Logo mob
Особистий кабінет

05.06.2023

Кришечки здавай – природі і військовим допомагай!

Ще 33 кг пластикових кришечок, а саме 8 000 одиниць, які прикарпатські енергетики зібрали в рамках екологічної ініціативи «Кришечки добра» відправилися на переробку. Якщо бути точніше, то зібраний пластик вирушив до музею Небесної Сотні – саме тут відбувається загальний збір по Івано-Франківську та Прикарпатті. А вже звідси волонтери відправляють кришечки з маркування №2 на підприємство з переробки, де з непотребу виготовляють корисні речі. Виручені за пластик кошти відправляють на потреби військовослужбовців, зокрема облаштування майданчика для реабілітації наших захисників. Це спільна ініціатива благодійного фонду «Лелекера» та «Першого добровольчого хірургічного шпиталю».

Здати кришечки від пляшок з-під води, сочків, молочних продуктів тощо і врятувати довкілля від шкідливого забруднення та ще й допомогти воїнам ЗСУ – у Прикарпаттяобленерго корисна ініціатива триває з 08 лютого цього року. За цей час вдалося зібрати більше півцентнера пластикових кришечок.

«Збирати кришечки – легко, тож долучитися може кожен, – пояснює еколог підприємства Ксенія Чупа. – Щодня ми купуємо, використовуємо та викидаємо в сміття, як мінімум, одну ємність, що має пластикову кришечку. Натомість, випивши бутильований напій, кришечку можемо відкрутити і кинути в кишеню чи сумочку. А вдома чи офісі встановити коробку для збору і накопичувати цінні відходи, переробка яких приносить купа користі, як для навколишнього середовища, так і для підтримки ЗСУ».

Прикарпатські енергетики разом з партнерами БО «Лелекера» нагадують – літо розпочалося, тож зростає і попит на напої у пляшках. Об’єднавши зусилля, ми можемо зібрати за два-три місяці щонайменше 500 кг пластикових корочків, а це кілька тисяч гривень, які допоможуть нашим захисникам у процесі реабілітації та повернення до повноцінного життя.

Збираючи кришечки, ми робимо довкілля чистішим, а воїнів України здоровішими. Розпочати впровадження  корисної звички дуже просто – вдома чи в офісі облаштувати коробку чи навіть пластикову пляшку для збору. А як збереться достатньо платикових корків, варто лише відвезти їх до музею Небесної Сотні, що на вул. Коновальця, 46 у Івано-Франківську. Якщо музей закритий, пакунок можна залишити за янголами, які охороняють вхід.