Logo mob
Особистий кабінет

22.02.2021

Частина коштів Інвестпрограми 2021-го року буде спрямована на реконструкцію електромереж Косівщини

Близько 70% електромереж гірських регіонів області вичерпали свій комутаційний ресурс  і потребують заміни. Через брак коштів та важкодоступність місцевості, деяке обладнання востаннє замінювалось ще в 80-их роках минулого століття. Прикарпатські енергетики цьогоріч спрямовують основні зусилля та велику частину інвестиційних коштів на покращення стану мереж районів в горах. Один із цих регіонів – Косівський.

 

 

На адресу АТ «Прикарпаттяобленерго» нещодавно прийшов лист подяки від мешканців с. Баня-Березів Косівського району за встановлення розвантажувальної підстанції на ділянці «Старе село». Будівництво розвантажувальної підстанції, яка допомогла покращити напругу мешканцям Косівщини, було одним із останніх заходів задля покращення стану мереж району у 2020 році. А вже в цьому році Частина коштів Інвестпрограми також буде спрямована на реконструкцію електромереж Косівщини.

«Косівський край – один із небагатьох регіонів в області, що так активно розвивається й розростається, а тому постійно потребує збільшення потужності для все нових приєднань, – розповідає заступник директора технічного з управління активами Олег Білий. – Регіон складний для проведення монтажних робіт через гірський характер місцевості, він важкодоступний за ускладнених погодних умов, але безперечно потребує реконструкцій і модернізації. Оскільки за таких умов реконструкції мереж потребують значних коштів, ми дуже розраховували на введення стимулюючого тарифоутворення.  Оскільки стимулююче регулювання таки запровадили, великий обсяг необхідних робіт нарешті став можливим. На 2021 рік у Косівському районі заплановано виконати ряд заходів, які вплинуть на покращення якості напруги, зменшення технологічних втрат електроенергії та відновлення технічного стану електричного обладнання».

Серед основних заходів енергетики виділяють будівництво розвантажувальних ТП-10/0,4 кВ для розвантаження трансформаторних підстанцій сіл В.Березів, Космач, Яворів, Старий Косів. Ці заходи спрямовані на покращення якості напруги, зменшення ризику аварійних вимкнень через понаднормативну довжину ліній.

Окрім того, щоб покращити якість напруги та знизити ризик аварійних вимкнень через обриви на лініях, в тому числі і в негоду, енергетики планують провести технічне переоснащення повітряних ліній 0,4 кВ з використанням самоутримуючих ізольованих проводів від КТП-252 с. Ростоки. Це доволі масштабний проект, яким заплановано будівництво повітряних ліній 10 кВ довжиною 0,468 км, чотири розвантажувальні трансформаторні підстанції 10/0,4 кВ, та одинадцять повітряних ліній 0,4 кВ довжиною 3,618 км. 

З тією ж метою заплановане технічне переоснащення повітряних ліній 0,4 кВ з використанням самоутримуючих ізольованих проводів від КТП-261 с.м.т Кути. Проектом заплановано будівництво ділянок повітряних ліній 10 кВ довжиною 0,315 км, три розвантажувальні підстанції 10/0,4 кВ, та десять ділянок повітряних ліній 0,4 кВ довжиною 3,357 км. 

Прикарпатські енергетики планують також розгорнути на Косівщині капітальні ремонти. Проведення капітальних ремонтів у 2021 році заплановані для ділянок повітряних ліній 0,4 кВ Л-1 від КТП-130  с.м.т Яблунів, повітряних ліній електропередачів 0,4 кВ Л-1 від ЗТП-320 м.Косів,  повітряних ліній 0,4 кВ Л-2 від КТП-366 м. Косів, повітряних ліній 0,4 кВ Л-2 від ЩТП-616 с.Кобаки, КТП-206 с. Черганівка, КТП-26 с. Вербовець, КТП-28 с. Хімчин, КТП-296 с. Черганівка, КТП-34 с. Хімчин, КТП-340 с. Город, КТП-43 с. Город, КТП-457 с. Хімчин, КТП-94 с. Хімчин. Капітальні ремонти суттєво вплинуть на якість та надійність електропостачання.

На повітряних лініях класу напруги 10 кВ планують технічне переоснащення на ділянках від ПС Косів до КР 427 пр.Соколівка та від ПС Яворів до ТП 501 пр.Снідавка.

Також, уже зараз проходить програма із планових замін опор, які знаходяться в критичному технічному стані на  ділянках розподільчих ліній 0,4 кВ. У зв’язку з проходженням електричних мереж лісовими масивами, які вимагають систематичного проведення чистки трас, у чисельних обсягах робіт на допомогу філії буде залучена підрядна організація для проведення чистки трас та розширення просік ПЛ-10 кВ в кількості 60 га. Проведення чистки трас позитивно вплине на зменшення технологічних порушень і зменшення кількості відключень з причини попадання гілок на проводи повітряної лінії.

 Комплексно усі ці заходи покликані помітно покращити якість напруги, попередити аварійні вимкнення на лініях, а також зменшити час на їх усунення. Енергетики просять з розумінням ставитись до ймовірних планових вимкнень на лініях, які супроводжуватимуть роботи, адже в результаті косівчани отримають якісніше електропостачання. З графіками вимкнень можна буде ознайомитись на карті вимкнень стартової сторінки сайту АТ «Прикарпаттяобленерго»  https://oe.if.ua/, вибравши свій регіон. Також, підписатися на смс-інформування про планові вимкнення можна за посиланням: https://goo.gl/G91z1H , або ж залишивши свій актуальний номер телефону у кол-центрі компанії за номером 0 800 50 40 20.