Logo mob
Особистий кабінет

15.06.2018

Енергетики попереджають – не нехтуйте пожежною безпекою поблизу ліній електропередач

Мінлива літня погода несе за собою високу ймовірність пожеж. Спека та засуха, що змінюється зливами з блискавками та вітрами, часто призводить до виникнення та поширення неконтрольованого вогню. Енергетики просять громадян бути пильними і не допускати виникнення пожеж поблизу ліній електропередач.

У компанії попереджають, що законом заборонено розпалювати вогнища в охоронних зонах ліній електропередач. Ширина охоронних зон залежить від напруги лінії. 
Охоронна зона для повітряних ліній електропередач встановлюється в залежності від класу напруги лінії на відстані від крайніх проводів:

  • до 1 кВ - 2 метри
  • до 20 кВ – 10 метрів
  • 35 кВ - 15 метрів
  • 110 кВ - 20 метрів

Окрім розведення вогню, в охоронних зонах суворо забороняється розміщувати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо), нагромаджувати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали, розміщувати звалища горючих і хімічно небезпечних відходів. Найменша іскра може спровокувати пожежу, загоряння дерев'яних опор ліній електропередач, виникнення короткого замикання та обриву проводів. Під дією вогню провід може перегрітись. Це, в свою чергу, може стати причиною його обриву, ураження струмом людей та тварин , які знаходяться поруч, та знеструмлення населених пунктів.

Обленерго закликає дотримуватись Правил охорони електричних мереж та правил поведінки з вогнем, неодноразово нагадувати правила безпеки дітям. 
Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». У випадку виявлення обірваного проводу негайно зверніться у Кол-центр компанії за номером 0 80 50 40 20.