Logo mob
Особистий кабінет

09.06.2021

В АТ «Прикарпаттяобленерго» стартувала програма із сортування сміття.

7 червня прикарпатські енергетики, окрім звичної макулатури та батарейок,відсортовуватимуть тетрапак, пластик, скло, метал, які надсилатимуться на вторинну обробку.

 

«Ідея програми ековідповідальності з’явилась під час підготовки до Всесвітнього дня вишиванки, який у цьому році проходив під гаслом «Землю предків передамо нащадкам», – розповідає Ольга Тишко, голова профкому обленерго. – Ми усвідомили, що можемо зробити більше для екології і почнемо із сортування сміття. Тому під час дня вишиванки ми запросили до себе фахівців із компанії «SortSmart» та кафедри біології та екології Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, які провели для енергетиків майстер-клас із сортування 15 видів відходів. Довго не чекаючи, ми почали впроваджувати проект спочатку в центральному офісі, і якщо він буде успішним – то запровадимо таку ж ініціативу на філії».

Уже на цьому тижні усі індивідуальні урни працівників будуть замінені на картонні екоящики для тетрапаку, металу, скла, пластику та окремо для побутових відходів та органіки. Ековолонтери із числа працівників компанії відвідають кожен кабінет із поясненнями правил відповідального сортування, розкажуть як розрізняти маркування на пластику та навчать швидко зорієнтуватися, в яку урну викинути відходи. Також, для кращого засвоєння правил сортування, енергетикам запропонують розроблені у компанії роздаткові матеріали – буклети із візуалізацією правил. Результатом програми стане сформована екологічно свідома поведінка, що увійде у звичку енергетиків.

 Для того, щоб бути впевненими, що відходи із різних контейнерів врешті-решт не потраплять на один полігон, АТ «Прикарпаттяобленерго» уклало договори із екологічними компаніями.  «Віза-вторма» забиратиме у енергетиків на вторинну переробку макулатуру, скло та пластик, «Еко-Прикарпаття» забиратиме побутові відходи, які не підлягають переробці та органічні відходи, а компанія «SortSmart» вивозитиме на переробку тетрапак.

До слова, сортування сміття – це не перші кроки АТ «Прикарпаттяобленерго» у напрямку екологічної відповідальності.  Уже десятки років в компанії окремо відбирають для вторинної обробки макулатуру, батарейки, лампочки, пластмасу, металобрухт, відпрацьовані шини та оливу. «Людина відповідальна за планету Земля. Це наш дім, це повітря, яким ми дихаємо, вода, яка є основою нашого життя. Щороку люди продукують тони пластику, який отруює середовище, - розповідає одна із організаторок акції, помічниця Голови Правління обленерго Юлія Гапей. – АТ «Прикарпаттяобленерго» прагне бути ековідповідальною компанією, наші працівники готові сортувати сміття. Майстер-клас став першим кроком - ми навчились розрізняти маркування, ознайомилися із основами сортування, а тепер уже активно  розмірковуємо над тим, як витіснити пластик із повсякденного використання. Ми починаємо з себе і закликаємо прикарпатців до екологічно свідомої поведінки».