Logo mob
Особистий кабінет

19 Квітня 2023, 12:38

Обірваний провід: чому небезпечно?

Обірваний провід на лінії під напругою – це невидима пастка. Тому під чаc сильних вітрів та негоди краще триматись подалі від енергообладнання.

Земля, що є провідником електричного струму, у випадку падіння стає ніби його продовженням. Навколо місця обірвання проводу утворюється небезпечна зона радіусом 8 метрів, в якій струм розтікається у вигляді півсфери від обірваного краю електропроводу утворюючи невидиму «електричну калюжу». При цьому вся поверхня землі, що знаходиться в точці розтікання, отримує певний потенціал, який зменшується в міру віддалення від точки дотику проводу із землею, виникає крокова напруга.


8 метрів - радіус зони ураження. Візуально відстань аналогічна довжині рейсового автобуса. Людині при потраплянні у цю зону загрожує смертельна небезпека, незалежно від того, чи торкнулася вона до проводу, чи ні. Чим ширший крок — тим більша різниця потенціалів і тим ймовірніше ураження електричним струмом. Тому із зони крокової напруги необхідно виходити, не відриваючи ступні ніг одну від одної.


Виявити обірваний провід, який залишається під напругою, важко, адже, електроенергію не можна ні почути, ні побачити, ні виявити за запахом. Провід тонкий і непомітний, особливо в траві чи кронах дерев.


Тому енергетики наголошують, що під час негоди, варто триматись осторонь від електрообладнання та ліній електропередач. Наголосіть дітям, що наближатись до електрообладнання, провислих та обірваних проводів - небезпечно. У випадку виявлення обірваного проводу необхідно негайно звернутися в кол-центр АТ «Прикарпаттяобленерго» за номером 0-800-50-40-20  і в жодному разі не намагатись усунути ушкодження самостійно чи прохати про допомогу сусідів, якими б досвідченими електриками вони не були.