Logo mob
Особистий кабінет

21.08.2020

Увага! Змінились правила розрахунку середньодобового нарахування електроенергії.

Прикарпатські енергетики роз’яснили, як розраховуватимуть обсяги використаної  електроенергії  у випадку, коли не отримають показ від клієнта або отримають його невчасно.


У зв’язку зі змінами у Кодексі комерційного обліку електричної енергії, змінився алгоритм нарахування обсягу спожитої електроенергії за розрахунковий місяць. Цей алгоритм застосовують у випадку, коли в компанію не надходить показ лічильника електроенергії від клієнта або коли він надходить невчасно.

Згідно п.8.6.5.  Кодексу комерційного обліку електричної енергії  у разі неотримання до початку четвертого календарного дня місяця, що настає за розрахунковим, показів лічильника та за умови, що лічильник електричної енергії не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний обсяг розподілу та споживання електричної енергії по споживачу за розрахунковий місяць визначається розрахунковим шляхом за значенням середньодобового обсягу споживання.
 Якщо до змін Кодексу комерційного обліку електричної енергії середньодобовий обсяг визначався виключно за попередній розрахунковий місяць, то тепер середньодобовий обсяг споживання електричної енергії для цілей розрахунків визначається на основі фактичних даних (показів) лічильника(ів), зафіксованих за період між двома послідовними зчитуваннями показів, та кількості днів між цими зчитуваннями показів в аналогічному періоді попереднього року або, у разі відсутності відповідних даних за попередній рік, за згодою сторін на основі фактичних даних (показів) лічильника за попередній розрахунковий місяць.

Наприклад, якщо в компанію не надійде показ від клієнта за спожиту у серпні електроенергію до 3 вересня 2020 року, то при розрахунку обсягу спожитих кВт*год візьмуть за основу спожиті кВт*год за серпень 2019 року (якщо вони були подані), а не за липень 2020 року, як було до внесених змін.

Як можна вплинути на ці розрахунки?
Щоб сплачувати за фактично спожиту електроенергію, важливо вчасно подати показ лічильника електроенергії – ближче до кінця звітного місяця або в перші 3 календарні дні наступного місяця. На щастя, більшість побутових справ сьогодні можна вирішувати дистанційно. Подавати покази спожитої електроенергії можна шістьма різними способами, і все це без людних черг і без спілкування з контролером:(ККОЕЕ передбачено зняття показів контролером не рідше одного разу на шість місяців)
1.    Через «Персональний кабінет споживача» на сайті – www.oe.if.ua.
2.    З допомогою чат-бота:
✔ на сайті – www.oe.if.ua
✔ в Telegram – t.me/oeifuabot
✔ у Skype – bit.ly/Skype_OEbot
3.    Зателефонувавши в Кол-центр за номером 0800-50-40-20 (безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів) або (0342)-59-40-20.
4.    Через голосове повідомлення. Клієнту достатньо зателефонувати в кол-центр «Прикарпаттяобленерго» за номером 0 800-50-40-20 або (0342)-59-40-20, керуючись голосовими підказками, натиснути на кнопку «2» та продиктувати показ. Послуга доступна цілодобово, тому можна подати покази без зусиль та в будь-який зручний для нього час!
5.    З допомогою Viber, просканувавши QR-код на сайті компанії (https://www.oe.if.ua/) в розділі «Споживачам».
6.    SMS-повідомлення з текстом: «945 (пробіл) 8 цифр номеру вашого особового рахунку (пробіл) показ» на номер 2909.
 

 

Увага! Змінились правила розрахунку середньодобового нарахування електроенергії.
Увага! Змінились правила розрахунку середньодобового нарахування електроенергії.