Logo mob
Особистий кабінет

13.08.2018

Енергетики ліквідовують системну аварію на лініях 110 кВ

Сьогодні вранці в Івано-Франківській області одночасно вимкнулись одразу чотири високовольтні лінії, знеструмивши вузлові підстанції «Коломия» та «Надвірна», які живлять південну частину області. Наразі електропостачання відновлене, але є ризик повторного вимкнення.

Системна аварія сталась вранці 13 серпня.

Першою вимкнулась лінія 110 кВ «Богородчани – Надвірна», а за нею  - лінії 110 кВ «Івано-Франківськ – Надвірна»,  «Івано-Франківськ – Одаї – Коломия» та «Чернівці - Гаврилівці – Снятин». Енергетики робили спроби подавати напругу, щоб відновити електропостачання, але лінії вимикались повторно.

 

Точні причини аварії наразі не встановлені. На одній із чотирьох  високовольтніх ліній «Івано-Франківськ - Одаї» виявили пошкодження, яке вдасться ліквідувати за кілька годин. Ремонтна бригада уже працює над поломкою. На діагностику причин аварії та їх виправлень на решті ліній кинуті всі сили: оперативно-виїзні бригади проводять обхід ліній, щоб знайти причини вимкнень, а споживачів перезаживляють до резервних джерел нашої та Чернівецької областей.

Зараз напругу на підстанції «Коломия» та «Надвірна» подали,  електропостачання регіону відновлено, але енергетики попереджають, що поки не з’ясують причини вимкнень та їх не виправлять, повторне вимкнення можливе.

Енергетики нагадують, що у випадку виникнення аварійних ситуацій споживачам слід негайно звертатися у цілодобовий кол-центр компанії за номером 0 800 50 40 20. Також просять з розумінням ставитись до перенавантажень на кол-центр і слідкувати за вимкненнями на офіційному сайті компанії oe.if.ua.

вимкнення