Logo mob
Особистий кабінет

18.10.2018

Тепло та безпечно взимку

Зі зниженням температурних показників в осінньо-зимовий період, зростає кількість пожеж через необережне використання електрообігрівачів та опалювальних приборів, їхню несправність, короткі замикання внаслідок перевантаження електромереж тощо. З метою попередження загрози виникнення пожежонебезпечних ситуацій, АТ «Прикарпаттяобленерго» здійснює профілактичні заходи, спрямовані на недопущення пожеж на об’єктах підприємства, та нагадує споживачам про правила пожежної безпеки.

У прагненні захистити своїх споживачів та  мережі електропостачання від аварійних ситуацій, в АТ «Прикарпаттяобленерго»  закликають споживачів дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки. Часто до короткого замикнення і пожежі призводить перевантаження електромережі в результаті одночасного включення в мережу, особливо в одну розетку, декількох електроприладів. З метою уникнення перевантаження, не рекомендується вмикати одночасно побутові електроприймачі значної потужності. Також забороняється застосування саморобних некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму. Енергетики наголошують, що найбільшу кількість пожеж спричиняють саме вони. Окрім того, електронагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі, інші побутові електроприлади й апаратура слід вмикати в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних вилок та електророзеток заводського виготовлення. А застосовуючи електрообігрівачі, перш за все слід перевірити справність електропроводки, щитка, розеток та штепсельних вилок приладів.

Особливу увагу енергетики звертають на ряд рекомендацій, які допоможуть запобігти виникненню пожежонебезпечних ситуацій. А саме забороняється:

  • застосовувати для опалення приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання або лампи розжарювання;
  • підвішувати світильники безпосередньо на струмопроводи, обгортати електролампи та світильники папером, тканиною або іншими горючими матеріалами, експлуатувати світильники зі знятими плафонами (розсіювачами);
  • використовувати вимикачі, штепсельні розетки для підвішування одягу, інших предметів; заклеювати електропроводку шпалерами або горючими тканинами.
  • використовувати побутові електронагрівальні прилади (праски, чайники та інше) без негорючих підставок;
  • користуватися пошкодженими електророзетками, відгалужувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами;
  • застосовувати кабелі та проводи з пошкодженою ізоляцією;
  • залишати без нагляду на виході з приміщення або квартири ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори тощо.

Із настанням пожежонебезпечного осінньо-зимового періоду 2018-2019 року АТ «Прикарпаттяобленерго» закликає споживачів бути максимально уважними та обережними з використанням обігрівальних приладів, адже в більшості випадків причиною виникнення пожеж є недбалість та нехтування правил пожежної безпеки. Енергетики нагадують: у випадку виникнення аварійних ситуацій, пов’язаних з електропостачанням, слід телефонувати на цілодобову телефонну лінію Кол-центру 0 800 50 40 20 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на території України).