Logo mob
Особистий кабінет

18.06.2020

У горах з’явиться ще одна оновлена лінія електропередачі

В рамках Інвестиційної програми АТ «Прикарпаттяобленерго» на 2020 рік енергетики розпочали технічне переоснащення ЛЕП на ділянці від м. Ворохта до с. Поляниця з будівництвом нової розвантажувальної підстанції 35/10 кВ «Поляниця».

 

 

« Сьогодні передача електроенергії напругою в 10 кВ на поточній лінії відбувається на відстань у більше 14 кілометрів. Лінія такої потужності, передаючи електроенергію на велику відстань зазнає енергетичних втрат, і тому у віддалених населених пунктах електроенергія може бути неналежної якості, - зазначає технічний директор Олег Сеник. - Також, від цієї лінії живиться 5 відносно великих населених пунктів, що створює велике навантаження на лінію, і як наслідок, може призвести до зниження напруги у будинках, особливо у період більш активного використання електрики. Протягом останнього року до нас неодноразово звертались більше 30 споживачів цієї місцевості, у яких часто фіксуються перебої у електропостачанні, низька напруга в мережі тощо. Щоб покращити якість та надійність електропостачання мешканцям регіону, було вирішено модернізувати лінію на цій ділянці».

Запланована реконструкція передбачає також заміну «голого» проводу на самоізольований з підвищеним класом ізоляції, виконаний за новішою технологією. Використання самоізольованого проводу дає можливість підвищити рівень електробезпеки населення, знижує ймовірність виникнення пожеж, дозволяє безпечно виконувати ремонт на лінії без вимкнення електропостачання, підвищує надійність  електропостачання за різних погодних умов.

Окрім того, одне із кіл лінії після технічного переоснащення передаватиме електроенергію вищої напруги: 35 кВ замість поточних 10 кВ.  Це дозволить приєднувати до лінії нових споживачів без шкоди якості електроенергії вже існуючим споживачам, забезпечить кращий рівень напруги в помешканнях.

Також на цій лінії буде збудована нова розвантажувальна підстанція ПС 35/10 кВ «Поляниця», яка дозволить перезаживлювати населені пункти, в яких через аварійні ситуації буде відсутнє електропостачання, а також покращити електропостачання віддаленим населеним пунктам та окремим помешканням.

Окрім того, технічне переоснащення дасть змогу в подальшому виконати реконструкцію підстанції 35/10 кВ в с. Яблуниця.

За сприятливих умов роботи з технічного переоснащення лінії планують завершити до кінця вересня 2020-го року. Проте лінія нерідко проходить по болотистій місцевості, яка під час сильних дощів затоплюється і  ускладнює доступ до опор та підстанції.

АТ «Прикарпаттяобленерго» з проханням звертається до мешканців регіону, в якому ведуться ремонтні роботи, ставитись з розумінням до планових вимкнень та інших незручностей, пов’язаних з виконанням цих робіт, адже по завершенню робіт,  нова переоснащена лінія дасть поштовх розвитку місцевому бізнесу, зокрема туристичному, а також забезпечить якісніше, надійніше та безпечніше електропостачання в домівках.