Logo mob
Особистий кабінет

31 Січня 2025, 10:20

Як енергетики аварійні ситуації випереджають

Реконструкція повітряних та кабельних ліній, будівництво розвантажувальних трансформаторних підстанцій, реконструкція підстанцій, чистка траси - це одні з головних виробничих завдань енергетиків, які стають на заваді аварійним ситуаціям в електромережах, покращують надійність електропостачання. Це планові роботи, які АТ «Прикарпаттяобленерго» разом з підрядними організаціями щорічно проводять відповідно до Інвестиційної програми.

Інвестиційна програма – комплекс заходів, який щороку затверджується НКРЕКП, спрямований на модернізацію та оновлення обладнання і розподільчих мереж, впровадження та розвиток новітніх технологій, транспорту, вдосконалення обліку електроенергії тощо.

Реконструкції ліній електропередачі та реконструкції підстанцій, що стали пріоритетом в Інвестпрограмі минулого 2024-го року, дозволили суттєво покращити якість і надійність електропостачання на Прикарпатті, впровадити засоби телемеханіки для оперативного виявлення аварій і можливості здійснення дистанційних перемикань у час дії ГПВ (для черг споживачів, які перемикалися вручну). 

Минулоріч в Івано-Франківській області було побудовано 118 розвантажувальних трансформаторних підстанцій 6-10/0,4 кВ, виконано роботи з реконструкції повітряних ліній 0,4 – 10 кВ загальною довжиною понад 34,37 км у Перегінській, Яблунівській, Пасічнянській та Снятинській громадах, а також проведено реконструкцію кабельних ліній 0,4 – 10 кВ загальною довжиною понад 13,26 км в містах Бурштин, Калуш, Івано-Франківськ. Детальніше про підсумки реконструкції підстанцій на Франківщині ви можете прочитати на сайті компанії в матеріалі: Кінець року – підбиваємо підсумки реконструкції підстанцій на Прикарпатті (https://oe.if.ua/uk/articles/67370efb59d90f520177d02d). 

Під реконструкцію підпали також підстанції у смт. Ворохта та м. Яремче. Через особливості рельєфу, в гірських місцевостях зазвичай складніші погодні умови, стається більше аварій та, як наслідок, більше знеструмлень. Окрім проведених ремонтних заходів, енергетики регулярно проводять чистки траси ліній, перевіряють стан опор і мереж, але профілактичні роботи не можуть забезпечити 100% захист від негоди. Багато ліній проходять через ліси чи віддалені ділянки, куди спецтехніка не може заїхати. Навіть якщо попередньо приходить інформація про штормове попередження, працівники підприємства не можуть завчасно приїхати та підкріпити кожен кілометр ліній. 

Швидше виявити пошкодження та впоратися з відновленням електропостачання допомагають встановлені засоби телемеханіки, але якщо електромережа зазнала серйозних пошкоджень, то без виїзду аварійної бригади не обійтися. Окрім цього, частина мереж спроєктована ще в 70-х роках та потребує масштабної реконструкції, це також потребує великих інвестицій та часу. 

В АТ «Прикарпаттяобленерго» про всі «слабкі» місця знають, їм приділяють увагу по мірі можливостей, планують відповідні заходи, аби запобігти аварійним вимкненням. Проте шквальний вітер, снігопад, гроза та падіння дерев – фактори, які не завжди можна передбачити. У випадку аварії фахівці одразу виїжджають на місце пошкодження, щоб усунути його і якнайшвидше повернути світло. Кожна щорічна Інвестиційна програма спрямована на те, щоб знизити ймовірність виникнення знеструмлень, проте є ситуації, в яких обленерго потребує також підтримки з боку держави. Чому гори потребують інвестицій для розвитку - важливий матеріал для ознайомлення: https://oe.if.ua/uk/articles/6734889e59d90f11e31157b6.

Як енергетики аварійні ситуації випереджають
Як енергетики аварійні ситуації випереджають