З настанням весни в Україні значно підвищилася ефективність роботи сонячних електростанцій. Саме тому компанія "Укренерго" звернулася до громадян із проханням змінити свої звички споживання електроенергії та використовувати потужні електроприлади у денний час, зокрема з 10:00 до 18:00. У цей період енергосистема країни найбільше потребує балансування через надлишок виробленої сонячної енергії.
Учора, 23 квітня, в АТ «Прикарпаттяобленерго» пройшла зустріч з керівницею освітнього напрямку ГО «Нуль відходів ІФ» Тамарою Кундельською, де енергетики мали можливість перевірити власні навички сортування, дізнатися про зміни в законодавстві, які відбулися в питанні управління відходами та зрозуміти, які проблеми переробки є в Україні та в регіоні.
Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), постановила, що вже з 1 липня в Україні почнуть діяти європейські підходи, за якими будуть визначатися параметри якості електроживлення. Відтак, відбудеться перехід на номінальну напругу 230/400 В замість колишніх стандартів.
З 1 липня 2025 року в Україні відбудеться перехід на номінальну напругу 230/400 В. Відповідну Постанову № 550 від 15.04.2025 року ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), відповідно до якої внесені зміни до Кодексу систем розподілу, які передбачають запровадження нових рівнів стандартної номінальної напруги.
Чимало підприємців або власників малого бізнесу намагаються вести комерційну діяльність, сплачуючи при цьому за електроенергію за побутовим тарифом. Лише від початку 2025-го року інспектори АТ «Прикарпаттяобленерго» виявили 73 таких порушників, за минулий рік ця цифра досягла 806 об’єктів. Така практика ведення бізнесу за невідповідними тарифами – це не лише нечесно, а й незаконно. Яка відповідальність загрожує недобросовісному споживачу – розповідають фахівці компанії.
У цілях адаптації законодавства України до законодавства ЄС, що є важливою складовою поступового поглиблення співпраці та економічної інтеграції України з ЄС, та з метою виконання Концепції впровадження «розумних мереж» в Україні до 2035 року та Плану заходів щодо реалізації цієї концепції, схвалених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.10.2022 № 908-р, НКРЕКП передбачила у Кодексі комерційного обліку електричної енергії, затвердженому постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 311 (далі – Кодекс), вимоги щодо впровадження інтелектуальних лічильників та систем обліку електричної енергії.
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу зібрав сьогодні представників бізнесу на презентацію реновації факультету автоматизації та енергетики. На заході були і представники «Прикарпаттяобленерго», як багаторічні партнери університету та головні роботодавці області в енергетичній сфері.
Сьогодні познайомимо вас із Центром обслуговування клієнтів в Івано-Франківську – місцем, куди споживачі приходять замовити послуги, що стосуються питань електропостачання, справної роботи мереж і приладів обліку. Центр обслуговування клієнтів (ЦОК) розташовується в обласному центрі по вулиці Надрічній, 4Б, щомісяця консультує близько 6-7 тисяч споживачів та обслуговує як побутових, так і непобутових споживачів.
З 1 січня 2025 року в Україні змінюються правила обліку електроенергії для непобутових споживачів групи «А». Це стосується бюджетних установ та приватних підприємств, які мають приєднану потужність понад 150 кВт або середнє місячне споживання понад 50 000 кВт·год.
Експерти попереджають про можливі проблеми з електропостачанням через недостатню кількість ресурсів.