10 Вересня 2024, 09:50
Лише протягом вихідних, за даними ДСНС, вогнеборці ліквідували 66 пожеж на Прикарпатті загальною площею близько 7 га. І це попри попередження про високу пожежну небезпеку. Крім того, що полум’я руйнує земляний покрив, несе шкоду для здоров’я і життя людини, пожежа може спричинити пошкодження кабельних чи повітряних ліній електропередачі, перекинутися на трансформаторні підстанції та створити «ідеальні умови» для аварійних вимкнень. Чим більший масштаб пошкоджень – тим більше часу потрібно для відновлення електропостачання.
В АТ «Прикарпаттяобленерго» попереджають: за вчинення пожежі з пошкодженням чи руйнацією енергетичних об’єктів, відповідальність нестиме винуватець пожежі. Окрім штрафу від 3060 до 6120 грн, палію у випадку виникнення аварії на енергооб’єкті доведеться сплатити вартість відновлення об’єкта (включає заміну об’єкта і проведені роботи). Якщо ж палій сухостою своїми діями вчинив масштабну пожежу, відповідальність може перерости в кримінальну. У час війни великі вогнища можуть розцінювати як подання світлових сигналів ворогу і, як наслідок, диверсію. У такому разі порушник може опинитись за ґратами на термін від 15 років до довічного ув’язнення.
Енергетики нагадують про охоронну зону ЛЕП, в якій категорично забороняється розміщувати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо), складати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали; розміщувати звалища горючих і хімічно небезпечних відходів; розпалювати вогнища:
У випадку виникнення пожежі, потрібно терміново телефонувати на номер «101». Якщо внаслідок поширення вогню обірвався провід електролінії – телефонувати необхідно в кол-центр АТ «Прикарпаттяобленерго» за номером: 0 800 50 40 20.