Logo mob
Особистий кабінет

11 Серпня 2023, 11:00

До уваги мешканців приватних будинків!

Прикарпатські енергетики звертаються до мешканців приватних житлових будинків: у випадку аварійного вимкнення електропостачання, миготіння лампочки у приміщенні, виходу з ладу приладу обліку, не намагайтеся виправити проблему самостійно. Зверніться у кол-центр АТ «Прикарпаттяобленерго», звідки ваше повідомлення передадуть фахівцям, які мають відповідні знання, досвід для оперативного вирішення проблеми.

Власноруч повернути світло у свій дім нещодавно хотів житель Тисменицької міської громади. Чоловік приставив до свого будинку драбину та з дерев’яною палкою піднявся до кронштейна однофазного вводу. Він хотів відновити контакт на фазному проводі, але драбина, на якій був прикарпатець, посунулась.

Падаючи, чоловік зачепив рукою фазний провід, через що останній обірвався та уразив струмом потерпілого. Оскільки прикарпатець проживав сам, своєчасної допомоги він не міг отримати, внаслідок чого – помер.

У випадку відсутності світла, енергетики рекомендують:

  • перевірити, чи не є вимкнення плановим. Зробити це можна на сайті АТ «Прикарпаттяобленерго»: https://www.oe.if.ua/uk/shutdowns_table або в чат-боті Viber за номером особового рахунку: https://www.oe.if.ua/uk/shutdowns_table;
  • якщо планових робіт за вашою адресою не знайдено, зателефонуйте в кол-центр за номером 0 800 50 40 20 та повідомте про відсутність електропостачання;
  • якщо ви побачили обірваний провід, що став причиною аварійного знеструмлення, відійдіть від нього на відстань від 8 метрів та поінформуйте про це фахівців обленерго. За можливості, здійснюйте охорону місця з обірваним проводом і не підпускайте до нього навколишніх.

Пам’ятайте, що роботи з відновлення електропостачання може виконувати лише досвідчений спеціаліст. В іншому випадку,  робота з електричним струмом може загрожувати вашому здоров’ю та навіть життю.