Logo mob
Особистий кабінет

01 Травня 2025, 10:00

Щоб звичайна прогулянка не стала небезпекою

Друга половина весни – нарешті тепла та сонячна погода, щоб гуляти, зустрічатися з друзями та проводити активно час. Зокрема, це стосується часу після школи чи коледжу, коли учні можуть пограти в ігри та відпочити після навчання. Проте іноді звичайна прогулянка може загрожувати небезпекою. За статистикою, близько 20% усіх електричних травм трапляються у дітей та підлітків. Щоб мінімізувати ризики, варто знати базові правила для збереження свого здоров’я та навіть життя.

В АТ «Прикарпаттяобленерго» регулярно нагадують правила поводження з електричним струмом. Забороняється:

  • наближатися та заходити на територію трансформаторних підстанцій, влаштовувати поблизу чи всередині них ігри;
  • залазити на електричні опори чи дерева, що ростуть під електролініями;
  • брати до рук проводи з землі, навіть якщо здається, що вони не під напругою;
  • кидати на лінії електропередач сторонні предмети, запускати поблизу енергетичних об’єктів повітряні змії чи гратися м’ячем;
  • розпалювати вогнище поблизу підстанцій чи під електролініями.

Якщо ж дитина помітила відчинені двері підстанції, в жодному разі не варто заходити в середину чи намагатися зачинити їх самостійно. Для цього варто зателефонувати в кол-центр АТ «Прикарпаттяобленерго» за номером 0 800 50 40 20, після чого на виклик виїдуть працівники компанії. Аналогічно стосується ситуацій, коли дитина стала свідком обірваного проводу чи дії порушників на підстанції.

Для того, щоб попередити про небезпеку, на енергетичних об’єктах встановлюються попереджувальні знаки: «Висока напруга», «Небезпечно для життя» тощо. Не нехтуйте цими знаками та будьте уважними. Завжди пам’ятайте про те, що електрична енергія – це важливе джерело світла і тепла, але в необережних руках вона може стати смертельно небезпечною.