Logo mob
Особистий кабінет

08 Січня 2024, 15:00

Уряд зняв мораторій на відключення боржників

Нагадаємо, на початку повномасштабного вторгнення було введено мораторій на відключення боржників від комунальних послуг, зокрема за спожиту електричну енергію. Тепер можливе відключення електропостачання у разі несплати або сплати за електроенергію у неповному обсязі населенням.

Міністерство енергетики України своїм наказом від 10.10.2023 за № 307 скасувало дію іншого свого Наказу від 13 квітня 2022 року № 148, що забороняв та забезпечував особливі вимоги щодо відключення учасникам роздрібного ринку електроенергії, які ведуть ліцензовану діяльність на території України, в частині заборони відключення споживачів, без погодження відповідної військової адміністрації на адміністративній території розташування об'єктів споживачів, які відносяться до "критичної інфраструктури". Також Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2023 № 1405 Уряд зняв мораторій на припинення надання житлово-комунальних послуг.

Зокрема у разі несплати або сплати за електроенергію у неповному обсязі населенням, яке проживає в неокупованих територіях та територіях, на яких не ведуться активні бойові дії, можливо здійснювати відключення електропостачання, - йдеться у повідомленні.

У разі невиконання споживачами договірних зобов'язань, на вимогу постачальника,  оператори системи розподілу, відповідно до вимог п.7.5 Правил роздрібного ринку електричної енергії та п.11.5.2 розділу XI Кодексу систем розподілу, змушені будуть проводити процедуру відключення електропостачання у споживачів, які  заборгували за спожиту електроенергію.

Користувачі послуг можуть сплатити заборгованість або укласти договір про реструктуризацію заборгованості за спожиту електричну енергію у свого постачальника.