Logo mob
Особистий кабінет

21 Травня 2024, 12:30

Про графіки погодинних вимкнень від НЕК «Укренерго»

Оператор системи передачі НЕК «Укренерго» коментує запитання споживачів, які найчастіше виникають після введення графіків погодинних вимкнень.
 • Чому відключення почались не взимку, а в травні?
  Головна причина відключень – російські масовані ракетні удари по електростанціях. З 22 березня їх було вже 5: 22 та 29 березня, 11 та 27 квітня, 8 травня. Пошкоджені всі великі тепло- та гідроелектростанції. Вони більше не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до атак. Все інше - наслідки.  
  Через наслідки атак в енергосистемі виник і почав зростати дефіцит (нестача) електроенергії. Для його компенсації енергетики застосовували імпорт електроенергії та аварійну допомогу з країн Європи, а також обмеження споживання для промисловості.
  Але з понеділка, 13 травня, через похолодання споживання електроенергії почало стрімко зростати: люди ввімкнули обігрівачі та кондиціонери на обігрів. Водночас електростанції через пошкодження не можуть збільшити виробництво, і навіть при максимальних обсягах імпорту - електроенергії не вистачає для покриття всіх потреб споживачів. Для підтримки балансу  між споживанням та виробництвом, що є головною умовою безпечної роботи енергосистеми,  «Укренерго» було вимушене ввести аварійні, а згодом погодинні відключення світла також і для побутових споживачів.  
   
 • Чому світло вимикають вночі, коли споживання падає? Коли тепер користуватись пралкою та гріти бойлер?
  Так, справді ситуація змінилася. Вночі споживання менше, але теж потребує балансування. Російські атаки пошкодили ТЕС і ГЕС, які при потребі здатні швидко збільшувати виробництво електроенергії. А зараз ще йде на спад водопілля. Тому гідроелектростанції не можуть працювати вночі, як у попередні тижні. Збалансувати систему можна було б імпортом електроенергії, але його вночі надходить недостатньо. 
  «Укренерго» залучає аварійну допомогу з сусідніх країн, але цілодобово її брати неможливо, тому й доводиться застосовувати відключення.
  В ситуації, що склалася, користування потужними електроприладами просимо перенести на денні години - з 11-00 до 17-00.
  Це пік сонячної активності, і сонячні електростанції покривають дефіцит. 

Щоб бути в курсі енергетичної ситуації Івано-Франківської області, слідкуйте за офіційними сторінками АТ "Прикарпаттяобленерго":

• Telegram - https://t.me/prykarpattyaoblenergo_official
• Viber - http://surl.li/gpxos