Logo mob
Особистий кабінет

16 Жовтня 2024, 13:20

Як правильно фіксувати покази багатозонного лічильника

Протягом останніх двох днів розрахункового місяця та перших трьох днів наступного місяця споживачам необхідно подати покази свого приладу обліку. Щоб уникнути можливих неточностей у розрахунках, покази лічильника потрібно подавати навіть тим споживачам, у яких встановлений SMART-лічильник з поділом на зони «День-Ніч». Як це зробити правильно – розповідаємо в матеріалі.

Якщо у споживача встановлений двозонний лічильник, який з 23:00 до 07:00 обліковує електроенергію за вдвічі меншим тарифом, передавати покази приладу обліку також необхідно по  двох зонах. Відповідно:

з 7:00 до 23:00 – обліковується споживання електроенергії у зоні «День»;

з 23:00 до 7:00 – обліковується споживання електроенергії у зоні «Ніч».

Для зняття показів потрібно визначити на панелі позначення «День» та «Ніч», які в залежності від компанії-виробника лічильника (наводимо найбільш поширені), позначають таким чином:

NiK: «день» – «15.8.1», «ніч» - «15.8.2»  або в моделях, встановлених раніше:

«день» - «Т11» («Т1»), «ніч» - «Т12» («Т2»)

GAMA: «день» – «1.5.8.1», «ніч» - «1.5.8.2»;

МТХ: : «день» – «1.8.1», «ніч» - «1.8.2»;

СТК: «день» – «Е1», «ніч» – «Е2».

Ці індекси виводяться на екран лічильника по черзі. Для перемикання значення необхідно натиснути кнопку «Введення» або дочекатися потрібної інформації, а тоді окремо записати показник кожної з двох зон. Якщо на дисплеї цифри розділені комою, потрібно записати лише ліву частину до коми.

Якщо у споживача прилад обліку виробництва іншої компанії або лічильник обліковує електроенергію по трьох тарифах, дізнатися інформацію про необхідний для нього код можна в документі за посиланням або на головній сторінці сайту – Клієнтам – Способи подання показників лічильника.