03.12.2019
Працівники АТ «Прикарпаттяобленерго» під час виїзду для перевірок правильності схем підключення та пломбування зіштовхуються із випадками, коли під час проведення ремонтних робіт у старій багатоквартирній забудові споживач замінює двопровідну схему внутрішньої електропроводки (фаза + нуль) на трипровідну (фаза + нуль+ заземлення). Це є порушенням.
Відповідно до вимог нормативних документів, провід заземлення повинен бути приєднаний у електрощитку до заземляючого контуру, але у старих багатоквартирних забудовах заземляючий контур – відсутній. Тому, часто електрик, якого ви запрошуєте для виконання монтажних робіт у вашій квартирі, з’єднує провід заземлення з «нульовим» проводом. Таке з’єднання є небезпечним для споживача у випадку проведення робіт у внутрішній квартирній мережі (заміна або встановлення автоматичних вимикачів, електричних кабелів), що призводить до зміни місця приєднання фазного та нульового проводу. Внаслідок таких неправильних дій на «вусику» заземлення у розетці з’явиться «фаза». За таких умов при дотику до пральної машини, електроплити, холодильника, вас може уразити електричним струмом. Також може виникнути пожежа у квартирі, оскільки електроенергія буде протікати через металеві труби (газову, водопровідну) і нагрівати їх.
Для запобігання таких випадків рекомендується встановлювати на вводі у квартиру диференційний автомат – пристрій захисного вимкнення напруги. Диференційний автомат захистить від перевантаження електромережі, короткого замикання, ураження електричним струмом, пожежі.
Щоб встановити диференційний автомат та перевірити схему електроживлення у вашій квартирі АТ «Прикарпаттяобленерго» рекомендує звернутись до кваліфікованого електрика.
Також завжди потрібно пам’ятати, що кожен із нас особисто несе відповідальність за свою безпеку та безпеку оточуючих!