Logo mob
Особистий кабінет

22.02.2021

Об’єкти калуського КП «Водотеплосервіс» знеструмлять через борги

26 лютого 2021 року АТ «Прикарпаттяобленерго» буде змушене припинити електропостачання  ПК «Водотеплосервіс». Підприємство заборгувало за розподіл електричної енергії та перетоки реактивної енергії. 

 

АТ «Прикарпаттяобленерго» занепокоєне станом розрахунків за послугу розподілу електричної енергії комунальним підприємством «Водотеплосервіс» м. Калуш. Підприємство не сплачує кошти за електроенергію, яку споживає, і його борг збільшується.

Знеструмити комунальне підприємство мали ще 11 лютого. На адресу АТ «Прикарпаттяобленерго» 10 лютого надійшов гарантійний лист, в якому адміністрація комунального підприємства пояснювала неоплату послуг заборгованістю населення. За словами керівництва підприємства, станом на 01.02.2021 року борг населення перед КП «Водотеплосервіс» перевищує 29 мільйонів гривень, і це унеможливлює здійснення своєчасних розрахунків за розподіл електроенергії. Комунальне підприємство очікувало фінансової допомоги від Калуської міської ради та зобов’язалося ліквідувати заборгованість трьома траншами до 26 лютого 2021 року. Зважаючи на складний фінансовий стан комунального підприємства через борги калушан та обіцяну допомогу від Калуської міської ради, АТ «Прикарпаттяобленерго» відтермінувало знеструмлення об’єктів КП «Водотеплосервіс».

На жаль, відтермінування та перемовини не дали результату, КП «Водотеплосервіс» не дотримало власних гарантій. Станом на 22 лютого 2021 року, від КП «Водотеплосервіс» надійшов лише один із траншів у 300 тисяч гривень, наступні два наразі проводити не планують.

26 лютого 2021 року розподіл електричної енергії на об'єкти КП «Водотеплосервіс» буде припинено у відповідності та на виконання вимог підпункту 3 пункту 11.5.2 Кодексу Систем Розподілу, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від  14.03.2018 № 310 із змінами і доповненнями внесеними Постановою 24.06.2020 №1209.

Обов’язок оператора системи розподілу АТ «Прикарпаттяобленерго» — здійснювати розподіл електричної енергії, а обов’язок клієнтів — своєчасно оплатити ці послуги. Це передбачено Законом України «Про ринок електричної енергії» та Правилами роздрібного ринку електроенергії. Неоплата або ж невчасна оплата цих послуг підприємствами загрожують ефективному функціонуванню енергосистеми та можливості надавати якісні послуги розподілу електричної енергії мешканцям та підприємствам області. Тому, керівництво АТ «Прикарпаттяобленерго» вкотре звертається до уповноважених осіб КП «Водотеплосервіс» з проханням усунути заборгованість.