Logo mob
Особистий кабінет

12 Червня 2024, 14:00

Економне споживання – рекомендація чи необхідність сьогодні?

Споживачі нерідко запитують: навіщо економити, якщо і так діють графіки погодинних вимкнень? Застосування ГПВ справді зменшує навантаження на енергосистему, але якщо не реагувати на заклики енергетиків заощаджувати, то вимкнення можуть стати тривалішими і частішими.

Основна причина застосування заходів обмеження – наслідки вже шести ракетних ударів ворога по українських електростанціях.

«Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, тому Диспетчерський центр «Укренерго» вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів», - коментують у НЕК «Укренерго». Разом з тим, фахівці наголошують, що економія сьогодні – це необхідність, щоб допомогти енергосистемі.

Для того, щоб заощаджувати, варто розуміти скільки споживають побутові прилади. Для цього переходьте на сайт АТ «Прикарпаттяобленерго»: Головна сторінка – Клієнтам – Корисна інформація – Заходи енергозбереження або за посиланням: https://www.oe.if.ua/uk/sections/5e749e28db9c425648a6d000#5ca5b09edb9c42173907a7d6.

Тоді зберігайте собі та дотримуйтеся кілька простих правил:

  • За можливості, купуйте енергоощадну побутову техніку. Прилади з класом енергоефективності А-А+++ споживають менше електроенергії на 30-50%. Інформацію щодо класу енергоефективності приладів ви можете дізнатись у технічному паспорті, інтернеті або ж у продавців консультантів. 

  • За можливості, готуйте їжу чи кип’ятіть воду на газовій плиті. Якщо користуєтеся електрочайником, тоді кип’ятіть воду в тій кількості, яка вам потрібна. Не забувайте вчасно видаляти накип.

  • Використовуйте пральні й посудомийні машини в режимі повного завантаження. При неповному завантаженні пральної чи посудомийної машини перевитрати електроенергії становитимуть 10-15 %.

  • Замініть старі лампи розжарювання на енергозберігаючі. Не забувайте вимикати освітлення в тих кімнатах, якими наразі не користуєтеся.

  • Не залишайте електроприлади «в режимі сну», оскільки тоді вони теж споживають електроенергію.

  • Регулярно розморожуйте холодильник. Наявність льоду на стінках пристрою підвищує його енергоспоживання на 15-20%.

Завдяки цим порадам можна не лише допомогти енергосистемі, а й зекономити власні кошти.