Logo mob
Особистий кабінет

01 Лютого 2023, 12:54

Відповідаємо на типові питання, що стосуються нової підчерги

Мова йде про 4.3

 1 лютого в графіки погодинних вимкнень додалась підчерга 4.3.

 

1. Хто потрапив до підчерги 4.3?

За чергою 4.3 під вимкнення потрапило 12 котелень міста Івано-Франківська та будинки, які живляться спільними з котельнями лініями електропередачі. Раніше ці будинки не вимикались або вимикались енергетиками «вручну»  за підчергою 4.2. 

12 котелень вибрані з усіх не випадковим чином. Це ті котельні, які підключені безпосередньо до підстанцій на напрузі 0,4 кВ і з ними на лінії немає розміщених інших об’єктів критичної інфраструктури (лікарень, насосних тощо).

Другий критерій – технічні можливості цих котелень дозволяють підтримувати потрібний температурний режим протягом періоду вимкнень. Всі вони забезпечені альтернативним джерелом енергопостачання (генераторами).   

 

2. Коли вимикають чергу 4.3?

Чергу 4.3 вимикають двічі на добу: з 21:00 до 01:00 та з 09:00 до 13:00. Цей графік узгоджено з «Івано-Франківськтеплокомуненерго», він відповідає технологічним процесам роботи котелень.

На тиждень відтерміноване вимкнення котельні на Довженка, а будинки, які мають спільну з нею лінію електропередачі продовжують вимикати за підчергою 4.2. Відтермінування пов’язане ізвстановленням на котельні більш потужного генератора. 

 

3. Хто прийняв рішення про запровадження черги 4.3 і чим це зумовлене?

Рішення було прийнято спільно АТ «Прикарпаттяобленерго» та міською владою. В Івано-Франківську є близько 600 підстанцій. 400 з них вимикають зараз дистанційно. Ще 200 вимкнути дистанційно змоги немає, оскільки на цих приєднаннях є об’єкти критичної інфраструктури.

100 із цих підстанцій вимикають «вручну», відповідно  будинки, які є на цих приєднаннях,заведені під чергу 4.2.

Решту 100 підстанцій не вимикались жодного разу через нестачу персоналу з відповідними навиками і дозволами працювати в електроустановках. Для соціальної справедливості, про яку говорять ті, кого вже вимикають четвертий місяць поспіль, варто вимикати і їх.

Рішення як це зробити було прийнято на Раді оборони області: міських, селищних і сільськихголів зообов’язали організувати процес вимкненьза адресами, що знаходяться на лініях з критичною інфраструктурою. До процесу малидолучити балансоутримувачів будинків, електриків ОСББ, ЖКГ. При виконанні цьогорішення під вимкнення потрапляли б тількибудинки без участі котелень. Однак, міськийголова обласного центру  піддав сумнівуможливість реально виконати рішення Радиоборони. 

       Так з’явилося альтернативне рішення – автоматично вимикати котельні та  будинки, які живляться з ними від однієї лінії. Після численних спільних зустрічей за участі мерії, теплокомуненергота енергетиків, були погоджені графіки вимкнень та адреси, які під них потрапляють. 

 

4. З якою метою створена черга 4.3?

Чергою 4.3 вимикається додатково 67 підстанцій. Таким чином під графіки вимкнень зараз потрапляє майже весь обласний центр. Це соціально справедливо. 

Черга 4.3 при вимкненні знімає з мереж навантаження у 9 мВт. Ці мегавати вкрай важливі для балансування, коли «перебираються» ліміти у періоди пікових навантажень. Це дасть змогу у більшості випадках не застосовувати години можливих вимкнень.