в черзі 0
Меню

31.07.2018

АТ «Прикарпаттяобленерго» об’єднує філії і готується працювати у новому форматі

В АТ «Прикарпаттяобленерго» тривають структурні зміни на вимогу Закону України "Про ринок електричної енергії", який був прийнятий 11 червня 2017 року. Цим законом передбачено впровадження з 01 липня 2019 року нової моделі ринку електроенергії, яка передбачає зміни у внутрішній структурі енергокомпаній. Як ці зміни торкнуться прикарпатських енергетиків? Що зміниться для клієнта? На ці питання відповідає начальник відділу стратегічного планування АТ «Прикарпаттяобленерго» - Андрій Грабчук.

Якими причинами і обставинами зумовлена реорганізація ринку енергопостачання?

Україна, підписавши угоду про членство в Енергетичному Співтоваристві, зобов’язалась з 1 січня 2015 року застосовувати правила Третього енергетичного пакета ЄС. Він включає створення незалежних структур для передачі та розподілу електроенергії (розмежування видів економічної діяльності). Така практика поширена у Європейському Союзі. За таким принципом працюють енергетичні та газові компанії Європи.

Хто ініціює ці зміни в країні і яким документом ці зміни будуть підкріплені?

Ці зміни в країні ініціює керівництво держави, зокрема, Президент, Кабінет міністрів та затверджує Верховна рада України. Вони є обов’язковими для виконання усіма енергокомпаніями.

Усі ці зміни прописані у  Законі України «Про ринок електричної енергії України». Цей законопроект враховує окремі норми Законів України «Про засади функціонування ринку електричної енергії України» та «Про електроенергетику» і істотно змінює структуру діючого законодавства, яким регламентується функціонування ринку електричної енергії. Закон України «Про ринок електричної енергії» прийнятий 11 червня 2017 року. Ним передбачено впровадження з 01 липня 2019 року нової моделі ринку електроенергії.

У чому полягає реорганізація ринку електроенергії?

Реорганізація ринку енергопостачання передбачає поділ всіх обленерго на окремі організаційні структури, одна з яких буде займатися передачею електроенергії та підключенням нових споживачів, інша – продажем електроенергії клієнтам. Окрім поділу існуючих енергокомпанії, на ринку з’являться нові продавці електроенергії, ринок стане конкурентним, а обленерго втратять своє монопольне становище.

Впродовж 18 місяців з моменту вступу в силу Закону, повинні бути здійснені заходи з відокремлення розподільчої і постачальної компанії. АТ «Прикарпаттяоблнерго» згідно з вимогами законодавства, також буде поділено на дві окремі компанії. Таким чином, в грудні 2018 року функції продажу електроенергії на території Івано-Франківської області перейдуть до новоствореної компанії, яка надаватиме гарантовані державою послуги з постачання електроенергії побутовим та малим непобутовим споживачам.

Як до цих змін готується АТ «Прикарпаттяобленерго»?

Щоб бути готовими до запровадження змін на ринку енергопостачання, впродовж 2016-2017 в АТ «Прикарпаттяобленерго» оптимізували і вдосконалили бізнес-процеси, внесли зміни в організаційну структуру компанії. Досвід переймали у сусідніх країнах -  консультувалися з польськими колегами, які уже пройшли шляхом цієї реформи після вступу країни у ЄС. З 01 липня розпочався наступний етап - зміна організаційної структури філій або іншими словами – їх об’єднання.

Яка мета в об’єднанні філій компанії?

Мета об’єднання філій - підвищення ефективності управління компанією за рахунок укрупнення адміністративних функцій керівника філії, що позитивно вплине на ефективність управління,  на покращення результативності бізнес-процесів,  експлуатацію і технічне обслуговування мереж, на надійність та ефективність системи передачі електроенергії.  Із 17-ти функціонуючих буде сформовано 7 філій.

Коли філії запрацюють вже у новому форматі?

З 2 липня у новому форматі працюють уже дві нові філії:

           - філія АТ «Прикарпаттяобленерго» «Західна», яка об’єднала Калуський РЕМ, Рожнятівський РЕМ і Долинський РЕМ (центральний офіс «Західної» філії знаходиться в приміщенні Калуського РЕМ);

            - філія АТ «Прикарпаттяобленерго» «Північна», яка об’єднала  Галицький РЕМ і Рогатинський РЕМ (центральний офіс «Північної» філії знаходиться в приміщенні Галицького РЕМ).

Ще 5 новостворених філій запрацюють з 01 жовтня.

Хто очолив «Західну» і «Північну» філії АТ «Прикарпаттяобленерго»?

Директором філії «Північна» став Юрій Іванович  Хрін, колишній директор Тлумацького РЕМ. Головним інженером новоствореної філії став колишній головний інженер Галицького РЕМ Роман Дмитрович Романюк, а начальником відділення обліку електроенергії - Богдан Романович Наконечний, який раніше працював заступником директора Галицького РЕМ з питань технічного забезпечення електроенергії.

Філію АТ «Прикарпаттяобленерго» «Західна» очолив  Віталій Антонович Комісарук, колишній директор Долинського РЕМ. Головним інженером «Західної» став  колишній головний інженер Рожнятівського РЕМ Роман Іванович Дзундза, а Олег Тарасович Тутка, колишній директор Калуського РЕМ, став начальником відділення обліку електроенергії.

Чи торкнуться ці зміни клієнта компанії?

Клієнти компанії не відчують жодного дискомфорту. Зміни в організаційній структурі підприємства не вплинуть на якість обслуговування електричних мереж та зниження оперативності ліквідації аварійних ситуацій.

Усі питання щодо електропостачання і надалі будуть вирішуватись у Центрах обслуговування клієнтів, які залишаться в кожному районі (за винятком об’єднаного ЦОК у Коломиї) або за тим же номером кол-центру – 0800 50-40-20. Варто звернути увагу, що зміни торкнулися тільки реквізитів у рахунках на оплату за спожиту електроенергію, це відбулося автоматично, без участі клієнта. Відповідні зміни внесено і в електронні сервіси через які клієнт може здійснювати оплату, зокрема у «Персональний кабінет», «Приват 24», тощо.

Це вимога часу, яка допоможе нам підвищити ефективність використання обладнання, спецтехніки, робочого часу працівників, та, в кінцевому результаті, підвищить якість послуг, які ми надаємо нашим клієнтам. Адже клієнтоорієнтованість і надалі буде основним з принципів роботи АТ «Прикарпаттяобленерго».

 

Запис в ЦОК