна шторами, можна зменшити втрати тепла через вікна.

  3. Зниження рівня споживання гарячої води на 50 літрів за добу веде до щорічної економії 100 літрів мазуту.

  4. Якісна теплоізоляція в будівництві — це запорука економії енергоресурсів та збереження нормального мікроклімату у приміщеннях. Втрати енергії через холодні стіни становлять 40-70% від загальної потреби в теплі.

  5. Економити електроенергію можна за рахунок кольору стін. Біла стіна відбиває 80% спрямованого на неї світла, темно-зелена — лише 15%, чорна — лише 9%.

  6. Кран, що протікає, призводить до витрат 7000 літрів води на рік (за умови, що вона крапає повільно). Якщо ж вода біжить тоненькою цівкою, то її втрати становитимуть до 30 000 літрів, на рік.

   

   

  Потенціал енергозбереження

  Потенціал енергозбереження

  Потенціал енергозбереження

  • 1. Загальний потенціал енергоощадності в Україні становить близько 45% від обсягу спожитих паливно-енергетичних ресурсів.
  • 2. Щодня енергетичні втрати в Україні сягають 100 мільйонів гривень. Тільки води ми втрачаємо на 4 мільйони гривень. Усе це негативно впливає на національну економіку країни. Розумне й ефективне енергокористування є ключовим чинником економічного зростання країни.
  • 3. За підрахунками спеціалістів Інституту електродинаміки НАН України, потенціал енергії вітру в 2000 разів перевищує сучасне виробництво енергії в Україні.
  • 4. В країні практично не використовується енергія сонячного випромінювання в той час, коли в розвинених країнах влаштування «зелених дахів» є обов'язковою умовою при новому будівництві. Також існує величезний потенціал в напрямку впровадження біогазових установок.
 • Корисна інформація
  Інформаційні буклети НКРЕКП

  Інформаційні буклети НКРЕКП.

  Інформаційні буклети НКРЕКП.

  Інформаційні буклети НКРЕКП за посиланням:https://www.nerc.gov.ua/pro-nkrekp/informacijni-bukleti

  Інвестиційні програми

  Інвестиційні програми на 2018 рік

  Інвестиційні програми на 2018 рік

  Одним з пріоритетних напрямів діяльності компанії є інвестиційний. Реалізація інвестиційної політики дозволяє АТ «Прикарпаттяобленерго» підвищувати надійність передачі електроенергії і електропостачання своїх споживачів.

  Щоб досягати бажаного вдосконалення у наданні послуг електропостачання компанія спрямовує власні кошти, які закладаються в інвестиційну складову тарифу на постачання та передачу електроенергії. Щорічно розробляється і впроваджується Інвестиційна програма АТ «Прикарпаттяобленерго», яка погоджується Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та схвалюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.


  Основні напрямки капіталовкладень
  Інвестиційна програма АТ «Прикарпаттяобленерго» спрямовується на: 

  • модернізацію та оновлення розподільчих мереж; 
  • вдосконалення обліку електроенергії; 
  • модернізацію транспортних засобів; 
  • впровадження і розвиток інформаційних технологій, а також новітніх комунікаційних і телекомунікаційних систем; 
  • розвиток та автоматизацію диспетчерсько-технологічного керування тощо.

  Інвестиції на 2018 рік складають 164 623 тис. грн. (без ПДВ)

  • Будівництво, модернізація та реконструкція електричних мереж та обладнання – 117 895,92 тис. грн. (без ПДВ); 
  • Заходи зі зниження нетехнічних витрат електричної енергії – 24 689,57 тис. грн. (без ПДВ); 
  • Впровадження та розвиток автоматизованих систем диспетчерсько-технологічного керування (АСДТК) – 1 816,36 тис. грн. (без ПДВ); 
  • Впровадження та розвиток інформаційних технологій – 4 976,87 тис. грн. (без ПДВ); 
  • Впровадження та розвиток систем зв'язку – 4 555,40 тис. грн. (без ПДВ); 
  • Модернізація та закупівля колісної техніки – 3 333,20 тис. грн. (без ПДВ); 
  • Інше – 7 355,68 тис. грн. (без ПДВ)

  Інвестиційні програми на 2019 рік

  Інвестиційні програми на 2019 рік

  Одним з пріоритетних напрямів діяльності компанії є інвестиційний. Реалізація інвестиційної політики дозволяє АТ «Прикарпаттяобленерго» підвищувати надійність передачі електроенергії і електропостачання своїх споживачів.

  Щоб досягати бажаного вдосконалення у наданні послуг електропостачання компанія спрямовує власні кошти, які закладаються в інвестиційну складову тарифу на постачання та передачу електроенергії. Щорічно розробляється і впроваджується Інвестиційна програма АТ «Прикарпаттяобленерго», яка погоджується Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та схвалюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

  Основні напрямки капіталовкладень
  Інвестиційна програма АТ «Прикарпаттяобленерго» спрямовується на:

  • покращення електричних мереж та оптимізація їх режимів роботи;

  •модернізацію та оновлення розподільчих мереж;

  • вдосконалення обліку електроенергії;

  • модернізацію транспортних засобів;

  • впровадження і розвиток інформаційних технологій, а також новітніх комунікаційних і телекомунікаційних систем;

  • розвиток та автоматизацію диспетчерсько-технологічного керування тощо.

  Інвестиції на 2019 рік складають 188 217,00  тис. грн. (без ПДВ):

  Будівництво, модернізація та реконструкція електричних мереж та обладнання – 130 328,63 тис. грн. (без ПДВ);

  Заходи зі зниження нетехнічних витрат електричної енергії – 26 685,68 тис. грн. (без ПДВ);

  Впровадження та розвиток автоматизованих систем диспетчерсько-технологічного керування (АСДТК) – 14 374,49 тис. грн. (без ПДВ);

  Впровадження та розвиток інформаційних технологій – 3 782,31 тис. грн. (без ПДВ);

  Впровадження та розвиток систем зв'язку – 2 537,37 тис. грн. (без ПДВ);

  Модернізація та закупівля колісної техніки – 3 619,39 тис. грн. (без ПДВ);

  Інше – 6 889,13 тис. грн. (без ПДВ)

  Інвестиційні програми на 2020 рік

  Інвестиційні програми на 2020 рік

  Інвестиційні програми на 2020 рік

  Одним з пріоритетних напрямів діяльності компанії є інвестиційний. Реалізація інвестиційної політики дозволяє АТ «Прикарпаттяобленерго» підвищувати надійність передачі електроенергії і електропостачання своїх споживачів.

  Щоб досягати бажаного вдосконалення у наданні послуг електропостачання компанія спрямовує власні кошти, які закладаються в інвестиційну складову тарифу на постачання та передачу електроенергії. Щорічно розробляється і впроваджується Інвестиційна програма АТ «Прикарпаттяобленерго», яка погоджується Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та схвалюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

  Основні напрямки капіталовкладень

  Інвестиційна програма АТ «Прикарпаттяобленерго» спрямовується на:

  • покращення електричних мереж та оптимізація їх режимів роботи;

  •модернізацію та оновлення розподільчих мереж;

  • вдосконалення обліку електроенергії;

  • модернізацію транспортних засобів;

  • впровадження і розвиток інформаційних технологій, а також новітніх комунікаційних і телекомунікаційних систем;

  • розвиток та автоматизацію диспетчерсько-технологічного керування тощо.

  Інвестиції на 2020 рік складають 237 807,00  тис. грн. (без ПДВ):

  1. Будівництво, модернізація та реконструкція електричних мереж та обладнання – 178 788,12 тис. грн. (без ПДВ);

  2. Заходи зі зниження нетехнічних витрат електричної енергії – 35672,62 тис. грн. (без ПДВ);

  3. Впровадження та розвиток автоматизованих систем диспетчерсько-технологічного керування (АСДТК) – 3 291,22 тис. грн. (без ПДВ);

  4. Впровадження та розвиток інформаційних технологій – 5 366,47 тис. грн. (без ПДВ);

  5. Впровадження та розвиток систем зв'язку – 2462,45 тис. грн. (без ПДВ);

  6. Модернізація та закупівля колісної техніки – 4241,75 тис. грн. (без ПДВ);

  7. Інше – 7 984,37 тис. грн. (без ПДВ)

   

  Проведення відкритого обговорення проекту змін до Інвестиційної програми АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2020 рік

  Проведення відкритого обговорення проекту змін до Інвестиційної програми АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2020 рік

   

   

  Проведення відкритого обговорення проекту

  змін до Інвестиційної програми

  АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2020 рік

   

  АТ «Прикарпаттяобленерго» повідомляє про проведення відкритого обговорення проекту змін до Інвестиційної програми АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2020 рік.

  Детальніше ознайомитися з документами можна на сайті компанії – www.oe.if.ua у рубриці «Інвестиційні проекти».

  Зауваження та пропозиції до оприлюдненого проекту змін до Інвестиційної програми АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2020 рік приймаються з 17 листопада до 26 листопада 2020 року включно у письмовому та/або електронному вигляді за адресою АТ«Прикарпаттяобленерго»: 76014, м.Івано-Франківськ, вул. Індустріальна, 34; e-mail: [email protected].

  Пропозиції та зауваження до проекту змін до "Інвестиційної програми  АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2020 рік" мають бути обґрунтовані та надаватися у визначений вище строк.  Анонімні зауваження та пропозиції, а також пропозиції і зауваження, що були надані після визначеного терміну, не реєструються та не розглядаються.

  В умовах спалаху COVID-19 та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19", з метою протидії поширенню коронавірусу COVID-19 відкрите обговорення відбудеться у форматі відеоконференції 27.11.2020 о 11.00 за допомогою безкоштовного додатку ZOOM (завантажити його можна за адресою: https://zoom.us/download).  АТ «Прикарпаттяобленерго» повідомляє про проведення відкритого обговорення проекту змін до Інвестиційної програми АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2020 рік.

  Детальніше ознайомитися з документами можна на сайті компанії – www.oe.if.ua у рубриці «Інвестиційні проекти».

  Зауваження та пропозиції до оприлюдненого проекту змін до Інвестиційної програми                                      АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2020 рік приймаються з 27 липня до 07 серпня 2020 року включно у письмовому та/або електронному вигляді за адресою АТ «Прикарпаттяобленерго»:                            76014, м.Івано-Франківськ, вул. Індустріальна, 34; e-mail: [email protected].

  Пропозиції та зауваження до проекту змін до "Інвестиційної програми                                                               АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2020 рік" мають бути обґрунтовані та надаватися у визначений вище строк.  Анонімні зауваження та пропозиції, а також пропозиції і зауваження, що були надані після визначеного терміну, не реєструються та не розглядаються.

  В умовах спалаху COVID-19 та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19", з метою протидії поширенню коронавірусу COVID-19 відкрите обговорення відбудеться у форматі відеоконференції 07.08.2020 о 12.00 за допомогою безкоштовного додатку ZOOM (завантажити його можна за адресою: https://zoom.us/download

  Інвестиційні програми на 2021 рік

  Інвестиційні програми на 2021 рік

  Проведення відкритого обговорення проєкту  Інвестиційної програми АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2021 рік при переході до стимулюючого регулювання

   

  АТ «Прикарпаттяобленерго» повідомляє про проведення відкритого обговорення проєкту Інвестиційної програми АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2021 рік при переході до стимулюючого регулювання.

  Детальніше ознайомитися з документами можна на сайті компанії – www.oe.if.ua у рубриці «Інвестиційні програми».

  Зауваження та пропозиції до оприлюдненого проєкту Інвестиційної програми  АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2021 рік при переході до стимулюючого регулювання приймаються з 11 вересня до 20 вересня 2020 року включно у письмовому та/або електронному вигляді за адресою АТ «Прикарпаттяобленерго»: 76014, м.Івано-Франківськ, вул. Індустріальна, 34; e-mail: [email protected].

  Пропозиції та зауваження до проєкту "Інвестиційної програми АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2021 рік при переході до стимулюючого регулювання" мають бути обґрунтовані та надаватися у визначений вище строк.  Анонімні зауваження та пропозиції, а також пропозиції і зауваження, що були надані після визначеного терміну, не реєструються та не розглядаються.

  В умовах спалаху COVID-19 та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19", з метою протидії поширенню коронавірусу COVID-19 відкрите обговорення відбудеться у форматі відеоконференції 22.09.2020 о 11.00 за допомогою безкоштовного додатку ZOOM (завантажити його можна за адресою: https://zoom.us/download

  Проведення відкритого обговорення проекту змін до Інвестиційної програми АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2021 рік

  Проведення відкритого обговорення проекту змін до Інвестиційної програми АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2021 рік

  Проведення відкритого обговорення проєкту змін Інвестиційної програми АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2021 рік

   

  АТ «Прикарпаттяобленерго» повідомляє про проведення відкритого обговорення проєкту змін Інвестиційної програми АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2021 рік.

  Детальніше ознайомитися з документами можна на сайті компанії – www.oe.if.ua у рубриці «Інвестиційні проекти» або ж за посиланням https://oe.if.ua/uk/sections/5e9f1c5fdb9c42704449b999#606b582cdb9c425afe0334e6.

   

  Зауваження та пропозиції до оприлюдненого проєкту змін Інвестиційної програми                  АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2021 рік приймаються з 27 вересня до 6 жовтня 2021 року включно у письмовому та/або електронному вигляді за адресою                                                                      АТ «Прикарпаттяобленерго»: 76014, м. Івано-Франківськ, вул. Індустріальна, 34;                                      e-mail: [email protected].

   

  Пропозиції та зауваження до проєкту змін "Інвестиційної програми АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2021 рік" мають бути обґрунтовані та надаватися у визначений вище строк.  Анонімні зауваження та пропозиції, а також пропозиції і зауваження, що були надані після визначеного терміну, не реєструються та не розглядаються.

   

  В умовах спалаху COVID-19 та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19", з метою протидії поширенню коронавірусу COVID-19 відкрите обговорення відбудеться у форматі відеоконференції 07.10.2021 о 11:00 за допомогою безкоштовного додатку ZOOM (завантажити його можна за адресою: https://zoom.us/download).

   

  Для участі у відкритому обговоренні необхідно перейти за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/84550236640?pwd=aUxWSjFtbHpYREVjQkVwVDEwMjBJdz09

  (Ідентифікатор конференції: 845 5023 6640, Код доступу: 185806)

   

   

  Інвестиційні програми на 2022 рік

  Інвестиційні програми на 2022 рік

  Проведення відкритого обговорення проєкту Інвестиційної програми АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2022 рік

   

  АТ «Прикарпаттяобленерго» повідомляє про проведення відкритого обговорення проєкту Інвестиційної програми АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2022 рік.

  Детальніше ознайомитися з документами можна на сайті компанії – www.oe.if.ua у рубриці «Інвестиційні проекти».

   

  Зауваження та пропозиції до оприлюдненого проєкту  Інвестиційної програми                  АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2022 рік приймаються з 3 серпня до 12 серпня 2021 року включно  у письмовому та/або електронному вигляді за адресою                                                                      АТ «Прикарпаттяобленерго»: 76014, м. Івано-Франківськ, вул. Індустріальна, 34;                                      e-mail: [email protected].

   

  Пропозиції та зауваження до проєкту "Інвестиційної програми  АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2022 рік" мають бути обґрунтовані та надаватися у визначений вище строк.  Анонімні зауваження та пропозиції, а також пропозиції і зауваження, що були надані після визначеного терміну, не реєструються та не розглядаються.

   

  В умовах спалаху COVID-19 та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19", з метою протидії поширенню коронавірусу COVID-19 відкрите обговорення відбудеться у форматі відеоконференції 13.08.2021 о 10:00 за допомогою безкоштовного додатку ZOOM (завантажити його можна за адресою: https://zoom.us/download).

   

  Для участі у відкритому обговоренні, фізичні особи, уповноважені представники юридичних осіб та організацій, які надавали свої зауваження та пропозиції до даного питання в установлені терміни необхідно надіслати в електронному вигляді контактні дані представників, які візьмуть участь в обговоренні, а саме прізвище, ім'я по батькові, посада, контактний телефон та електронну адресу, що буде ідентифікатором для доступу до обговорення.

   

  Графіки аварійних вимкнень

  Графіки аварійних вимкнень для Івано-Франківської області на 2022-2023 роки

  Графіки аварійних вимкнень для Івано-Франківської області на 2022-2023 роки

  Нижче представлені графік аварійних вимкнень споживачів АТ "Прикарпаттяобленерго" 

  Спеціальні графіки аварійних вимкнень для Івано-Франківської області на 2022-2023 роки

  Спеціальні графіки аварійних вимкнень для Івано-Франківської області на 2022-2023 роки

  Спеціальні графіки аварійних вимкнень для Івано-Франківської області на 2022-2023 роки

  Графіки погодинних вимкнень для Івано-Франківської області на 2022-2023 роки

  Графіки погодинних вимкнень для Івано-Франківської області на 2022-2023 роки

  Графіки погодинних вимкнень для Івано-Франківської області на 2022-2023 роки

  Замовлення послуг та консультації у Viber

  Покрокова інструкція, як отримати консультацію фахівця обленерго онлайн

  Покрокова інструкція, як отримати консультацію фахівця обленерго онлайн

  Отримай консультацію з розподілу електроенергії в режимі онлайн у Viber!

  Якщо ти уже користуєшся чат-ботом АТ «Прикарпаттяобленерго» у Viber:
  1. Відкрий Viber та знайди серед своїх розмов чат бот від АТ «Прикарпаттяобленерго».

  2. Натисни на кнопку з номером свого особового рахунку.

  3. Внизу екрану з’явиться меню. Справа меню знайди кнопку «Підтримка». Вибери цю дію.

  4. Щоб розпочати діалог із фахівцем, натисни «Чат з оператором».

  5. Не забуть натиснути «Завершити розмову» після того, як отримаєш усю необхідну інформацію.


   

  Якщо ти вперше чуєш про чат-бот АТ «Прикарпаттяобленерго»  у Viber:
  1. Проскануй QR-код  чат боту Прикарпаттяобленерго у Viber ( картинка коду ) або переходь за посиланням: bit.ly/fb3_viberbot_proe .
  2. Далі натисни кнопку «Повідомлення», щоб розпочати листування .

  3. Коли на екрані з’явиться вітальне повідомлення, натисни кнопку «Розпочати» внизу екрану. Немає такої кнопки? Не страшно! Бачиш фіолетові квадратики – тисни на них і кнопка «Розпочати» з’явиться.

  4. Додай номер свого телефону та підтверди його.

  5. Далі потрібно внести дані про особовий рахунок. Для цього натисни «Мої рахунки» і далі, користуючись підказками телефону, введи номер особового рахунку, постав пробіл і введи номер лічильника або прізвище власника рахунку. Це потрібно буде зробити лише раз, дані збережуться. До речі, ти можеш додати в чат скільки завгодно особових рахунків, і перейменовувати їх як забажаєш.
  6. Після цього особовий рахунок з’явиться внизу екрану. Натисни на нього.

  7. Внизу екрану з’явиться меню. Справа меню знайди кнопку «Підтримка». Вибери цю дію.

  8. Щоб розпочати діалог із фахівцем, натисни «Чат з оператором».

  9. Не забуть натиснути «Завершити розмову» після того, як отримаєш усю необхідну інформацію.

   

  Про узгодження земляних робіт

  Які земляні роботи слід узгоджувати з обленерго?

  Які земляні роботи слід узгоджувати з обленерго?

   

   

  Виклик представників служби кабельних мереж на аварійні чи планові заявки здійснюється на такі види робіт:

  • уточнення трас проходження КЛ-0,4/35 кВ, для запобігання пошкодження пошкодження кабельних ліній;
  • Прийняття траншей згідно ТУ та інвестпрограм.

  Також необхідно з службою кабельних мереж погоджувати проектну документацію на такі види робіт як:

  • прокладання комунальних мереж (водопроводів, газопроводів, мереж водовідведення тощо);
  • роботи в охоронній зоні КЛ-0,4-10кВ (виконання на трасі в охоронній зоні на відстані менше 1м від крайніх КЛ різних робіт сторонніми організаціями без письмового погодження з енергокомпанією);
  • влаштування звалища чи смітників громадського користування;
  • влаштування спортивних майданчиків для ігор, стадіонів, ринків, зупинок громадського транспорту;
  • розташування не капітальних споруд (переносні споруди не пов’язані з фундаментом);
  • розташування в охоронній зоні конструкцій рекламного характеру (сіті-лайт, банер, біг-борд, тощо);
  • виконання робіт пов’язаних із застосуванням ударних механізмів, скидання вантажів масою понад 5 тонн, скидання і зливання їдких і тих, що спричиняють корозію, речовин, пально-мастильних матеріалів ( в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередач).

  Для подачі заявки на виклик представників служби кабельних мереж та погодження проектної документації звертатись в АТ «Прикарпаттяобленерго» за контактними телефонами: (066) 222-49-15(067) 343-03-96(0342) 59-46-75.

  При подачі заявки необхідно надати інформацію: місце проведення розкопки, назву організації (підприємства), яка буде здійснювати дані роботи, відповідальну особу за проведення робіт та контактний телефон для узгодження часу виїзду чи погодження вище вказаних робіт чи документації.

  Варто звернути увагу на те, що самовільне проведення земляних робіт в зонах проходження підземних кабельних мереж без погодження з службою кабельних мереж суворо ЗАБОРОНЕНО !

  У випадку пошкодження мереж, які належать АТ «Прикарпаттяобленерго» винуватці будуть притягнуті до адміністративної відповідальності згідно Закону України

  Сервіси для отримання інформації

  Канали інформування АТ "Прикарпаттяобленерго"

  Канали інформування АТ "Прикарпаттяобленерго"

  1. Пропонуємо вам перелік онлайн-каналів інформування ПТ «Прикарпаттяобленерго.

  2. Сайт компанії: https://oe.if.ua/uk. На сайті компанії можна отримати всю інформацію про діяльність компанії: про планові та аварійні вимкнення (кнопка «Немає світла»), про вимкнення за графіками та черги вимкнень (кнопка «Графіки аварійних вимкнень), відповіді на найпопулярніші питання (кнопки «Клієнтам» - «Питання»-«відповіді») тощо. Актуальні новини компанії  можна почитати під кнопкою «Новини», а подати показник – під одноіменною кнопкою.
  3. Сторінка компанії у Facebook: https://www.facebook.com/oe.if.ua. Сюди інформація від енергетиків потрапляє в першу чергу: все про сервіси, оперативна інформація, новини та нагадування.
  4. Інформаційні канали у Viber (http://surl.li/gpxos) та Telegram (https://t.me/prykarpattyaoblenergo_official). Канали створені для поширення оперативних оголошень та цікавої пізнавальної інформації, для тих, хто читає новини у соцмережах.
  5. Особистий кабінет https://my.oe.if.ua/. Тут можна подати показник, слідкувати за історією показів та замовити послуги онлайн.
  6. Чат-бот у Viber https://chats.viber.com/oeifuabot. У чат-боті можна з’ясувати причину відсутності електропостачання, чергу вимкнень за графіками, переглянути історію показів, подати показник, зареєструвати звернення про відсутність електропостачання, отримати консультацію та замовити онлайн-послугу зі зміни власника особового рахунку.

   

  Долучайтесь та зберігайте, щоб не загубити.

  Послуги, які можна отримати дистанційно

  Послуга заміни автоматів

  Послуга заміни автоматів

  Замінити можна обидва типи автоматів: вхідного та вихідного. Термін виконання заявки – 10 робочих днів з моменту оплати рахунку.

  Замовити послугу можна за допомогою двох сервісів:

  Viber-бот.Щоб отримати послугу заміни автоматів у Viber-боті (https://chats.viber.com/oeifuabot), необхідно обрати особовий рахунок, натиснути на кнопку «Послуги», потім «Заміна автоматів», обрати тип автомату, що потребує заміни та зберегти.

  Особистий кабінет.  Щоб отримати послугу заміни автоматів в Особистому кабінеті (https://my.oe.if.ua ), необхідно зайти під свій особовий рахунок, обрати кнопку «Послуги», Обрати необхідну послугу і натиснути «Вперед», обрати свій лічильник і знову натиснути «Вперед», обрати бажану дату виконання робіт (з врахуванням терміну виконання заявки), залишити контактний номер та завершити реєстрацію.

  Послуга платна і її вартість буде розрахована в кожному випадку індивідуально, оскільки в суму до оплати входять транспортні витрати. Рахунок до оплати відобразиться одразу після подання заявки. У чат-боті Viber – у вигляді повідомлення від бота, а в Особистому кабінеті – у файлі. Виставлений рахунок слід оплатити протягом 10 днів.

  Після отримання оплати, фахівці обленерго телефонують клієнту та разом підбирають зручні  дати та час для виконання робіт.

  Зверніть увагу! Перед замовлення послуги слід попередньо придбати автомат, що буде встановлений. Рекомендовані характеристики автоматів можна переглянути на сайті компанії в розділі «Корисна інформація».

  Поломка лічильника

  Поломка лічильника

  Тепер про відсутній контакт до лічильника, спрацювання обмеження лічильника нижче договірної потужності чи зупинку його роботи можна повідомити за допомогою онлайн сервісів АТ «Прикарпаттяобленерго».

  Viber-бот.Щоб повідомити про неполадки такого типу у Viber-боті (https://chats.viber.com/oeifuabot), необхідно обрати особовий рахунок, натиснути на кнопку «Послуги», потім «Прилад обліку», обрати проблему, що потребує вирішення та зберегти звернення.  

  Особистий кабінет.  Щоб отримати послугу в Особистому кабінеті (https://my.oe.if.ua ), необхідно зайти під свій особовий рахунок, обрати кнопку «Послуги», обрати тип проблеми і натиснути «Вперед», обрати свій лічильник і знову натиснути «Вперед», обрати бажану дату виконання робіт (з врахуванням терміну виконання заявки), залишити контактний номер та завершити реєстрацію. Після реєстрації звернення фахівці обленерго зателефонують клієнту, щоб разом підібрати зручну  дату та час для виконання робіт.

  Термін виконання заявки – 20 робочих днів. Послуга є безкоштовною.

   

  Що таке договірна потужність ?

  Що таке договірна потужність ?

  1. Що таке дозволена (договірна) потужність?

  Дозволена (договірна) потужність — максимальна величина потужності, дозволена до використання в будь-який час (одномоментно) за кожним об’єктом споживача. По суті, це сумарна кількість потужності усіх електроприладів клієнта, які використовуються одночасно.

  1. Хто встановлює потужність за об’єктом споживача?

  Дозволена до використання потужність встановлена проектною документацією (технічними умовами), згідно з якою відбувалося приєднання до мереж, залежно від того, у які роки відбувалося підключення клієнтів до електромережі.

  Споживачам, які підключались до 01.06.2004 встановлено значення дозволеної потужності не менше 3 кВт, а споживачам, які підключені після 01.06.2004 - значення дозволеної потужності не менше 5 кВт. Це граничні величини дозволеної потужності дозволені споживачу до використання, які при потребі можуть бути збільшені за рахунок виконання послуг з приєднання.  Детальніше про процедуру приєднання можна дізнатися на сайті компанії www.oe.if.ua

  1. Чи можна самовільно перевищувати встановлену дозволену (договірну) потужність?

  Перевищувати цей ліміт не можна, оскільки перевищення договірної потужності спотворює параметри якості електричної енергії в мережі для інших споживачів, або простіше кажучи — виникає «низька напруга».

  1. Де можна дізнатися про величину встановленої потужності, або її узгодити?

  Це можна зробити, звернувшись  в Центр обслуговування клієнтів. Адресу Центрів обслуговування можна знайти на сайті компанії: Меню → Контакти → Філії.

   

  5. Який порядок збільшення дозволеної потужності квартир по багатоквартирних житлових будинках де проведено реконструкцію внутрішньо-будинкових мереж і є проектно-технічна документація?

  За наявності проектно-технічної документації, що підтверджує більше значення потужності, ніж у повідомленні про узгодження потужності, споживачу необхідно звернутись до управителя (балансоутримувача) будинку для підтвердження пропускної спроможності (потужності) внутрішньобудинкових електричних мереж.

  Управитель (балансоутримувач) повинен перевірити проектно-технічну документацію, виконання технічних умов наявність договорів з більшим значенням потужності.

  Управитель (балансоутримувач) повинен підтвердити значення даної потужності «Актом узгодження пропускної спроможності зовнішніх та внутрішніх електричних мереж з АТ» (далі Акт), заповнивши дані в стовбці № 3 Акту.

  Після цього представник АТ перевірить внутрішньо-будинкові мережі та, за результатами опрацювання Акту, прийме рішення щодо корекції дозволеної потужності. У разі погодження Акту компанія укладає договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії з збільшеною потужністю.

   

  6. Який порядок збільшення дозволеної потужності по окремих квартирах, якщо реконструкція електричних мереж будинку не проводилась? 

  1) Управитель (балансоутримувач) відповідним листом доручає споживачу виступати стороною договору про приєднання (при неодхідності збільшити потужність по двох і більше квартирах) та зазначає перелік вимог, які АТ «Прикарпаттяобленерго» (далі - АТ) має передбачити в даному договорі, а саме:

              - обов’язки споживача розробити і погодити проєкт змін у внутрішньобудинкових електричних мережах в управителя (балансоутримувача) будинку;

              - умову укладення споживачем договору з розподілу електричної енергії та підключення з збільшеною потужністю після підтвердження від балансоутримувача виконання споживачем ТУ в частині реконструкції внутрішньобудинкових електричних мереж.

  2) Споживач звертається в центр обслуговування клієнтів АТ (адреси розміщені на сайті https://oe.if.ua/) за укладенням договору з приєднання на збільшення дозволеної потужності;

  3) АТ готує договір з приєднання та ТУ, в яких передбачає вимоги управителя (балансоутримувача) обумовлені пунктом 1; 

  4) Споживач виконує умови договору про приєднання, серед яких обов’язковим є виконання заходів з влаштування внутрішньобудинкових електричних мереж багатоквартирного житлового будинку;

  5) Після виконання договору про приєднання споживач отримує:

  - від АТ повідомлення про надання послуги з приєднання щодо виконання ТУ в мережах зовнішнього електропостачання;

  - від управителя (балансоутримувача) будинку повідомлення про надання послуги з приєднання щодо виконання ТУ в частині влаштування внутрішньобудинкових електричних мереж.

  6) Споживач звертається в центр обслуговування клієнтів АТ (адреси розміщені на сайті https://oe.if.ua/) для внесення змін в Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії та підключення з новою потужністю.

  7. Як діяти, якщо лічильник запрограмовано на потужність меншу за ту величину, яка вказана у повідомленні про узгодження потужності?

  1) Споживач звертається в ЦОК (адреси розміщені на сайті https://oe.if.ua/) для написання заяви про перепрограмування лічильника, до якої необхідно долучити  скан-копію Договору або  повідомлення в якому зазначена величина потужності більша за величину, на яку запрограмований лічильний.

  2) АТ перевіряє достовірність отриманих документів, та здійснює заходи на перепрограмування лічильника.

  8. Чи є можливість отримати дані про дозволену потужність по своєму обєкту в персональному кабінеті?

  - Для отримання даних про дозволену потужність об’єкта клієнтам необхідно зайти на інтернет-сайт АТ https://oe.if.ua/ і у вкладці «Замовлення послуги»  ввести свої дані (особовий рахунок, прізвище та номер телефону), вибрати послугу «Отримати паспорт точки розподілу».

   

  9. Чи можливий перерозподіл потужності між квартирами в одному будинку, тобто чи можливо за згодою власників передати потужність від однієї квартири до іншої, і які заходи для цього необхідно виконати?

   

  Перерозподіл потужності між квартирами в одному будинку можливий за умови:

   

  1. згоди власника який передає потужність та заяви від власника який приймає потужність;
  2.  фізичної можливості (квартири живляться від одного поверхового щита, тощо), шо необхідно підтвердити проектно-технічною документацією.

  При виконання вище перелічених умов необхідно звернутися до центру обслуговування клієнтів та надати:

  • Споживачу, який віддає потужність -  заяву на передачу потужності іншому споживачу;
  • Споживачу, який приймає потужність – заяву на збільшення потужності по квартирі з підтверджуючою проектно-технічною документацією.

   

  10.  Як підтвердити (перевірити) потужність обєкта, якщо проектна документація по житлових будинках не передавалась ОСББ від ЖЕО (попередніх балансоутримувачів) або втрачена?

  -  ОСББ спершу звертається до попередніх балансоутримувачів з вимогою про надання проектно-технічної документації по житловому будинку, який перейшов на його баланс;

  - У випадку ненадання чи втрати проектно-технічної документації ОСББ необхідно звернутися до спеціалізованої організації для виготовлення нової проектно-технічної документації, яка обов’язково погоджується АТ.

   

  11. Які дії необхідно виконати по житлових будинках де ліфтові установки не мають достатнього рівня потужності, передбаченого ДБН?

  Потужність для  ліфтових установок багатоквартирних житлових будинків на момент підключення будинків  була рохрахована згідно будівельних норм і не могла бути меншою від рівня передбаченого нормами.

  Для узгодження величини потужності ліфтових установок балансоутримувачу (управителю) житлового будинку необхідно надати в компанію проектно-технічну документацію у відповідності до, якої здійснювалося підключення будинку.

  У випадку відсутності проектно-технічної документації балансоутримувач (управитель) повинен надати АТ розрахунок потужності ліфтових установок, виконаний спеціалізованою (проектною) організацією .

   

   

  Як перейти на електронний документообіг непобутовим споживачам

  Як перейти на електронний документообіг непобутовим споживачам

  З метою реалізації електронного документообігу, пропонуємо укласти додаткові угоди до договорів розподілу електричної енергії   щодо обміну документами через вищезазначену систему електронного документообігу.  

  Для цього необхідно:

  1. Бути користувачем особистого кабінету: https://my.oe.if.ua/consumer.
  2. У розділі «Послуги»  подати заявку на послугу «Укласти угоду про електронний документообіг».
  3. Підписати угоду із застосування кваліфікованого електронного підпису.

  Порядок зміни електропостачальника за ініціативою споживача

  Порядок зміни електропостачальника за ініціативою споживача

  Порядок зміни електропостачальника визначений розділом IV Правил роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (із змінами).

  Однією з істотних умов договору про постачання електричної енергії споживачу є порядок зміни електропостачальника.

  При цьому, важливою умовою для реалізації права на вільний вибір електропостачальника є наявність у споживача укладеного з оператором системи договору про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії.

  Зміна електропостачальника споживачем здійснюється на безоплатній основі.

   

  Зміна електропостачальника за ініціативою споживача має бути завершена у строк не більше трьох тижнів з дня повідомлення таким споживачем про намір змінити електропостачальника.

  НЕОБХІДНІ ДІЇ СПОЖИВАЧА ДЛЯ ЗМІНИ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАЛЬНИКА:

  • надання заяви-приєднання до договору про постачання електричної енергії обраному електропостачальнику на умовах обраної комерційної пропозиції та документи, визначені Правилами роздрібного ринку;
  • отримання підтвердження щодо початку процедури зміни електропостачальника (або у випадку відсутності можливості зміни електропостачальника отримання від нового електропостачальника повідомлення про неможливість здійснення зміни з наданням відповідного обґрунтування та рекомендацій);
  • отримання від попереднього електропостачальника не пізніше ніж за 5 календарних днів до закінчення строку дії договору про постачання електричної рахунку за електричну енергію, сформованого на підставі прогнозних даних комерційного обліку;
  • зняття в присутності споживача та/або оператора системи фактичних показів засобу (засобів) вимірювальної техніки;
  • здійснення взаємних розрахунків з попереднім електропостачальником (протягом 5 робочих днів з дати отримання остаточного рахунку).

   

  Варто зауважити, що не пізніше ніж за 3 календарні дні до дати зміни електропостачальника споживач може зупинити процес зміни електропостачальника.

  Новий електропостачальник на запит споживача повинен повідомляти його про етапи виконання процедури зміни електропостачальника. Датою зміни електропостачальника вважається дата зміни записів у реєстрах груп споживачів електропостачальників.

  Споживач має право протягом 14 календарних днів після зміни електропостачальника ініціювати процедуру переходу до іншого електропостачальника без оплати штрафних санкцій за передчасне розірвання договору.

   

  За необхідності та на вимогу споживача (у разі технічної можливості адміністратора комерційного обліку) зміна постачальника здійснюється у строк, що менший за 21 день, зокрема у разі:

  • забезпечення зчитування фактичних показів приладу (приладів) вимірювальної техніки споживача автоматизованою системою комерційного обліку;
  • отримання оператором системи (адміністратором комерційного обліку (даних, інформації, тощо)) погодження споживача з попереднім та новим постачальниками прогнозних даних про покази приладу (приладів) вимірювальної техніки на дату зміни електропостачальника відповідно до рахунка попереднього електропостачальника про авансовий платіж чи попередньою оплату.

  У разі якщо у жодної зі сторін немає заперечень щодо даних комерційного обліку, такий перехід здійснюється протягом 1 години робочого дня отримання адміністратором комерційного обліку запиту на зміну постачальника.

 • Корисні посилання на веб-сторінки контролюючих та інших державних органів
 • Балансоутримувачам житлових будинків

  До уваги балансоутримувача (управителя) багатоквартирного житлового будинку

  До уваги балансоутримувача (управителя) багатоквартирного житлового будинку

  Згідно вимог Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 17.03.2021 № 475, АТ «Прикарпаттяобленерго» (далі – АТ) зобов’язане узгодити дозволену потужність з побутовими споживачами. З огляду на це, АТ проаналізувало дати підключення багатоквартирних житлових будинків, визначило дозволену потужність квартир згідно будівельних норм, які діяли на дату підключення будинку та доводить дозволену потужність побутовим споживачам відповідним Повідомленням погодження дозволеної (договірної) потужності (далі – Повідомлення). Таким чином, споживачам, які підключались до 01.06.2004 встановлено значення дозволеної потужності не менше 3 кВт, а споживачам, які підключені після 01.06.2004 - значення дозволеної потужності не менше 5 кВт.

  У випадку проведення реконструкції житлового будинку з моменту його підключення, яка призвела до перебудови внутрішньобудинкових електричних мереж та збільшення потужності струмоприймачів багатоквартирного будинку, Вам необхідно підтвердити пропускну спроможність (потужність) внутрішньобудинкових електричних мереж, заповнивши відповідний Акт узгодження пропускної спроможності зовнішніх та внутрішніх електричних мереж (далі - Акт), який додається. Для цього Вам необхідно заповнити графи 1 і 3 Акту, вказавши значення потужності житлових та нежитлових приміщень, технічних цілей будинку у відповідності до погодженої проектно-технічної документації, згідно якої була проведена реконструкція електричних мереж житлового будинку.

  Акт оформляється окремо на кожен будинок, в двох примірниках, по одному для кожної сторони та направляється разом з копією проектно-технічної документації для погодження та підписання з сторони АТ в центр обслуговування клієнтів за адресами, розміщеними на сайті Меню → Контакти → Філії. Представниками АТ буде проведене обстеження внутрішньобудинкових електричних мереж на предмет відповідності їх проектно-технічній документації. В разі відсутності невідповідностей Акт підписується з сторони АТ «Прикарпаттяобленерго» та вносяться зміни в частині корекції дозволеної потужності відповідно до Акту.

  У випадку не оформлення Акту або неподання разом з Актом проектно-технічної документації, на підставі, якої проведена реконструкція електричних мереж будинку, Акт з сторони АТ «Прикарпаттяобленерго» не розглядається, а величина дозволеної потужності по споживачах багатоквартирного будинку залишається без змін, з урахуванням вимог будівельних норм, які діяли на момент підключення житлового будинку.

  Разом з тим, рекомендуємо Вам провести аналіз даних щодо потужності струмоприймачів загальнобудинкових потреб, узгоджених договором, на їх відповідність вимогам, діючим на час підключення будівельним нормам або проектно-технічній документації. У разі виявлення невідповідностей пропонуємо надати АТ розрахунок дозволеної потужності ліфтових установок, потужності коридорного освітлення та інших технічних цілей (насосів, тощо), виконаний спеціалізованою організацією у відповідності до будівельних норм, що діяли на момент підключення житлового будинку та документи, що підтверджують рік вводу будинку в експлуатацію.

   

   

   

 • Форми планів-графіків на виведення обладнання з роботи
 • Комерційний облік

  Рекомендації щодо характеристик приладів обліку

  Рекомендації щодо характеристик приладів обліку

  Вимоги до ПО

  Типові протоколи параметризації

  Типові протоколи параметризації

  Типові протоколи параметризації

  Технічні вимоги до приєднання (підключення) генеруючих установок в електричних мережах споживача

  Технічні вимоги до приєднання (підключення) генеруючих установок в електричних мережах споживача

  На виконання пункту 2 постанови НКРЕКП №1369 від 01.11.2022 «Про затвердження Змін до Кодексу систем розподілу» АТ «Прикарпаттяобленерго» оприлюднює технічні вимоги для встановлення генеруючої установки споживачем, визначені главою 4.12 розділу IV Кодексу систем розподілу.

   

  Встановити та приєднати (підключити) генеруючі установки у власних електричних мережах мають право:

  1) активні споживачі - генеруючі установки, у тому числі генеруючі установки третіх осіб, сумарна встановлена потужність яких не перевищує величину, визначену законом, з можливістю відпуску електричної енергії, виробленої такою генеруючою установкою, в електричну мережу ОСР та їх користувачів, ОМСР;

  2) споживачі - генеруючі установки без можливості відпуску електричної енергії, виробленої такою генеруючою установкою, в електричну мережу ОСР та їх користувачів, ОМСР.

   

  Про факт встановлення та приєднання (підключення) генеруючої установки у власних електричних мережах і виконання технічних вимог споживач або активний споживач письмово повідомляє ОСР шляхом направлення заяви про встановлення генеруючої установки, форма якої наведена в Додатку 1 до даних технічних вимог.

   

  Для приєднання (підключення) генеруючої установки споживач (у разі встановлення генеруючої установки без можливості видачі електричної енергії, виробленої такою генеруючою установкою, в електричну мережу ОСР), у тому числі до електричних мереж якого приєднуються генеруючі установки третьої особи, забезпечує виконання та дотримання таких технічних вимог:

  1. Улаштування технічних засобів (смартметр, пристрій для обмеження генерації тощо) та/або проведення відповідного налаштування протиаварійної автоматики для недопущення видачі в електричну мережу ОСР та їх користувачів, ОМСР електричної енергії, виробленої генеруючою установкою;

  2. Виконання налаштувань параметрів обладнання (інвертора) в межах, визначених державними стандартами.

   

   

  Для приєднання (підключення) генеруючої установки споживач (у разі встановлення генеруючої установки з можливістю видачі електричної енергії, виробленої такою генеруючою установкою, в електричну мережу ОСР), у тому числі до електричних мереж якого приєднуються генеруючі установки третьої особи, забезпечує виконання та дотримання таких технічних вимог:

  1. Виконання налаштувань параметрів обладнання (інвертора) в межах, визначених державними стандартами;

  2. Улаштування технічних засобів та/або проведення відповідного налаштування обладнання (інвертора) для забезпечення автоматичного відключення генеруючої електроустановки від електричної мережі ОСР та їх користувачів, ОМСР у разі раптового зникнення в ній напруги та для унеможливлення подачі напруги в електричну мережу у разі відсутності в ній напруги;

  3. Улаштування технічних засобів для недопущення відпуску в електричну мережу ОСР та їх користувачів, ОМСР електричної енергії, параметри напруги якої не відповідають визначеним державними стандартами;

  4. Забезпечення місць для опломбування встановлених на виконанням технічних вимог технічних засобів захисту, блокувань, захисної автоматики, контролю;

  5. Забезпечення комерційного обліку електричної енергії відповідно до вимог Кодексу комерційного обліку.

   

  У відповідності до пункту 3 постанови НКРЕКП №1369 від 01.11.2022 «Про затвердження Змін до Кодексу систем розподілу»:

  п. 3. Користувачі систем розподілу, які встановили генеруючі установки, протягом року з дня набрання чинності цією постановою мають привести власні генеруючі установки у відповідність до вимог Кодексу систем розподілу шляхом виконання технічних вимог, передбачених главою 4.12 розділу IV Кодексу систем розподілу та направлення оператору системи розподілу заяви на встановлення генеруючої установки.

  У відповідності до пункту 4 постанови НКРЕКП №1369 від 01.11.2022 «Про затвердження Змін до Кодексу систем розподілу»:

  п. 4. Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її оприлюднення на офіційному вебсайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

   

  Технічні вимоги до приєднання (підключення) установок зберігання енергії (УЗЕ) в електричних мережах споживача

  Технічні вимоги до приєднання (підключення) установок зберігання енергії (УЗЕ) в електричних мережах споживача

  На виконання пункту 2 постанови НКРЕКП №1369 від 01.11.2022 «Про затвердження Змін до Кодексу систем розподілу» АТ «Прикарпаттяобленерго» оприлюднює технічні вимоги для встановлення генеруючої установки споживачем, визначені главою 4.12 розділу IV Кодексу систем розподілу.

   

  Виробник електричної енергії має право встановити УЗЕ на напрузі приєднання власних електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії або комбінованого виробництва електричної та теплової енергії, за умови відбору електричної енергії УЗЕ виключно від генеруючих установок виробника, якщо в будь-який момент у часі сумарна потужність, з якою здійснюється відпуск електричної енергії з мереж виробника в ОЕС України, не перевищує встановлену потужність генеруючих установок такого виробника.

  У разі встановлення УЗЕ виробниками електричної енергії, яким встановлено "зелений" тариф або які за результатами аукціону набули право на підтримку, такий виробник має забезпечити наявність окремого комерційного обліку електричної енергії, перетікання якої здійснено як до, так і з УЗЕ відповідно до вимог Кодексу комерційного обліку.

  Споживач має право встановити УЗЕ на напрузі приєднання власних струмоприймачів, що не перевищує 20 кВ, якщо:

  у будь-який період часу не здійснює відпуск раніше збереженої в УЗЕ в ОЕС України або в мережі інших суб'єктів господарювання;

  у будь-який період часу потужність споживання електричної енергії (у тому числі відбір електричної енергії УЗЕ з мереж ОСР або суб'єкта господарювання) не перевищує договірної потужності споживання цього споживача за договором про надання послуг з розподілу електричної енергії.

   

  Особливості використання УЗЕ споживача визначаються у договорі споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, що укладається відповідно до вимог Правил роздрібного ринку електричної енергії.

  Встановлення та приєднання (підключення) УЗЕ Користувачем повинно здійснюватися після межі балансової належності електроустановок та експлуатаційної відповідальності сторін.

  Приєднання (підключення) УЗЕ Користувачем у власних електричних мережах здійснюється без отримання/надання послуги з приєднання.

  Про факт встановлення та приєднання (підключення) УЗЕ у власних електричних мережах і виконання технічних вимог Користувач письмово повідомляє ОСР шляхом направлення заяви про встановлення УЗЕ, форма якої наведена у додатку 2 до даних технічних вимог. У разі встановлення УЗЕ виробником електричної енергії до відповідної заяви виробником також додається однолінійна схема приєднання (підключення) УЗЕ.

  Для приєднання (підключення) УЗЕ Користувач забезпечує виконання та дотримання таких технічних вимог:

  у разі приєднання (підключення) УЗЕ споживачем без можливості відпуску в ОЕС України або в мережі інших суб'єктів господарювання раніше збереженої в УЗЕ енергії:

   

  виконання налаштувань параметрів обладнання (інвертора) в межах визначених державними стандартами,

   

  улаштування технічних засобів та/або проведення відповідного налаштування обладнання (інвертора) для недопущення відпуску в електричну мережу ОСР або мережі інших суб'єктів господарювання раніше збереженої в УЗЕ енергії,

   

  забезпечення комерційного обліку електричної енергії відповідно до вимог Кодексу комерційного обліку;

   

  у разі приєднання (підключення) УЗЕ виробником та/або активним споживачем, у тому числі до електричних мереж якого приєднуються УЗЕ третіх осіб):

   

  виконання налаштувань параметрів обладнання (інвертора) в межах, визначених державними стандартами,

   

  улаштування технічних засобів та/або проведення відповідного налаштування обладнання (інвертора) для забезпечення автоматичного відключення УЗЕ та/або генеруючої електроустановки від електричної мережі ОСР та їх користувачів, ОМСР у разі раптового зникнення в ній напруги та унеможливлення подачі напруги в електричну мережу у разі відсутності в ній напруги,

   

  улаштування технічних засобів для недопущення відпуску в електричну мережу ОСР електричної енергії, параметри якості якої не відповідають визначеним державними стандартами,

   

  забезпечення окремого комерційного обліку електричної енергії, перетікання якої здійснено як до, так і з УЗЕ відповідно до вимог Кодексу комерційного обліку.

   

  Технічні засоби захисту, блокувань, захисної автоматики, контролю, встановлені Користувачем на виконання технічних вимог, визначених у пункті 4.13.2 глави КСР, мають бути опломбовані ОСР в установленому законодавством порядку.

   

  У відповідності до пункту 3 постанови НКРЕКП №1369 від 01.11.2022 «Про затвердження Змін до Кодексу систем розподілу»:

  п. 3. Користувачі систем розподілу, які встановили установку зберігання енергії, протягом року з дня набрання чинності цією постановою мають привести власні установки зберігання енергії у відповідність до вимог Кодексу систем розподілу шляхом виконання технічних вимог, передбачених главою 4.13 розділу IV Кодексу систем розподілу та направлення оператору системи розподілу заяви на встановлення установки зберігання енергії.

   

  У відповідності до пункту 4 постанови НКРЕКП №1369 від 01.11.2022 «Про затвердження Змін до Кодексу систем розподілу»:

  п. 4. Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її оприлюднення на офіційному вебсайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

  Технічні рекомендації щодо улаштування вузла обліку електричної енергії та додаткові рекомендації у випадку встановлення споживачем (який має намір набути статусу - активного) генеруючої установки або УЗЕ

  Технічні рекомендації щодо улаштування вузла обліку електричної енергії та додаткові рекомендації у випадку встановлення споживачем (який має намір набути статусу - активного) генеруючої установки або УЗЕ

  Рекомендації до проектів по улаштуванню ВО активних споживачів